Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Totál nyomi, fizikailag...

Totál nyomi, fizikailag leépült és sport-szempontból erősen problémás illetőnek milyen mozgást ajánlanátok? (kicsit hosszú lesz a kifejtés, bocsi)

Figyelt kérdés

Röviden: megválnék a hájamtól de halmozottan hátrányos vagyok.


Hosszabban:

Mindig csodálattal nézem/olvasom azokat az embereket, akiknek szenvedélyük a sport, lételemük a mozgás, ez a hobbijuk, stb. A gond, hogy én ennek totál ellentéte vagyok, amire rájön egy rakat fizikai probléma.


Már nagyon pici koromban (amikorra még nem is emlékszem) voltak súlyos mozgáskoordinációs zavaraim, amiket sajnos túl későn vettek észre és gyógytornára se jártam. A járásom nagyon "fura", sánta is vagyok, borzalmasan ügyetlen vagyok minden mozgással kapcsolatos dologban, szem-két koordinációm nulla, olyasmit, ami minimális egyensúlyt igényel, egyáltalán nem tudok végezni (nem tudok biciklizni de még futni sem, mert elesek). Sose derült fény rá pontosan honnan ered, valószínűleg fejlődési ziccer, nagyon sok gyerekkori frusztráció is ért emiatt, aztán felmentett lettem, mivel akárhogy próbálkoztam, nem tudtam megütni tesiből a legalapvetőbb minimumot sem, több tanár is jelezte hogy nem hajlandó velem foglalkozni, mentessenek fel.


Az úszás sem jó, mert nem bírom a klóros vizet és bőrbetegségeim is vannak, ráadásul nagyon hamar megunom (és úszás címszó alatt amolyan kutyaúszásra kell gondolni).


Ennek eredménye (is), hogy elég hájaska vagyok, izmom szinte semmi, az állóképességem és erőnlétem katasztrofális. Még állni se tudok sokáig egy helyben mert elájulok egy idő után.


Egy időben eljártam konditerembe (gondolván, hogy a bérlet árát kiperkálva csak lesz motivációm elmenni), de nagyon hamar begyulladt a bokaízületem, jó hosszan tartott, járni is alig tudtam fásliban se. (A csukló és bokaízületeim amúgy is nagyon gyakran begyulladnak). Az más kérdés, hogy nem is élveztem a dolgot, csak csináltam, mert hát kell. Amíg tudtam, utána feladtam. Az itthoni ugrabugrás tornákban is bénázok, lesérülök, és hamar elfogy a türelmem, na meg baromira nem nekem való.


A másik probléma, hogy mivel minden mozgással kapcsolatos élményem negatív és frusztrál saját bénaságom, képtelen vagyok bármilyen mozgásban legalább minimális örömet találni, nekem endorfin helyett csak elkeseredés jön és "legyen már vége" érzés.

Két kivétel van csak, az egyik a hosszú (akár tempós) séták városnézés közben (nyilván új, ismeretlen és érdekes városokban, de azért ebből nem tudok rendszert csinálni). A másik koncerteken vagy bulikban tombolás ittasan (lehet hogy itt a pia, ami a fontosabb tényező), de erre is ritkán adódik pénz és alkalom, na meg zsírleadáshoz inni nem illene, pia nélkül meg annyira nem buli a buli.


Most ott tartok, hogy gőzöm sincs, mit kezdjek magammal. Olyan mozgásforma kell ami hatékony zsírégető, ugyanakkor alkalmas vagyok rá, és talán találnék benne legalább annyi örömet, hogy ne pokoltúraként éljem meg... jelenleg a legtöbb ilyesmihez úgy állok, hogy kb. majdnemhogy szívesebben mennék egy gyökérkezelésre, mint valami sportos tevékenységre. Általában már kimozdulni itthonról is nehezemre esik, közösségi cuccok meg... inkább nem.


Az akaraterőm kaja szintjén helyén van, ha elhatározom magam, vasakarattal és bűnözgetés nélkül szigorúan be tudom tartani a korrekt, egészséges étkezést, ami már 70%-ban a siker titka, de ott az a 30% mozgás, amivel képtelen vagyok mit kezdeni. Így az eredmény ugye egy soványkább, de plöttyedt test lesz, amit hát, nem annyira szeretnék. Nem akarok fitneszmodell vagy bombaalakú lenni, nincsenek hatalmas elvárásaim, csak a hájamtól megválni, ennyi (még annyira az se zavar ha izom továbbra se sok lesz alatta) Még a zsírleszíváson is gondolkodtam de az is csak területi, nagyon rizikós és nincs pénzem rá.


Bármi ötletet, tippet szívesen fogadok, és köszönöm, hogy végigolvastad.


2014. ápr. 6. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem fizikai egészségügyi problémád van, hanem pszichológiai. Más szóval egy baromi lusta, nyávogós kislány vagy, aki nem is akar felelősséget vállalni a tetteiért. Mindig csak kifogásokat keresel, és közben úgy állítod be a semmit, mintha az egy kemény munka lenne, amit mások hibájából nem tudsz te "hős" "önfeláldozó" ember megtenni. Először is, ha annyira tetszik, ahogy mások sportolnak, akkor tudd, hogy nekik sem könnyű. Begyullad az ízületed? Tudom, milyen, mégis teszem a dolgom. Persze gondolom a részegen koncertre járni el tudsz tudsz begyulladt ízülettel is. Fogod magad, és elmész erdőben túrázni. Nem öt percet, Hanem fél, vagy egész napot. És nem nyavalyás pitypangot szedsz a réten, hanem mész. Neked akaraterőd kaja szintjén van? Hiszen még ahhoz sincs akaraterőd, hogy a saját pénzedért vett kondibérletet kihasználd. Inkább pénzt dobsz ki, csak hogy bebizonyítsd az igazadat. Majd, ha nem az önsajnálattal leszel elfoglalva, akkor jutsz is valamire. Addig meg csak egy nyávogós kis p.csa vagy.
2014. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a kérdező férfi, de lehet nincs igazam. :D Önsajnálatból ötös, látom kifogás mindenre van. Bőrgyógyásszal konzultálj és menj el két naponta úszni. Na nem kutyában hanem hát, gyors, pillangó váltogatva. És ha megunod? Kit érdekel, a cél a fontos nem?
2014. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves első, gondolom érzed, hogy ezzel marhára nem vagyok kisegítve. Az erdei tempós séta tippet köszönöm, nem tudom mennyire hatékony zsírégető, de ez akár kellemes is lehet, főleg, hogy tavaszodik.


Pár pontosítás, mert feltételezel rólam elég sok badarságot:


- Nem nyávogok az ég világon senkinek, nem vagyok panaszkodós típus; IDE leírtam a gondjaimat (amik egy része, jól látod, pszichés, de nem mind, ahogy írtam is), remélve hogy tanácsot kapok. Kifejtettem a lehető legpontosabban, nem nyávogás céljából, hanem hogy pontos képet fessek a szituról.


- Ha az ízületeim kivannak, nem megyek koncertre, se sehova, a konditeremből a személyi edző küldött el hogy így szétment lábbal ne erőlködjek, menjek szépen haza és gyógyuljak meg, mert csak ártok magamnak. Te lehet hogy lazán viseled, én vezetni se tudtam utána ilyen lábbal, a kuplungkezeléstől majdnem összeh*gyoztam magam. Oké, kövi alkalommal nem váltottam bérletet, tény - feladtam.


- Hol a retekben állítottam magam "hősnek" és "önfeláldozónak"? Pont az a bajom hogy bénagéza és mozgásügyben lúzer vagyok. Valamit NAGYON félreértettél (vagy én fogalmaztam rosszul).


- Mint mondtam, étkezésügyben rendben van az akaraterőm, magabiztos vagyok, CSAK mozgásügyben van gáz - ettől az előbbit még nem kell elvitatni.


- Mégis milyen tettekért nem vállalok felelősséget? Hogy jön ez ide?


- Nem sajnálom magam - az élet más területén frankón elvagyok - és eszem ágában sincs sajnáltatni magam. Nem együttérzést meg pátyolgatást szeretnék, hanem tanácsokat, pl. olyanoktól akik küzdenek vagy küzdöttek hasonló gondokkal. Amennyiben önsajnáltatásként jött át az irományom, akkor vagy te értetted félre, vagy rosszul fogalmaztam - utóbbi esetben én kérek elnézést.


- "Kis p*csa" - sem életkort, sem nemet nem adtam meg, nem kéne talán rögtön becimkézni pláne ilyen alpári módon. Plusz tanácsot kértem, nem egy okoskodó vérhányást, de ettől függetlenül köszönöm, hogy szántál időt a kérdésemre és a válaszra.

2014. ápr. 6. 10:52
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Hát én jó testben vagyok mert nehezen hízok éd az izomzatom is csak úgy putty odalett. Szinte nem is kell mozognom. Szinte!!! A láb emelgetős módszert ha alkalmazod ultranehéz lesérülnöd mivel csak fekszel és emelgeted a lábad. Ezzel a combod erősödik, fogy és fokozatosan vele együtt a vádlid is.

A szobabiciklihez nem kell egyensúlyérzék viszont már a hasból is visz míg a lábad egyre szebb lesz.

A karokhoz elég ha 2 kg/l üdítőt vagy valami súlyt emelgetsz csak sokáig és intenzíven.

Sok fehérjét kell enned mert attól a szervezeted a párnácskákat eszi meg (mint a motor).

Valamint nyújtásokat kellene végezned. Hogy a szalagjaid rendesen meg legyenek nyúlva. Különben a 60 évesek találkozóján leszel csípőprotézisért.

Sikert!

2014. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kor, magasság és állóképesség nélkül senki sem tud neked használható segítséget adni.

Keress egy NORMÁLIS szakembert/edzőt stb., aki komolyan segíteni akar neked, már ha tényleg változtatni kívánsz, nem csak panaszkodni.

Itt a legtöbben hétköznapi emberek vagyunk, ilyen-olyan tapasztalatokkal, amiken max. hozzánk hasonlókon tudunk "segíteni". Ha neked orvosi problémáid vannak, nem vadidegenektől kellene releváns információ nélkül tanácsot kérned.

2014. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ja bocs, a kg lemaradt.

Rohadtul befolyásoló tényező, hogy mennyire vagy elhízva ugyanis.

2014. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kettes:

Kösz a választ! Én is gondoltam rá, hogy valami tudatalatti kifogáskeresés is áll a háttérben (pl. pont akkor amikor végre belevágnék valami mozgásba, mindig lesérülök vagy megbetegszem, szerintem ez pszichés, fene tudja).


A bőrproblémáimra szteroidos kenőcsöt kell használjak, a vírusos szemölcsöket is kezelem de hajlamosak visszatérni. A klóros víz irritálja a bőröm, véresre vakarom utána. Pillangóúszást amúgy hogy lehet megtanulni felnőtt fejjel autodidakta módon?


De igazad van, a cél a fontos, csak jó lenne ha valami kellemes mozgástípust találnék, amire alkalmas is vagyok.


Szobabiciklin gondolkoztam még, aközben le is lehet kötni magam, jó ötlet lehet?

2014. ápr. 6. 11:13
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem méricskéltem magam, saccra úgy sejtem kb. normál a súlyom (pl ruhaméretek alapján) és gyanítom BMI szerint is, csak a testkompozíció gáz, a zsírszázalékom gondolom baromi magas. Majd lemázsálom magam pontosabban ha mérlegközelbe jutok.
2014. ápr. 6. 11:16
 9/18 A kérdező kommentje:

Négyes: (bocsi, amíg írtam nem vettem észre az új választ).


A szobabicaj jól hangzik ezek szerint, köszi az ötletet!

Fehérjével nincs baj, csirkemellen, halakon és pluszba még fehérjeporon élek, a makrotápanyagokra figyelek.

2014. ápr. 6. 11:24
 10/18 anonim ***** válasza:

Én is a szobabiciklit javaslom. Egyensúlyérzékre nincs szükség, remek állóképesség-növelő (nálad szerintem ez az egyik legfontosabb), és az ízületekre is jó hatással van (én is amiatt választottam, mert gondjaim vannak vele). Az elején nyilván lassabban fog menni, kevés távon, de hétről-hétre jobban fogsz teljesíteni, a közérzeted is jobb lesz. Én se szeretek sportolni, erre mégis rá tudom venni magam hetente 3x :). zenelejátszót meg szerezz be, rakd rá a kedvenc zenéidet, és hamar elrepül az idő közben, vagy ha otthonra beszerzel egyet TV nézés közben is tekerhetsz.

Sok sikert mindenképp hozzá, és ne add fel.

2014. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!