Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég nagy zsírfelesleg van...

Elég nagy zsírfelesleg van rajtam, hogy érjem el, hogy zsír helyett izom legyen rajtam?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat
2014. márc. 24. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
paleo táplálkozás és fegyencedzés ötvözete
2014. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Fogyni is akarsz? vagy csak izmosodni?

Először szerintem legjobb elkezdeni a sportot, és néhány apró szokást változtatni. Pl. gyalogolni, és pl. nem tenni cukrot a kávédba.

Elvileg van a kardio, ami fogyaszt, és erősítő edzések, amik izmosítanak.

Ez nem egészen van így... saját tapasztalat.

Pl. sok helyen ajánlják a futást, előtte enni kicsit, majd futni... ettől én nem fogytam, pedig ez kardio.

Sőt feljött rám még, mert izmosodtam, de zsírból nem ment le.

Viszont azt vettem észre, ha reggel éhgyomorra végzek valamennyi mozgást (futást, gyaloglás), akkor fogyok.

És az erősítő edzés is fogyaszt.

Nagyon jó, ha háterősítő gyakorlatokkal kezdesz, és karral, derékkörzéssel.

Olvasgass ilyen újságot, pl. Shape, Wellness, ezekben vannak jó kis tippek, és ösztönzőek is,

ha lankad a lelkesedés, jól jönnek.

Pl. most a wellness futómelléklettel van.

Ha fiú vagy, akkor mondjuk ez nem neked van.

És még egy tipp, ami nekem bevált: ha olyan napod van, hogy nem megy az edzés, és még sokat is eszel, azt ne úgy fogd fel, hogy ok, akkor ezzel el is rontottam az egészet, majd máskor újra kezdem,

hanem úgy, hogy ok, ma egy ilyen napom volt, de holnap kompenzálom a mai napot, edzek és kevesebbet eszem.

Ez már holnap legyen és ne egy hét múlva, vagy majd...

Ezt Béres Alexándránál olvastam, és nagyon igaz.

Remélem, tudtam kicsit segíteni :) Hajrá!

2014. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval ha futás előtt eszel, akkor kardió, de ha nem akkor... mis is akkor? :DDD


Egyébként állítsd be az étkezésed és edz. Ennyin múlik.

2014. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Be kéne linkelni a alapba a sárga kapszula című könyvet a fogyi rovatba, és senki nem tehetne fel kérdést, amíg el nem olvasta. :) Ez egy rövid, ingyenesen letölthető könyv, amiben megkapod a választ a kérdéseidre. Megfelelő táplálkozás, súlyzós edzés, aerob edzés.
2014. márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A futás az mindenképpen kardio edzés, és a kardio mozgásokat kell végezni, ha fogyni akarsz, mondják a szakértők. Mint ahogy azt is, hogy előtte enni kell, kicsit, pl. valami kis fehérjét (pl. fehérjeszelet).

De hiába mondják ezt, hiába futottam egyre többet, kicsit ettem előtte, semmit nem fogytam, csak izmosodtam.

Amikor úgy kezdtem el futni, hogy előtte nem ettem, akkor fogytam csak a futással.


Így értettem a dolgot.


Amúgy később erre is találtam magyarázatot, miszerint ha eszel előtte, akkor nem zsírt égetsz, hanem a bevitt szénhidrát hasznosul először. Persze nyilván függ a futás idejétől, de nyilván mint kezdő nem órákat fut az ember egyszerre :)

2014. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!