Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étrendet/mozgást...

Milyen étrendet/mozgást ajánlanátok, hogy csinosabb legyek?

Figyelt kérdés

172 cm magas vagy és most olyan 60 kg. Rendszeresen járok egy ideje kocogni, általában 3 km-t minden második vagy harmadik nap. Ha majdnem minden nap mennék, az nagyon megterhelő lenne? De úgy gondolom, hogy ez még kevés mozgás. Nyárra szeretném azt elérni, hogy kerekebb legyen a popsim és belső combból fogyjak. A többi testrésszel meg vagyok elégedve, tehát nem kifejezetten fogyni szeretnék! Emellett milyen étrendet ajánlotok, hogy kialakítsak? A csokiról nehezen mondok le, ezt mivel tudnám helyettesíteni?

Bármilyen tanácsot nagyon szívesen fogadok, mivel szeretném a legtöbbet kihozni magamból! :)

18/L



2014. ápr. 16. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondani a csokiról, csak nem kell tonnaszámra enni. A kocogás nem a legjobb alakformáló. Nőknek a legjobb vagy a konditermi alakformáló órák, vagy az otthoni dvd-s torna, a kettő lényegében ugyanaz, de a dvd-ből tudsz olyat választani, ami konkrétan arra a testrészre megy rá, amit edzeni akarsz. Béres A., Rubint R., Péntek Enikő mind jó. Én popsira a Réka 20 percesét használom, kisebb ismétlésszámmal lábsúllyal, mivel én is kerekíteni, nem fogyni akarok, kerekedik is szépen. Belső combra Béres Alexandra Új kihívás láb, comb blokkját, nekem az tökéletes.
2014. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Miért nem a legjobb a kocogás? Érdekelne, mert most nagyon elszánt vagyok! :)

Neked mennyi idő után kezdett el látszani a változás? Milyen gyakran tornazol? Előre is köszönöm!!!:)

2014. ápr. 16. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a paleo táplálkozás és a harci taichi - női önvédelem kimondottan jó alapjai egy egészséges életmódnak :)
2014. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kocogás azért nem jó alakformálásra, mert nem arra való, az állóképességet növeli, ha nem jó talajon csinálod káros az izületekre. Amikor én kocogtam annyit vettem észre hogy a derekam és a csípőm is vastagodik, ami persze természetes, de mivel egyáltalán nem akartam ilyen változásokat inkább abbahagytam, cardiónak nekem a legjobb a taposógép, főleg azért, mert az a feneket is erősíti. Az, hogy valakin milyen hamar látszik meg az edzés az nagyon változó, rám nagyon hamar feljön az izom, de nem mindenki ilyen szerencsés. Én kétnaponta edzek két órát, kétféle edzésprogrammal az egyik: láb, fenék, a másik: has, hát, kar. Minden edzést kb. 30 perc cardióval kezdek és mindig 20 perc nyújtást csinálok a végén, ezt a netről nézem, szerintem nagyon jó nyújtógyakorlatok: http://www.youtube.com/watch?v=fPTdX5BiYgY

Pontosan egy órától kezdődik a nyújtás, az elején lévő cardio részt is használom néha, az is nagyon jó. Ha több izmot akarsz, akkor lassan végezd a gyakorlatot, súllyal, fehérjeturmixot, vagy valamilyen fehérjét érdemes közvetlenül edzés után bevinni, az is nagyon jól fejleszti az izmot.

2014. ápr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Egyelőre még nem akarok lemondani a futasról, mert nagyon élvezem és szeretném megmutatni magamnak, hogy képes vagyok többre is! De a tornát mindenképp elkezdem, már tegnap meg is volt a programom! :)
2014. ápr. 17. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd abba a futást, csak csinálj mellette koncentraltabb edzést is. Én a futást helyettesítem az aerobikkal, mert nekem az jobb, de a futás is nagyon jó.
2014. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!