Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhat le valaki aki...

Hogyan fogyhat le valaki aki évek óta minden nap sportol és a teste már túlságosan megszokta a terhelést és nem reagál rá fogyással?

Figyelt kérdés
Valamint több diétát is próbáltam az utóbbi időben, meg egyébként is, az önsanyargatástól (ami mint tudjuk nem működik hosszú távon sőt) az egészségesig (nap első felében teljes kiörlésű kenyér meg barna rizs szénhidrátok bevitele, délután este pedig zöldség gyümölcs könnyebb étkezés, de ettől egy dekát se fogytam pedig számoltam a kcal-kat)mindent próbáltam, most az atkins diétát csinálom 2 napja, majd meglátjuk. Viszont nincs időm kísérletezni, nyárra már egy jó 5 kilóval könnyebb szeretnék lenni, megelégeltem már hogy 2 és fél hónapja diétázgatok és nem történt még semmi. Légyszi biztos módszereket ajánljatok, hátha van olyan amiről még nem hallottam!

2014. márc. 18. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha minden étkezésed tartalmazna fehérjét is.

Több ch délelőtt ill. ebédre, délután és este felé több fehérje és minimális ch.


Én ezt az "elvet" követem és sikeres a diétám (bár ez inkább életmód váltás):

2xttkg fehérje (hús,hal,tojásfehérje,sovány túró,cottage cheese, fehérjepor)

1.5xttkg ch (zab, basmati rizs, zöldség, kevés gyümölcs)

0.5xttkg zsír (olajos magvak, lenmagolaj)


Nekem nem hiányzik a kenyér, de szerintem összetétel alapján a purpur kenyér a legjobb. Hagyományos tészta helyett pedig nocarb tésztát szoktam venni.

2014. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pont forditva működöm, este eszem több szénhidrátot, nem tudom miért de reggel nem este nagyon kívánom. A sportos részre reagálva szerintem mindig feljebb lehet tolni a terhelést pont annyira hogy azért kemény legyen. Esetleg valami böjtölésen alapuló étrendet lehet megnézni. De azért pontosan tudnunk kéne mit/hogy edzel hány kg vagy nemed, magasságod és pontosan mikor mit eszel. Mert így semmi nem derült ki.
2014. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm első, egy "átlag" embernek ez biztosan működik, aki mondjuk előtte egyáltalán nem figyelt az étkezésére és ebbe vág bele. Szóval a válaszodat hasznosnak tartom, csak ne rólam volna sz, mert hogy én ezt csináltam most január februárban és egy deka nem ment le pedig mindennap kondiztam, csinálom a súlyzós és aerob edzést egyaránt már évek óta. De azt gyanítom mintha testem már túlságosan megszokta volna már a mozgást és egyáltalán nem akar zsírégetéssel reagálni. Pedig néha néha tartok 1 hét szünetet, mostanában is volt egy ilyen.

Köszönöm neked is 2. válaszoló. Most próbálom teljesen kivonni a ch-t a forgalomból atkins alapokon, mert hiába mérsékelten ettem valahogy nem indul be a fogyás. További paraméterek: 24 éves nő, 60 kg, 163 cm, egészséges, heti 5 vagy 6 vagy 7 nap edzés, alapból kondi teremben edzek kardió plussz súlyzós edzést csinálok, az utóbbi 2 napban kint futottam.

2014. márc. 18. 22:45
 4/5 anonim ***** válasza:

ha ennyi éve sportolsz,akkor hogy nem akadtál még rá a szálkásító diétára?

a te súlycsoportodban lévő fitneszes csajok nem esznek kenyeret-tk se-meg rizst,max tömegnövelés alatt.

ami ch bemegy az egy minimális zab délelőtt a többi az párolt zöldség,és minden étkezésben-napi 6-8-van fehérje,e köré épül fel az étrend.

2014. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ennyi éve sportolok és millió úton módon próbáltam már haladni a szálkásodás felé. Sokféle diétát próbáltam, azt veszem észre hogy kb minden évben más jön be. Amitől mondjuk 3 éve lefogytam (pl asszem attól hogy 800-1000 kcalt ettem egy nap, és az mindegy hogy mennyi fehérje vagy ch, a kalória kevéssége miatt fogytam, és mivel sportoltam már akkor is , így szálkásra sikerült.) az nem működik most mert nagyobbak az izmaim és éheznék annyi kajától, de ezt fiatalabb koromban simán megcsináltam. Idén a sárga kapszulás szálkásító étrendet követtem amiben viszonylag sok a barna rizs meg a zab, és azt sem tudom megoldani hogy napi 8szor egyek. Dehát nem is fogytam ettől.Általában működik a fehérje diéta, csak sali meg csirke, viszont nem akartam ebbe már az elején belefogni mert lehet hogy lefogyok vígan 3 kilót viszont utána megáll a fogyás és mi lesz a többi 7-tel? Most atkins-ezek 4 napja, és gyúrás helyett is futok minden nap, talán talán elindult valami, remélem...
2014. márc. 20. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!