Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez tényleg egészségtelen?

Ez tényleg egészségtelen?

Figyelt kérdés

Kávét szoktam általában inni reggel, feketén. Ezenkívül naponta háromszor eszek. Először olyan fél 12-12 fele, másodjára fél 2-2 fele, harmadjára pedig olyan 5-fél 6 fele.


Első étkezésnek általában szendvicset szoktam enni tk zsemléből, csirkemell sonkával (tudooom.. a csirkének nincs sonkája), sok zöldséggel, néha fél medvesajttal) vagy pedig egy kiflit.

Másodiknak 2-3 ek. müzlit (nem olyan cukros sz*rt) kb. 1,5 deci zsírszegény tejjel vagy natúr joghurttal, bele 4-5 szem mandulát, nagyon néha csokit, nagy van, hogy csak mandulát (akkor olyan 10-15 szemet). A legtöbbször iszom egy tejes kv-t is (nagyon kevés tejjel, édesítővel.)

A harmadik étkezésnek 1 pufirizst szoktam enni szintén light mozzarellagolyóval és csirkemell sonkával.


Tényleg nem egészséges, hogy kb. délig nem eszek semmit? (fél 6-6 fele kelek)? És az baj, hogy nem eszem főtt kaját? Hétvégén szoktam egyszer enni párolt húst salátával, vagy csilis bab konzervet, ha ez számít valamennyit:D



2014. márc. 16. 17:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaa a lényeg kimaradt, fogyózom amúgy, sokat le is adtam már, de még mindig 20 kiló vissza van az álomalakig. Régen nagyon máshogy ettem, de mostanában eléggé átálltam erre a 'napirendre'.
2014. márc. 16. 17:37
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Hát (amivel nem kezdek mondatot :)

A tk kenyér és a medvesajt, tej, egyéb magas szénhidrát, tejfehérje vagy glutén tartalmú élelmiszerekről elég nehéz azt állítani, hogy olyan nagyon egészségesek :)


Viszont finom dolgokat eszel, lehetne ennyiben maradni :)


Egyszerűen amiatt lesznek problémáid, hogy mindig szénhidrátot eszel, idővel valószínűleg a tested be fog sokallni a tejtől, tejtermékektől is.


Hogy ez csak kis túlsúlyban fog jelentkezni, vagy adott esetben komoly gyulladásokban, petefészek cisztákban azt nem lehet előre tudni.. de ilyen gondok szoktak kialakulni.

2014. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nem eszek amúgy olyan sok tejterméket. Heti egy joghurt, és max. fél liter tej. Szerintem ez azért nem vészes annyira :)
2014. márc. 16. 17:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Pufirizst nee eegyééél.. az olyan műű.. :S A csilisbab konzervvel nekem nem jó tapasztalataim vannak, meg úgy általában az összes konzervvel.. szerintem az is még egy nagyon rossz dolog. Attól még a menza is jobb.. egy fél fokkal.


A kávé az jó, én is szoktam :)

2014. márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A mozzarella a legzsirosabb sajtféle még akkor is ha lightos.
2014. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazából a siralmas az, hogy "fogyózol". Persze lehet így is fogyni, de jó alakod soha nem lesz így, akár mennyit is fogysz. Hozzáértő szakember tanácsát kéne kikérned.
2014. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A zsír nem okoz gyulladásokat.


De fél liter tej? Bakker, nem tűnik fel az embereknek, de az nagyon nagyon kemény :)

2014. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ébredést követő 1 órában reggelizni KELL. Ha mégcsak pár falatot is eszel, az is jobb, mint a semmi. Vagy ha a szilárd kaja nagyon nem csúszik le, akkor valamilyen turmix.


Nagyon nem kéne tejet innia senkinek. Ha már muszáj, akkor remek alternatívák a magtejek.


A szendvics elmegy medvesajt nélkül.


A müzlit reggelire kéne, a legjobb mondjuk a zabpehely lenne, de ez is megteszi ha nem gyors felszívódású ch-kból áll. Olajos magvak teljesen okésak, a joghurt elmegy.


A pufirizs gyors ch, így azt elhagynám. A mozzarellával és a csirkemell sonkával nincs gondom (egyébként nagyon figyelj az összetevőkre, legyen magas a hústartalma és ne tartalmazzon cukrot-bizony, sok sonkába tesznek cukrot).


Tény, hogy jobb lenne ha kevesebb feldolgozott élelmiszert ennél és több főtt kaját, de ha nem tudod megoldani, akkor ez van.


Egyébként így ránézésre túl kevés kalóriát viszel be.

2014. márc. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Röviden: keveset eszel, kevésszer, de legalább szar is ezek mellé.
2014. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!