Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért a reggeli a nap legfonto...

Miért a reggeli a nap legfontosabb étkezése?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A reggeli beindítja a metabolizmusodat, ha nem eszel reggelit, akkor az vagy stagnál vagy nagyon alapjáraton fog futni, amíg kap kaját.


Ezen felül, az az első étkezős, és amit akkor beviszel, azt használja a test a nap folyamán, hogy működjön. Mivel zsírból energiát nyerni nagyon nehéz a testednek, ezért nem reggelizéssel, valószínű, hogy megáll vagy lassul a fogyásod. Ez azért van, mert a testednek még arra sincs energiája, hogy a zsírt átalakítsa, helyette elkezd más helyeket lebontani, mondjuk az izmot.


Nem is beszélve arról, hogy pont ezen okok miatt bármit ehetsz reggelire. Persze nem árt, ha nem 9 palacsintát nutellával eszel, de mondjuk úgy, hogy akár nagyobb mennyiségű szénhidrátot is lehet enni, mivel a test a nap folyamán úgyis felhasználja.

2014. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert egész éjjel nem ettél.:) Illetve ha reggel kap a szervezet kaját, akkor nem lép tartalékoló üzemmódba.
2014. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az, én sosem tudok enni reggel s ez így jó nekem. Nem vagyunk egyformák.
2014. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egyezem az utolsóval. Mindenki szervezete másként működik. Sosem reggeliztem, nincsenek egészségi gondjaim, túlsúlyos sem vagyok. Amikor teherbe estem, muszáj volt reggeliznem, mivel, ha éhes voltam, piszkosul fájt a gyomrom. Szinte mindig. Így feljött 21 kg. Mire a fiam 7 hónapos lett, lement az összes felesleg.. És hogy? Úgy, hogy újra nem ettem reggel, csak ebéd és vacsi (hol többet, hol kevesebbet). De mondom, ez egyénfüggő.
2014. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


A reggeli akkor fontos, ha fogyózni szeretnél.

Persze ha van már egy kialakult szokásod, mint az előttem szólóknak, ami a mindennapi életben bejött, akkor nincs probléma, de ha fogyni szeretnél, akkor azért szokták ajánlani, hogy utána ne tömd tele a fejedet ebédre és vacsira. :)

2014. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!