Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék végre teljesen...

Hogyan tudnék végre teljesen lefogyni?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök a súlyommal, voltam már egy mázsa is. 175 cm vagyok. Nem tudom ehhez hány kilónak kellene lennem, gondolom olyan 65-70 körül. Eddig annyit sikerült elérnem,hogy 100-ról lefogytam 83 kg-ra, de itt megtorpantam. Ennek kb. már másfél éve,azóta tartom a súlyom. Nagyon szeretnék tovább fogyni, mert még mindig eléggé kövérnek látom magam, viszont egy napot sem bírok ki édesség nélkül. Nyilván mindenki azzal fog jönni,hogy akkor így hogy akarok lefogyni, csak az a baj,hogy ha nem eszek édességet(márpedig minden nap megpróbálkozom vele, akkor szabály szerűen idegbeteg leszek és vagy sírok egész nap vagy összeveszek valakivel. Olyan, mintha elvonási tüneteim lennének. Sajnos ha rossz kedvem van vagy ideges vagyok mindig édességgel nyugtatom magam.. Ezen szeretnék valahogy változtatni, mert tudom,hogy amíg le nem állok az édességgel addig esélyem sincs,hogy tovább fogyjak. Mivel tudnám helyettesíteni az édességeket? A másik a mozgás, az első 17 kilónál nem sokat mozogtam, simán elég volt a szénhidrátcsökkentés, viszont most már úgy érzem muszáj lesz mozognom. Milyen fajta mozgást végezzek és milyen gyakran?
2014. márc. 1. 20:13
1 2
 1/11 anonim válasza:

Igen, ez így van! Ajánlok egy kompromisszumos megoldást az édesség pótlására. Datolya! Magas a cukortartalma, de a belekre jó hatással van és tisztit. Van aki datolyával fogyott le nagyon vékonyra.


A súlyodból látszik, hogy az étrended sem megfelelő. Nem fogyózni kell, hanem áttérni könnyű ételek fogyasztására. Minél több leves, főzelék, zöldség, gyümölcs, saláta. Teljes kiőrlésű kenyérre szükséged van.


És természetesen a mozgás. Egészségi állapotod, kondid, körülményeid, lehetőségek, alkatod és az ízlésed határozza meg, hogy számodra melyik sport a legjobb.


És ami még fontos, hogy a pszichédet tartsd topon! :)

2014. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszt! Kar,hogy az egyetlen gyumolcs amit nem szeretek az a datolya. Ja, meg a fuge:-D
2014. márc. 1. 21:52
 3/11 anonim válasza:

A csokoládé az inzulinszintedet megemeli. Majd amikor lecsökken az inzulinszint, ez okozza a feszültséget.

Ez a nagy inzulinszint ingadozás előbb utóbb hozzásegíthet a cukorbetegség kialakulásához is. Ezért is le kell szokni a csokiról.

A lányom se szereti a datolyát. Ezért neki így szoktam elkészíteni:

A datolyát pépesítem. Majd kevés olajon karamellízálom egy kissé. Majd a datolya mennyiségtől függően korpát keverek hozzá. Ezzel még pár percig elegyedésig keverem. Diónyi golyókat formálok belőle. Két három golyó, tejjel nagyon finom reggelire. Pár napig eláll hűtőben, becsomagolva. Így elkészítve, a lányom is nagyon szereti.

2014. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, én is fogyózok, tényleg nem könnyű lemondani az édességekről, főleg ha a szervezet hozzá van szokva. De valahol el kell kezdeni! Minél többször állod meg, hogy ne egyél csokit, annál könnyebb lesz kibírni. Gondolj arra, hogyha lefogysz, milyen büszke leszel magadra! Azért megéri egypár kemény időszak.

Mozgásnak meg tempós gyaloglás, úszás, biciklizés. Futást inkább nem javasolnám, tönkreteszi a térdedet.

Hajrá, menni fog ez, csak elég akaraterő kell hozzá! :)

2014. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a biztatást!:)
2014. márc. 2. 17:06
 6/11 anonim ***** válasza:

én sem tudtam lemondani az édes ízekről, és nem is AKARTAM. Mert tudtam hogy nincs értelme megvonni, mert akkor előbb utóbb bezabálnék... tapasztalat, hisz mindenki a saját hibáiból tanul:D próbáltam, nem jött be. ezért annyit tettem, hogy lecseréltem a cukros édességeket diabetikusra. több ízben is van amit szeretek (mogyorós, epres, kávés, marcipános csoki) és naponta max 3 kockát eszek belőle.

Meg vannak másfajta nem cukros édességek is. Azokat is mindig beszámítom. Annyi a lényeg, hogy mérték: mindig beleszámolom a napi kalória és szénhidrátkeretembe, és még nem volt olyan hogy ne fért volna bele. (2 hét alatt 2,5 kg ment le)


én az 5. héttől terveztem beiktatni a mozgást. a nappaliban van pár gép amit használni akarok. (lépcsőzőgép, hasizomgép, evezőpad, leg magic, kis súlyok) persze fokozatosan építem majd be mindegyiket. Mert van olyan is amit még nem használhatok egy ideig, mert súlykorlát van rajta.


de a torna, is jó mozgás szerintem.

Én is 175 centi vagyok, bár sokkal nagyobb súlyról indultam mint te.

2014. márc. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

[link]

Meggondolandó a diabetikus termékek fogyasztása. Inkább akkor a normál csokiból pár kockát.

2014. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

valamibe bele kell halni egyszer. aki le tud mondani az édességről annak gratulálok. én nem tudok. gyenge vagyok hozzá.


amúgy köszi nem kell cukros. inkább maradok a diabetikusnál. nem viszem túlzásba amúgy sem.

2014. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem véletlen tanul mindenki a saját hibáiból, én volt, hogy nagyon kívántam a csokit, gondoltam bekapok 2 kockát, hogy ne szenvedjek... Aha. Megettem a fél táblát. :D Szóval én inkább bele se kezdek, mert tudom, hogy akkor nagyon nehezen hagyom abba. Most már nem is kívánom egyáltalán, leszoktam róla.
2014. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem a mértéktartás jobban megy, mint a lemondás és kínlódás.


inkább megeszek 3 kockát a cukortalan csokiból amikor kívánom.


de ha 1 módszer lenne a fogyásra ami mindenkinek beválik, akkor nem lennének kövér emberek a világon. én 3. hete csinálom. szóval évek után most sikerült végre valami tartható nem éhezős dolgot kialakítani ami nem is fogyókúra, hanem életmódváltás.

próbálkoztam minden szutyokkal, évekig....de nekem a lemondásos dolgok nem jöttek be mert csak ideig óráig bírtam. gyenge vagyok ez van.

2014. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!