Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hét zabálás után mennyi a...

1 hét zabálás után mennyi a ténylegesen feljött zsír?

Figyelt kérdés
Az a nagy harci helyzet, hogy kezdem totál tönkretenni a testem. Anorexiás voltam, pszichoterápiára is jártam emiatt. Ennek a pszichoterápiának vasárnap lett vége. Addig kb egy tányér levesen éltem és annyi. Szóval nem volt meg a napi 500 kcal sem. Most hazajöttem és 6 napot végigzabáltam. A zabálás alatt kb. 3500-4000 kcal/napot kell érteni. A combom 6! cm-rel lett vastagabb. Nincs mérlegünk, de kb olyan 6-7 kilót híztam. Székletem nincs, ami idegesít, mert annak ami bement ki is kéne, hogy jöjjön. A kérdés az, hogy mennyi a ténylegesen felszedett súly. Mert gondolom ennek egy része víz meg a kaja, ami bennem van.

2014. ápr. 11. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresd fel az orvosod. Amúgy nem lehet megmondani.
2014. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány kiló és cm vagy?
2014. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ennyi adatból nem lehet pontosan megállapítani.

Kb. 7700 kcal egy kiló zsír. Ez alapján kb. 1.5-2 kiló zsírt szedhettél fel.

De mivel te koplaltál, ezért be van lassulva az anyagcseréd, így ennél biztosan több zsírt raktározott el a szervezeted.

2014. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.válaszoló. Járok orvoshoz, a terápiám még nem fejeződött be.


165 cm vagyok és 1 hete 40 kiló voltam. most kb 46-47 vagyok.

Én is ettől félek, hogy ebből a 6-7 kilóból van akár 4 kg is zsír, mert az anyagcserém totál be van lassulva és mindent raktároz a szervezetem.

Esetleg valami ötlet, hogy hogy jöjjek ki ebből vagy mit és hogy egyek?

2014. ápr. 11. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Én javasolnám a kaloriabazis.hu használatát.

Számold ki az alapanyagcseréd és maradj azon pár hétig. Aztán heti 50 kalóriával emeld, amíg el nem éred a súlytartó kcal mennyiséget.

Biztosan fel fog jönni pár kiló. Minél tovább koplaltál, annál hosszabb idő, amíg helyrejön az anyagcseréd.


A kaloriabazison a makrotápanyagok eloszlásánál állítsd át egyénire és eszerint add meg a grammokat: 2xttkg fehérje (ez nálad most 47x2=94 gramm), 40-50 gramm zsír, a többi ch.


Fehérje: csirkemell,pulykamell,hal,tojás,sovány túró,cottage cheese

Szénhidrát: zabpehely, barna/basmati rizs, quinoa, zöldségek, mértékkel gyümölcs

Zsír: olajos magvak, lenmagolaj, tökmagolaj


Sok sikert a gyógyuláshoz!

2014. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kalóriabázist egy éve használom, ezzel sikerült lefogyni. Csak az utóbbi 1 hétben folyamatosan pirosba vált át. :(


Igyekszem egészségesebben étkezni, csak itthon sem könnyítik meg a helyzetem. Anyuék szerint a kenyérben(fehér) több a vitamin, mint a zöldségekben és a cukor egészségesebb mint a csirkemell. És sajnos nem én vásárolok, ebből pedig mindig csak a veszekedés van.


De köszönöm a választ, és igyekszem meggyógyulni. :)

2014. ápr. 11. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:

"A kalóriabázist egy éve használom, ezzel sikerült lefogyni. Csak az utóbbi 1 hétben folyamatosan pirosba vált át. :("


Hát fantasztikus, sikerült 'lefogyni' 40 kilóra?


Méréstechnikai jellegű a kérdésed, te tudsz méréseket végezni magadon nem én az ágyamban fekve a laptopommal :)

2014. ápr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Nagyon jó úton indultál el a gyógyulás felé! hogy azelőtt koplaltál, most meg már jóízűen tudsz enni, ez a legfontosabb! Szerintem most egyenlőre ne foglalkozz kalóriákkal, szénhidráttartalommal meg kilókkal, a lényeg, hogy visszaszerezd az EGÉSZSÉGED, az a legfontosabb. Gondolom a lelki részén dolgoztok/dolgoztatok a terápián. A kajálás csak másodlagos dolog, a lényeg hogy rendben legyél önmagaddal! Nem tudom hány éves vagy, mennyire tudnál önállóan venni magadnak, főzni ételt, de mindenképp beszélj a szüleiddel, hogy oké megeszed a kenyeret is, de szeretnél több zöldséget, gyümölcsöt, husit enni. Ha normálisan meg tudjátok beszélni, biztos segíteni fognak, hisz szeretnek téged :) Ne görcsölj a kajáláson, egyél amit megkívánsz, jólesik, most ki van éhezve a szervezeted, ezért kicsit többet eszel mint a valós szükségleted, ezt elraktározza a szervezeted, ez normális. Figyelj azért a fehérjebevitelre, hogy az izmaid is kapjanak megfelelő minőségű tápanyagot. Meg ebben a "hízásban" benne van az is, hogy tele van a hasad, mivel nem tudtál rendesen kakilni még (ez is majd be fog állni), és az étel sok vizet is meg tud kötni a belekben. Szerintem próbálj meg sportolni, amit szeretsz, vagy csak nagyokat sétálni, így valószínűbb, hogy az izmaid is fejlődni fognak. Nagyon sok szerencsét és kitartást kívánok Neked!
2014. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!