Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a mozgástól...

Lehetséges, hogy a mozgástól mutat többet a mérleg?

Figyelt kérdés

54 kg-ról fogytam le tavaly 48 kg.-ra. Azóta volt, hogy diétáznom kellett betegségek miatt és voltam 47 kg is.

Több mint egy éve tornázok de vannak kihagyásaim. Ha nem tornázok tudom tartani a 48 kg-ot de ha rendszeresen tornázok akkor mindig 1-1,5 kg-val többet mutat a mérleg pedig ugyanúgy étkezek, semmiben nem változtatok. Ez mitől lehet? Valakinek vmi ötlet?


2014. márc. 26. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A testsúly alapból 1-3 kilót ingadozik bármiféle fogyás/hízás nélkül.
2014. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sokan le fognak szólni, de azért leírom, a TAPASZTALATOMAT! (Magyarul: 1. ez tapasztalat, nem kinyilatkoztatás, de nekem tényleg így van, 2. ez rám vonatkozik, nem állítom, hogy globális dolog lenne). Tehát:


Én, ha sokat mozgok, legyen az egy nagy (5-6 órás) kirándulás, vagy úszok 1,5-2 órát egyhuzamban, és utána ráállok a mérlegre, mindig nehezebb vagyok! Kerestem az okát, elvileg nem lehetne... Nem eszem-iszom közben, ha az ember izzad, akkor kevesebbnek kéne lennie, vagy legalábbis ugyanannyinak... Tudom, hogy ez a logikus. Tapasztalni mégis ezt tapasztalom.


Ez a "plusz súly" ált. még másnap reggel is megvan, de, ha kihagyok egy napot (mondjuk hétvégén nem szoktam úszni menni, meg most itthon vagyok, vizsgára tanulni), akkor ez vissza is megy.


Ebből kiindulva: igen, nálad sem tartom kizártnak.

2014. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mikor írja már ide valaki azt a hulyeséget ,amit ilyen kérdésre szoktak :

"-Igen ,mert ha mozogsz,akkor a zsírod átalakul izommá,és az izom nehezebb ,mint a zsír,és ezért mutat többet a mérleg !"

2014. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az ember olyan mozgásformát végez, ami megterheli a szervezetét, akkor bevizesedik (nálam pl. a HIIT kardio ilyen). Ha nem mozogsz, akkor ez 1-2 nap alatt lemegy.
2014. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, végre egy magyarázat, köszönöm. :)


Amúgy nem "alakul át" a zsír izommá, de nyilván a mozgástól erősödik az ember! Hiszen pont ezért csináljuk (többek között). És tény, hogy az izom nehezebb a zsírnál. Nem ugyanúgy néz ki egy 60 kilós izmos ember, mint egy 60 kilós zsíros...


De nyilván nem erről van szó közvetlenül az edzés után, ezt nem is mondta senki...

2014. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!