Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelentős túlsúllyal rendelkező...

Jelentős túlsúllyal rendelkező, kétgyermekes anyuka vagyok, megoldás lehet számomra a gyomorgyűrű műtét?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon nagy a cipelt túlsúlyom,a BMI indexem 45-ös.

Magas vérnyomásom van 17 éves koromtól(akkor még nem voltam túlsúlyos),endokrinológiailag pedig PCO (policystás ovárium)syndrómám van.

Előfordult,hogy 4 hónap alatt több mint 30 kilót fogytam,de ezt úgy,hogy gyakorlatilag minden energiám erre ment rá akkoriban,napi 2 X 45 perc kemény tornával,aztán jött a visszahízás.


Rettenetesen kétségbe vagyok esve,attól tartok nem fogom tudni felnevelni a gyermekeimet így.


Édesanyámék nagyon jó anyagiakkal rendelkeznek és ma felajánlották,hogy ha én is úgy gondolom fizetik aműtétet számomra,mert nagyon sajnálnak,hogy ilyen fiatalon ,ilyen szép arccal így nézek ki,így szenvedek.

Már mindent vállanék ami egy picit is képes segíteni a szükséges életmódváltoztatást,ami támogat abban,hogy nagyobb önuralmat gyakorlojak az étkezésem felett,rengeteget tudok enni,gyakorlatilag nincs az a mennyiség amitől én rosszul lennék.


2012. febr. 25. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Már fogytál egyszer, gratulálok! :) Ezek után ne válaszd a műtétet, hiszen teljesen másképpen kell étkezned, és még kockázata is van.

Esetleg egy hipnoterapeutával eljátszhatjátok, hogy megvolt a műtét, és ezek után olyan pici adagokat kell enned, mintha valóban átestél volna rajta. Szóval programozzátok be az agyadat.

2012. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól tartok ,hogy nem biztos,hogy képes vagyok semmi segítség nélkül ugyanúgy lefogyni mégegyszer és pláne nem tudom megtartani a súlyt,ismét visszahíznék csak...már teljesen össze vagyok zavarodva,kétségbe vagyok esve,hogy mit csináljak.
2012. febr. 25. 18:22
 3/7 Neka válasza:

Nem a gyomorgyűrű a megoldás, hanem az életmód váltás. Egyél egészséges ételeket, felejtsd el, ami tele van kalóriával. Nagyon finom és széleskörű választéka létezik már a kalóriaszegény étrendnek. Nem szenvedve és kínkeservvel kell nekifogni, hanem szépen türelmesen. Minden nap vagy minden másnap edz egy kicsit. Fokozatosan terheld a szervezeted a mozgással, mindig jobban és jobban fog menni, majd ha már túl vagy azon, hogy borzasztóan megerőltető, akkor igényelni is fogod, hiszen mindenre kihatással van a mozgás, testedzés. Sokkal energikusabb vagy, fittebb, egészségesebb és biztosra veszem, hogy ezek az aggodalmaid megszűnnének és büszke lennél magadra, jól éreznéd magad a bőrödben.

Az, hogy állandóan éhes vagy, az azért van, mert a gyomrod is hozzá van szokva a mennyiségekhez ill. valószínűleg nem olyan ételeket, tápanyagokat fogyasztassz, amik az étvágyadat csökkentenék, vagy legalábbis telítenek.

Életmód váltással tudod legyőzni a kilóidat. Hidd el, hogy ez nem nehéz, egyszerűen csak eldöntöd és kész. Mi lenne, ha cukros lennél és nem ehetnél cukrot? Nem ehetnéd meg, tehát nem foglalkoznál vele, csak tudnád, hogy nem akarod, nem lehet, ennyi, ne betegedj bele ebbe az egészbe, én is mindig ezt tettem régen. Csak rajtad múlik minden.

2012. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha már van szponzor,akkor egyszerűbb,fájdalommentesebb,egészségesebb és hatékonyabb ha fizetsz egy személyi edzőt,aki veled edz,ír személyre szabott étrendet és a táveszméktől is megszabadít diétás témakörben.


szerintem a problémád elsősorban információ hiány és semmiképpen nem műtéttel oldanám meg.

a másik problémádra is az az első számú jótanács,hogy le kell adni a felesleget,de gondolom ez a nőgyógyász is elmondta.

2012. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*tév
2012. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
en is azona véleményen vagyok, h nem kell a fogyashoz operácio, csak eros akarat es kitartas, mert gyomorgyurut hiaba raknak fel attol meg te megeszed azt a sok szemét kaját, ugyanúgy lerakodik majd a szervezetedbe és hizhatsz, csak akkor fog beválni, ha tartod mellette a dietat amit javasolnak, viszont azt meg gyomorgyuru nelkul is megteheted..egyszeru, eletmodváltás kell neked, én is 105kg-s voltam 5honapja és ma 86kg, és még mindig fogyok..tehet AKARAT es KITARTAS, mindig nezz ra a gyerekeidre és éltessen a tudat, h oket fel kell nevelned!! :)
2012. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se vágj bele!


A gyomorgyűrű után komoly változások lesznek az életedben, amiket be kell tartani. És ha akkor be tudnád tartani, akkor most is be tudod a gyűrű nélkül.


A fogyókúrákat felejtsd el. Tényleg semmit nem érnek. Keress fel egy dietetikust, aki összeállít egy neked kialakított étrendet. Életmódváltásra van szükséged.


Az életmódváltás épp erről szól, hogy onnantól megváltozik az életed. Egészségesen kell táplálkozni, fehér lisztes, cukros dolgokat száműzd. Bátran ehetsz zöldségeket, halat, csirkét, tojást. Ajánlom vacsora helyett a fehérje shake-t. Nem árt ha beszerzel egy könyvet az egészséges táplálkozásról (és nem az ilyen Norbi update könyvekre gondolok, hanem valódi tudományos alapokon nyugvó könyvet). E mellé érdemes beszerezni egy megfelelő szakácskönyvet is. Nem azért mert azt feltételezem, hogy nem tudsz főzni, ne érts félre. De ötlet adónak nagyon jól tud jönni, amiből aztán lehet, hogy saját ötleteid is támadnak. És ne csak te étkezz ez alapján hanem a férjed és a gyerekeid is. Nekik is csak árt a sok cukros, sima lisztes sz@r - már bocsánat.


Az étkezés mellett nagyon fontos a mozgás. Ekkora túlsúllyal, még ne akarj izzasztó tornákat csinálni, elég ha naponta sétálsz egy nagyot. Vidd a gyerekeket is, nekik is jót tesz a levegő, és az is közösen eltöltött idő. Később már akár szoba biciklizhetsz, vagy akár kinn is biciklizhetsz, megint csak a gyerekekkel. Majd jöhet a torna, vagy a még komolyabb edzések. Arra gondolj ezzel milyen jó példát mutatnál a gyerekeidnek. Együtt mozoghat, sportolhat a család. Amikor pedig komolyabb edzéseket végzel már, amire azért a gyerekeket nem vinnéd magaddal, arra az egy-két órára vigyázhat rájuk a nagyszülő, vagy a férjed is, végső soron nem csak a tiéd a gyerek. (Bár nem írod, hogy nagyok-e vagy sem, szükség van-e felügyeletre vagy sem.)


Meg lehet oldani, HA akarod! Számtalan anyuka oldja meg munka, és háztartás mellett is. Egy dolog kell csak, hogy előre átgondold a napod. Minden este leülsz végig gondolod, hova kell menned, mit kell csinálnod, és már meg is lesz hova tudod betenni a napirendedbe a mozgást.


Helyetted senki nem teheti ezt meg. A te akarat erődön múlik, ha nincs akkor a gyomorgyűrűtől sem lesz!! Hiszen félsz, hogy nem tudod a gyerkőcöket felnevelni, hát ez sem elég motiváció? Vagy gondolj arra, ők is milyen büszkék lennének rád. Vagy gondolj arra, milyen büszke lehetnél magadra ha nem csak Te fogynál le, de közben még velük is megismertetnéd a mozgás örömét.

2012. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!