Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek mennyi...

Szerintetek ennek mennyi értelme van? Vagy hülye vagyok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem fogyózni, viszont ma megyünk Pestre vásárolni. És mivel ritkán járunk, ma kell megvennem az új ruhatáram alapjait. Arra gondoltam, hogy minden ruhából, ami épp jó egy mérettel kisebbet veszek, hogy ez motiváljon a fogyásban.

173 cm és 67 kg vagyok, 80B-s mellekkel. 38-as nadrágot és M-es felsõket hordok.

Tehát azt gondoltam ki, hogy veszek egy 36-os nacit. Persze, ahol vminek a hosszát kell nézni, ott nem veszek kisebbet, mert összemenni nem fogok :D Mit gondoltok, ez így hülyeség? Félek rákölteni 20 ezret a mostani alakomnak a ruháira, mert ha minden jól megy 2 hónap múlva már nem lesznek jók.


2014. márc. 30. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs értelme, mert attól eltekintve, hogy egy ideig semmit nem tudnál hordani (és az ilyen stresszre a legtöbben kontroll nélküli evéssel reagálnak), nem tudod, mennyi idö alatt tudsz egyáltalán lefogyni, és föként, hogy honnan mennyi fog lemenni. Ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy egyenletesen leszel vékonyabb.


A helyedben most nem vennék, csak pár darabot, de csak ami feltétlen szükséges, és a többit akkor, ha elérted azt a súlyt/alakot, amit szeretnél.

Nem hiszem, hogy most nincs semmi, amit hordani tudnál, márcsak azért sem, mert ha most kicsit veszel, azt sem fogod tudni viselni.


MEllesleg a túl bö ruhákat szükebbre vetetni nem nagy probléma, mindenhol van olyan varrónö, aki meg tudja csinálni kedvezö áron.

Viszont a túl kicsit megnagyobbbítani gyakorlatilag lehetetlen, mert a kész ruhákban nincs plusz anyag a bövítésre.

És ha netán nem sikerülne a fogyás, vagy nem olyan alakod lesz, amire számítasz, akkor tényleg kidobtad a pénzt az ablakon.

2014. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én így inkább nem vennék most semmilyen ruhát. Előre inni a medve bőrére nem jó. :)
2014. márc. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
szerintem szimplán hülye vagy.
2014. márc. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem vennék ruhát így, esetleg 1-2darabot.
2014. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennek igazából nincs még értelme, én is gondolkodtam rajta hogy veszek kisebb ruhákat, igaz csak nadrággal vettem 1 számmal kisebbet ami már feljött rám a fogyókúrám elején, de olyan szinten változott centiben a derekam hogy szinte már az is nagy, meg amit most vettem 2 számmal kisebbet régi méretemhez képest azt már muszáj volt vennem hogy ne essen le rólam, de már az is nagy.


Szerintem nincs értelme előre bevásárolnod. Akkor vegyél ha esetleg már nagyon muszáj, de nem kell méregdrágát, elég egy olcsóbb fajtát. Nem tudom mi a célod a fogyással, de szerintem akkor cseréld le teljesen a ruhatárad ha már elérted a célod, és tudod is tartani, mert megeshet hogy vissza hízol akár 1-2 centit, vagy esetleg izmosodsz és a súlyod felröppen és ismét le akarod dobni, ami centikben is változhat még. Szerintem ha már elérted a célod még várj vele 3-4 hetet aztán cserélhetsz ruhatárat.

2014. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején, mikor fogytam nem vettem komplett ruhatárat előre. Beleszaladhatsz, az első leírta, miért. Lehet, hogy szert teszel egy 20ezres, használhatatlan ruhatárra.

Ha épp fogyásban vagy, akkor se jó ötlet most elkölteni egy nagy összeget. Mert utána ha fogysz ugyanúgy használhatatlanok lehetnek a ruháid.

Nekem anno egy motiváló ruhadarabom volt, amiből direkt kisebbet vettem. A többit akkor vettem meg, mikor elértem azt a ruhaméretet, amit kitűztem.

Tehát ne a ruhák megléte motiváljon, hanem a tény, hogy ha megvan a 36os méret, akkor irány bevásárolni.

Szerintem ugyanolyan motiváló lehet a kettő, de a másodikra nem lehet ráfázni.

2014. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se vásárolj be, pl nagyon rosszul járhatnál egy nadrággal.

Amikor fogytam, a Terranovás s-es farmerek lábban (az izomtól) mind kicsik voltak, derékban viszont jók.

Esetleg vegyél 1-et amibe úgy gondolod belefogysz, és tetszik:)

Nekem egy terepmintás nadrágom volt, ami nagyon tetszett, de kicsi volt rám, már akkor is amikor kaptam. Abba mértem mindig magam. Ma már az is nagy, viszont utána találtam egy másik nadrágot, amit évekkel azelőtt vettem fel egyszer, de akkor is feszes volt.

Na most jó az rám, és tényleg jó érzés amikor felpróbálom.:)

2014. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Vegulis egy cipot vettem :)
2014. márc. 30. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!