Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás vagy intervall edzés?

Futás vagy intervall edzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kérlek, segítsetek nekem, mi lenne a jobb módszer a lábaim fogyasztására. Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet csak egy helyről fogyni, de nekem a lábam a legkritikusabb. Intenzíven sportolok, heti 3-4x töltök órákat konditeremben (súlyzós edzés és 40-60 perc kardió), emellett fehérjedús/szénhidrátszegény az étrendem. Az eredmény meglehetősen pozitív, de szeretném, ha a lábaim vékonyabbak lennének. Most sem vastagok, kb 2-3 kg felesleg lehet rajtam maximum, de engem nagyon zavar, és tanácstalan vagyok, hogy kéne vékonyítani a lábam. Melyik a hatásosabb? Ha futok egyfolytában, vagy ha váltogatom a tempót (intervall edzés)? Előre is köszönöm a segítséget. 18/L
2014. ápr. 10. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az intervallal jobban jársz, mert nem terheled meg annyira a szervezeted. Amúgy ha zsírt akarsz égetni, azt a szervezeted a mozgás elkezdése utáni 40. perctől kezdi el főként azt égetni, előtte szénhidrátot fogyaszt főként.
2014. ápr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy 40. perctől kezdesz zsírt égetni, ez nem ilyen egyszerű. Ha nagyon intenzív intervallt csinálsz azzal lehet több zsírt égetsz, akár jobban pörgő anyagcsere végett is utólag. De a sima kocogás, vagy tempós séta is megteszi, ha csak aerob edzést akarsz. Mindegyik éget valamennyi zsírt. Szénhidrátot meg pont ne egyél előtte, max intervall előtt, mert az elég megterhelő.
2014. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A monoton tempójú futás elég szépen megeszi a far és a comb izmokat. Egyrészt emiatt ajánlom inkább az intervallt, másrészt azért, mert az intervall edzés követően aktívabb az utóégetés.


Idővel a diéta is lepucolja a felesleges zsírt, így én a helyedben hanyagolnám a futást.

2014. ápr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Izolált súlyzót edzések után próbálj kombinált súlyzós edzést csinálni, saját testsúlyos gyakorlatokkal kiegészítve. Kemény dió.
2014. ápr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

MI az, hogy megeszi az izmokat, ha montonon fut sokáig? :D:D

Istenem... az izom "megevés" az étrenden múlik.

2014. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

# 5

Ezt rosszul tudod.

2014. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért tudnám rosszul? Áruld már el. Ennyi erővel intervallum alatt, amikor az ember normál tempóban fut, gyorsan lemegy az izom, majd intervallumon fel :D
2014. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A shop. builder.hu cikkéből egy kis részlet:

"Ez két dolgot eredményez: egyrészt, több kalóriát égetünk el a sprintek ideje alatt, mint a monoton edzések esetében, másrészt pedig mivel elég rövid ideig tartanak a sprintek, nem kell az izombontás veszélyétől tartanunk (legalábbis nem olyan mértékben, mint egy kemény kardióedzés esetében). Épp ellenkezőleg, az ilyen jellegű edzések segítenek minimálisra csökkenteni a katabolizmust is."

2014. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A shop.builder-nek hiszel, vagy az élő példának?
2014. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem egy olyan ismerősöm van, aki 10 kilométert futkorászik és csontos a hátsófele és a piszkafa lábai között átfúj a passzát szél.

Tehát nem csak a shop.builder-en olvasottakra alapozom a véleményem.

2014. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!