Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a maximum szénhidrát...

Ha a maximum szénhidrát keretem 160 gramm lehet, amit hetente általában csak 1-2 alkalommal érek el, inkább alatta eszem. Akkor a fehérje és zsír mennyi kellene hogy legyen?

Figyelt kérdés

jelenleg 80 gramm fehérje

160 gramm max szénhidrát orvosi javaslatra.

és 80 gramm zsír van beállítva, de nem tudom hogy ezek így megfelelőek e.


1400-1600 kalória között eszem.


Ez így jó arány, vagy csökkentsem a fehérjét vagy a zsírt?


175 centi és 28 éves vagyok. (nő)


A cél fogyás, majd súlytartás.


2014. ápr. 9. 05:57
 1/3 anonim válasza:
Nekem,most nincs türelmem regényt írni,de olyanokat hogy hány kg vagy,meg hogy mit sportolsz,már ha egyáltalán sportolsz stb. mindenképp írjál le,mert enélkül senki nem fog tudni neked mit mondani.
2014. ápr. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem rendben levőnek tűnik, amennyiben Neked ez így jó... De azt bevallom, nem értek az ilyen kevés kalóriás étrendek esetén ajánlott fehérjebevitelhez, nem mintha mások mást tudnának mondani, mint más oldalakon talált tetszetős számokat ideírni, 2 g/ttkg-ról... Úgy 1-2 g/ttkg között célszerű lenned, amennyire tudom (persze hogy kinek mi a jó, az sok dologtól függ, nem lehet fixen megmondani az ilyesmit. sport és fogyókúra esetén több fehérjét ajánlanak, de pl. az étrend is befolyásolja az igényt, úgyhogy komplikált dolgok ezek). Zsír kb. 40g-tól fölfelé, a szénhidrát lehet kevés, csak ne érezd rosszul magad és szerintem a zöldséget sem célszerű miatta túlságosan hanyagolni.

Konkrét egyetlen helyes arány nincs, sokféle aránnyal lehet fogyni és energikusan, egészségesen élni. Ki szénhidrátra, ki zsírra alapoz, fehérjére csak kevés kalóriával célszerű, különben túl magas lesz a fehérjebevitel. Az a jó, ha olyan arányt találsz, ahol teljesülnek a laza minimum- és maximumfeltételek, betartható Számodra és jól érzed Magad. Különbözőek vagyunk, nem ugyanaz a jó mindannyiónknak.

2014. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fehérje 1.5-2xttkg kellene, hogy legyen.

A zsír attól függ, hogy neked mennyi fér bele az aznapi kcal keretedbe, de 40 gramm minimum kéne.

2014. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!