Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez jó ötletnek tűnik (lent)?

Ez jó ötletnek tűnik (lent)?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok, 68 kg. 8 hónapja szültem, már alig szoptatok. 64 kg voltam szülés után, és amíg a kicsi csak szopott, tartottam a súlyom, de két hónapja, mióta mást is eszik a babám, hízásnak indultam. Nem is igazán a súlyom zavar, hanem, hogy az a 4 kg "úszógumi" formájában van rajtam, és még azon kívül mégannyi, mert 60-61kg a versenysúlyom. Nem érdekelnek a kilók, a zsírt szeretném leadni, és izmosodni, formásodni kicsit - és ugyebár a nagyobb izomtömeg plusz súlyt jelent.

Eddig szinte semmit nem mozogtam, csak kb. heti (összesen) 2-4 órát. Egy utcányira van egy aerobik terem, ahol van mindenféle aerobik, és pilates. Az aerobikot nem szeretem, de úgy gondoltam, kipróbálnám heti egyszer a pilatest, és naponta legalább fél órát tornáznék itthon, és több zöldséget, kevesebb szénhidrátot ennék. Kezdetnek jó lenne? Amíg szopik a kicsi, ennél nem gondoltam többre. Meg hát arra a heti egy órára sem hagynám szívesen otthon, a mamával a kicsit.


2014. febr. 28. 14:47
 1/8 anonim válasza:
Szerintem jó ötlet, én még a kocogást tudom ajánlani, az nagyon jó.:) Sok sikert és kitartást és gratulálok a kisbabához! :)
2014. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kocogás nem jó, mert rossz a légzéstechnikám, és pár perc után elkezd szúrni az oldalam. Életemben egyszer sikerül lefutnom 2400m-t lefutnom 11 perc alatt, ahhoz hasonlót azóta sem produkáltam. Vagy... kétszer talán kocogtam 3km-t, de 2 pár perces szünettel. Sosbm szerettem, de aztán az exem miatt megútáltam. De hát mit nem útáltam meg miatta? :D

Talán ha jó idő lesz, teszek pár kört a ház körül bemelegítésnek, és utána tornázok. Kaptam egyszer egy tippet, hogyan kell csinálni, de még nem próbáltam ki soha.

2014. febr. 28. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel élből azt írtam volna, hogy túl sok szénhidrátot eszel, így a saját ötleted, hogy ebből visszaveszel természetesen jó ötlet.


Akár tetszik akár nem, az 'EDZÉS' a következőt jelenti:


- erősítés (saját súlyos, kondi, bodyrockTV videós erősítő edzés.. trx, kettlebel, hot iron meg minden amit éppen kitaláltak de ERŐSÍTŐ edzés)

- gyógytorna (jóga, qigong, taichi)


- + edzés, úszónak úszás, lovaglónak lovaglás, nőknek önvédelmi edzés.. fegyverhasználat.


Ezek az edzések.. futással lehet szórakozni.. de nem kellene ennyire komolyan venni, mert itt 10 millió futóbolond ember él, és minden tisztelettel, de a futással egy olyan szintet céloznak meg edzésben, ami nem jó mindenkinek.. az emberek nagyobb többségének nem jó.


Kemény pasiknak igen, földön (talajon) futva a gyors futás akár hosszú távon is tök jó lehet (szerencsés genetikával, erős ízületekkel, tiszta táplálkozással) de általánosságban a futás az nem egy alap edzés amit erőltetni kellene.


De mit tegyen az ember amikor elterjesztették hogy a futás az alap... hehh..

2014. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagyon izmos lenni, kezdetnek az is jó lenne, ha egyáltalán csinálnék valamit, arra talán jó lenne, aztán később lehetne rámenni a komolyabb edzésre, erősítésre. Különben is szoptatok, akár el is apadhatna egy komolyabb edzéstől a tejem, és ez a terem amúgy is itt van a sarkon, megoldható, hogy heti egyszer átugorjak egy órára.
2014. febr. 28. 17:22
 5/8 anonim ***** válasza:

rossz a légzéstechnikám - nem, csak a kifogasaid erosebbek, mint az akaraterod.

Vegignyomtam az altalanos iskolat ugy, hogy utaltam futni, mert az elso kor utan mar szurt az oldalam es megalltam es azt hittem ez mindig ilyen lesz. Aztan megjott az eszem es rajottem, hogy futni/lelegezni tanulni kell, es a szurast igenis at lehet veszelni. Te mar szultel, akkor ateltel durva fajdalmakat, nehogy azt mondd nekem, hgy az a kicsi szuras, amit futasnal erzel durvabb mint a szules!

Raadasul a szules orakig tart (altalaban) az a kis szuras meg max egy perc, de altalaban 30 masodperc. Tanulj meg rendesen futni, kerj tanacsot valakitol.


Nem akarok nagyon izmos lenni - ezzel a hozzaallassal nem is leszel, de meg csak csinos sem nagyon. Ez a "nem akarok nagy izmokat" is egy olyan tevhit, mint a 6 utan nem eves meg a tobbi marhasag. Ahhoz hogy olyan izmaid legyenek mint R.Rekanak versenyen, ahhoz baromi sokat kell gyurnod, amire valszeg keptelen vagy. Szoval gyurjal csak fele annyit mint o, es olyan alakod lesz, hogy minden pasi utanad fordul majd a strandon, de meg a nok is.


Az izmok egetik a zsirt, gyuras nelkul nem epitesz izmot. Ha fogyokuraval lefogysz, ugyanolyan plottyed, puha maradsz mint most, csak kevesebbet mutat a merleg. Ha feszes, ruganyos, kemeny popsit, lapos hasat akarsz, akkor tessek edzeni!

2014. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a pilatest, hátha megtetszik és rendszeresen eljársz majd.

A futást én sem erőltetném, nem ér annyit, mint sokan gondolják. Ha meg nem is szereted ill. nem bírod, akkor meg főleg ne csináld.

Amíg szoptatsz semmi megerőltető, de utána nem ártana "némi" súlyzód edzés, hogy ne csak vékony, hanem formás is legyél. :)


Nem írsz túl sokat a mostani étkezési szokásaidról, de az alap az lenne, hogy a fehérlisztet és a cukrot iktasd ki az étrendedből.

A sok zöldség jó ötlet.

2014. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de szülni sem szülnék mégegyszer, most, hogy már tudom milyen is. Az pedig nem 30 mp szúrás, hanem 30 mp szúrásmentesség után legalább 2-3 perc szúrás az oldalamban, ami na jó, elmúlik, igaz, de utána a Tüdőm kezd szúrni, amit bocs de ne hasonlíts össze a szüléssel, ahol 60%-ban a méhösszehúzódás fáj (mensihez hasonló), 30%-ban a tágulás, a vágást, repedést, hányást, varrást és egyéb finomságokat már észre sem veszed. És ott is leszidtak, mert szerintük rosszul vettem a levegőt. Légzési aritmiám is van, kis koromban fulladtam. És igen, nem szeretek futni. Egy pasi egyszer elmagyarázta, megmutatta hogyan kell, de azóta sem kamatoztattam ezt a tudást. És már elnézést de nem akarok olyan izmokat, mint a Rubint Rékáé, feleakkorát sem.. vagyis, idővel talán, de most úgysem edzhetek keményen, és a Semminél a napi fél óra táncikálás és torna is több, a heti egy pilatessel (nem lustaságból, nincs is több). Ott helyben vannak erősítő edzések is, majd ott úgyis adnak felvilágosítást és tanácsot, ha ennél többet akarok.
2014. márc. 1. 00:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, Pilates is jó.


Légzéshez Jóga (ebből sokat merített a Pilates tudtommal) és Taichi, Qigong, újfent.


Futás (ha jól vettem ki és erről volt szó) továbbra sem ajánlott mindenkinek.

2014. márc. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!