Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akkor is lehet valaki anorexiá...

Akkor is lehet valaki anorexiás, ha rendesen menstruál?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
aha, már nem "tünete".
2014. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2014. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinél nem jelentkezik az összes tünet. Sok helyen olvastam, hogy az illető BMI-je 17 alattinak kell lennie hozzá, pedig egy túlsúlyos is lehet anorexiás, csak az egy másik fajtája.


Szerintem lehet valakinek rendesen. Én voltam anorexiás, hosszú hónapokig kezeltek, mire sikerült felszednem pár kilót, mert már 35 kg alatt voltam a 160 centis magasságomhoz. Sose volt teljesen normális nálam, de mikor anorexiás voltam, nagyjából úgy volt, hogy 3 hónapig semmi, aztán kétszer egymás után 1 hét szünettel, aztán megint 3-4 hónapig semmi.

2014. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az anorexia pszichés betegség, az az állapot, amikor a beteg mindig kövérnek látja magát, a problémái mind a súlyából fakadnak, teljesen rá van kattanva a súlyára, fogyókúrákra, rendszeresen koplal, tornázik. A menzesz kimaradása csak egy tünet, ami felléphet.
2014. ápr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kövéren is lehet valaki anorexiás, a betegsége korai, de már pszichésen kifejlett stádiumában... A kóros soványság csak a következménye, később. A menses kimaradása bizonyára igencsak emberfüggő, van, akinek durvább helyzetben marad ki csak, másnak szolidabb esetben, még a haláltáborokban is volt pár, aki menstruált (szegények), másnál már egy erős sokk és durván megváltozott táplálkozás (hajótörés) is képes megszüntetni azonnal.
2014. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) mindenkinek megy a pacsi.
2014. ápr. 18. 12:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a 169 centimhez kb. 49 kg voltam, mikor utoljára megjött, pedig akkor még kivülről nem látszott semmi, de már javában anorexiás voltam fejben. Utána 2 évig nem jött meg (31 kg-ra mentem le), és ismét kb. 50 körül jött meg újra. De egy lánynak, akivel együtt feküdtem a pszichiátrián, 35 kg-san is volt menstruációja. Szóval ez teljesen egyéni, attól függ, hogy mennyire erős a szervezeted.
2014. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!