Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A 850-950 kalória tényleg...

A 850-950 kalória tényleg koplalás? Akkor is ha rengeteget eszem, és nem vagyok éhes?

Figyelt kérdés

Leírom pl. a mai napomat, ami mondjuk nem volt tökéletes, de azért nekem olyan szörnyű se, hogy lássátok, hogy tényleg nem éheztetem magam.


Reggeli: tejeskávé (50 kcal)

Suliban: 1,5 szendvics rozskenyérből, 1 müzli (450 kalória)

fél 4-kor itthon: saláta + hús (200 kalória)

6-kor: 1 tk szendvics ... tudom, hogy nem a legjobb de jó ötletem nem volt :D (150 kalória)


Ez így 850 kalória...kb. ennyit szoktam enni, ha sportolok (bár mostanában sokszor elmarad), akkor annak a felét amennyit elégettem +-ban.


Amúgy majdnem 20 kilót fogytam már, és még kb. ennyi van vissza. Az első 15 kilónál többet ettem kicsivel.


Ez így nagyjából jó, ugye? Persze nem a legtöbb tudom, de azért szerintem ez így leírva nem kevés.



2014. febr. 18. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ez hülyeség, csak olyan nagy divat lett itt azt mondani, hogy jááj, koplasz. Én se ettem több kalóriát mikor a tojás, soványhús plusz zöldség volt menüónk, mert ilyen kajából nagyon nehéz többet enni.
2014. febr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, mert ha szendvicsek helyett kakaós csigát ettem volna, saláta helyett krumplit, akkor szerintem talán az 1500 is meglenne. Azért meg nem nagyon szeretném tömni magam, ha nem vagyok éhes, hogy meglegyen az x kalória.:)
2014. febr. 18. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
volt mikor én sem ettem többet 800 kcal-nál és fogytam, de egy idő után leállt és már 1000 kcal-nál híztam! Szóval vigyázz, h mennyire viszed le az energiát
2014. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy egészséges felnőtt ember napi szükséges kalóriabevitele 2000-2500 kcal. Fogyókúrázóknak fokozatosan szabad csökkenteni heti max 80 kcal-val. Az a baj, hogyha ennél kevesebbet viszel be, a szervezeted először nem a zsírt, hanem a fehérjét, azaz az izomzatot kezdi leépíteni. Lehet, hogy kilóra kevesebbet nyomsz, de a testzsírszázalékod valószínűleg növekszik. Nagyon egészségtelen és megterheli a szervezetet. Azt javaslom, ha izomgyengeséget, csökkenő állóképességet vagy rossz közérzetet tapasztalsz fokozatosan növeld kicsivel a bevitt kalória mennyiséget legalább napi 1800ig. Lehet, hogy nem fogysz olyan gyorsan, de kevésbé terheli a szervezetedet és kevesebb az esélye annak, hogy visszahízol.
2014. febr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

El kell, hogy keserítselek, nem eszel rengeteget. Nem reggelizel és a kalória adagok alapján óvodás méretű adagokat eszel, ami felnőtt esetében koplalásnak számít.


Az első kilókat könnyű leadni, de majd a második 20 kilóddal te is látni fogod, hogy amit csinálsz az nem megoldás. Főleg, ha kevesebbet is sportolsz mellé.


Nem elkeseríteni akarlak, de tapasztalatból tudom.

2014. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olyan sok kerdesbe linkeltem mar, mi a phaszert nem hasznaljatok a BMR szamolot???

[link]


Ird be magassag, testsuly, eletkor, nem, es kapsz egy szamot. Ez a szam az a kaloria mennyiseg, amit a TE tested, egy nap alatt eget el ugy, hogy nem csinalsz semmit csak fexel. (Base metabolic - alap anyagcsere....)


Mivel nem fekszel egesz nap (gondolom) ezert KOTELEZO megenni annyi kaloriat amit a szamolo neked kiszamol. A 850-950 hulyeseg, ha mondjuk egy 30 eves ferfi vagy. Erted? Nem mindegy, hogy ki vagy, mi vagy.


Tessek erre odafigyelni. Ha a szamolo 1400at ir neked, te meg napkozben (mozgassal) megeszel 850-et, akkor ehinseg uzemmodba valt a tested, mindent elraktaroz es zsirosodni fogsz!!! Egyszeru mateeeeeek


Ha en a te tested lennek, akkor elgancsolnalak ha szembe jonnel velem az utcan bosszubol amit muvelsz ezzel a reggelinek csufolt sz.rral!


Ez így nagyjából jó, ugye? - nem, egyaltalan nem jo. Es gyanitom, de javits ki lecci ha tevedek, hogy meg kiskoru vagy, fejlodesben levo es ha butasagot csinalsz nagyon konnyen, nagyon koran el tudod qrni, es kesobb iszod meg a levet az esztelensegednek!

2014. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

950 kcal nem koplalás, hanem egy egész korrekt reggeli.


Azt észreveszed, hogy egész nap rohadt sok cukrot/szénhidrátot eszel?


Tömegnövelő étrendben van tejtermék, müzli, gabona.. ezeket eszed egész nap. Ha többet ennél 100% hogy híznál, így ha fogysz az azért van mert 0 értelmes tápanyagot viszel be de közben a rengeteg szénhidrát mellett zsírosodhatsz. a ch zsírosodást indít be, az anyagcseréd lassul, a tömeged csökkenhet, mondjuk az izomzatod csökkenése révén.

2014. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Másnak ennyi majdnem 1 étkezése. Nyilván nem koplalsz
2014. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sok zabi dagadt disznó. Én 850kcal-lal fogytam január óta 40kilót, már 50 kiló vagyok és jó sovány pedig már normálisan eszem.
2021. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!