Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan mondjak ellen ojan...

Hogyan mondjak ellen ojan ételeknek, amiket nem ehetek de szeretek?

Figyelt kérdés
fogyni szeretnék, és vannak ojan ételek, melyeket nem ehetek, de szeretem.hogyan mondjak ellent neki?

2014. febr. 15. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:

képzeld el azt, h beteg leszel tőle

Én épp allergia és különböző betegségek miatt nem ehetek olyan dolgokat, amiket régen ehettem és nagyon is szerettem :(

2014. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz dió.. Amikor a cigiről leszoktam, akkor úgy csináltam, hogy amikor kínáltak, vagy ha magamtól akartam rágyújtani, mindig mondtam, hogy: minek, hiszen én nem dohányzom! Te is mond: minek, hiszen nem is szeretem!Önszuggerálás.
2014. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Például figyeld meg, milyen hatással van a testedre egy zacskó chips, az édes, túlcukrozott/tejporozott csokik, a sós dolgok... Azt fogod tapasztalni, hogy napokig nem tudsz menni vécére, kiszárad, vagy éppen fényesedni kezd a bőröd, és állandóan fáradt és álmos leszel, miközben a koleszterined és a vércukrod szép lassan átcsúszik a kóros kategóriába, a súlyoddal együtt. Kell ez? Ugye, hogy nem.


Ilyesmiken kívül egyébként ehetsz mindent, csak jól kell kombinálni. Ha már nem fér be a keretbe ma a jó nagy darab keserű csoki, akkor edd meg holnap, és ahhoz mérten válogasd össze a többi ételt, amit megeszel.


Nekem is nehéz amúgy, a tejtermékekkel vannak problémáim, így kénytelen vagyok kompromisszumot kötni magammal: csak bizonyos féle sajtokat ehetek meg, csak szója-, vagy laktózmentes tejet ihatok, a túró az sehogy sem jó...

2014. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ha megeszed akkor csak addig leszel boldog, amíg eszed, utána csak jön a bűntudat.

Ha viszont kitartasz, akkor lehet, hogy nehezebb, de kamatostul visszakapod majd a későbbiekben.


Amikor meg akarnád enni mondjuk azt a csokitortát, akkor mindig a cél lebegjen a szemed előtt.:)


Amúgy pedig igazból semmilyen ételről sem kell lemondanod teljesen, mert mondjuk hetente egyszer belefér egy csoki, vagy valami, ha a többi napodon szépen betartod az étrendedet.

2014. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MrPifta ***** válasza:
Úgy hogy nem eszed meg. Nem, azért sem. Ai nem tud ellenállni az édességnek/cigarettának, az egy akaratgyenge ember!
2014. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hmmm... Attól függ, miről van szó.

Nálam vannak ételek, amiket kizártam, mert nem esnek olyan jól a testemnek. Rosszul ugyan nem leszek tőlük, kevéstől semmiképp, de ha nem jó, akkor minek egyem? Ehhez semmi akaraterő nem kell a részemről, az egészségtudatosságom elég. Ezek az életmódváltásommal tűntek el.

Az már nehezebb, amikor valamit nem látok rossznak, csak valószínűleg akadályozzák a fogyásomat, illetve hajlamos vagyok túlzásba vinni őket :D Ilyeneket szoktam enni, de igyekszem ritkán és keveset. Ha letiltanám magamat róluk hónapokra, évekre, az nagyon zavarna, a hedonizmusomba nem fér bele az ilyesmi.

Plusz vannak módszerek. Helyettesítés, önmeggyőzés, belátása annak, hogy az adott cucc nem is kell, ez csak rossz szokás vagy unalom...

De olyan is lehetséges, hogy kizársz valamit, amit nem muszáj. Láttam már nagyon szigorúan tiltólistára tett teljesen normális ételeket. Bár ez is ember- és étrendfüggő, egy jó zsíros étel nem ugyanolyan megítélés alá esik egy szénhidrátdús és egy ketogén étrendben :D

2014. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem magas a korreszterin szintem, a másik meg tényleg fogyni szeretnék, és egész életemben egy bizonyos vonalat kell tartanom.

Kerülnöm kell a disznó húst, de pl ha anyukám disznó húsból csinál fasírtot (amit szeretek), elég nehezen birom ki, hogy ne egyek, meg a kolbászt, hurkát is szeretem, ezen kívül ha másmilyen húst csinál, általában szokott csirkét is, amit szeretek.

Ha vesz csokit, vagy kapok valahonnan, pl mamámtól (nem szoktam olyan sűrűn kapni, mondjuk úgy 2 hetente 1x), nem birom ki hogy mondjuk ne egyem meg rögtön a részem. Vagy ha anyu süt valamit, küzdök magammal. És napról-napra küzdök, tényleg igyekszem diétázni, de elég nehéz. :(

2014. febr. 15. 20:50
 8/8 anonim ***** válasza:

A húsokat nyugodtan eheted, a többi meg ellenállás kérdése. Állj be a tükör elé meztelen és egyed a csokit. EL fogja érni az eredményét. Mellesleg csokit is ehetsz, mert nyilván nem arról van szó, hogy hoz anyukád csokit, és te falod fel. Nem attól az 1 kockától fogsz elhízni vagy 1 szelet valamitől. Hanem ha minden nap megeszed annak a többszörösét. Egy kis édesség nem csinál semmit. Nem szabad átesni a ló túloldalára. Hidd el tapasztalat.

Mindent enni kell!

2014. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!