Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Antipszichotikum mellett akik...

Antipszichotikum mellett akik meghíztatok, hogy adtátok le a gyógyszer elhagyása nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem maga a gyógyszer hizlal, viszont nekem nagyon megdobja az étvágyat és éhségérzetet, és amióta szedem, rengeteget híztam. Most egészségesebb kajákra álltam át, főleg hús és zöldség alapú ételek, de így is zabálhatnékom van, jóval többször és nagyobb adagokat ennék, valahogy a szervezetem nem jelez, hogy most már elég lenne, ahogy a gyógyszer előtt tette, függetlenül attól milyen a kaja. Kalóriákat számolom de szinte mindig föléeszek (ált. súlytartó szintre ugyan, de nem fogyósra).

Akinek volt hasonló tapasztalata, hogy oldotta meg, kell valami plusz módszer vagy erőfeszítés hogy lemenjen az így szerzett zsírfelesleg? A megnövekedett éhség ellen mit lehet tenni?


Más orvos említette hogy szinte minden betege kb. zsírdisznó lett aki antipszichotikumokat szed, a pszichiáter meg azt mondta ne törődjek vele, nem vészes ez a hízás, majd lemozgom, stb... hát kösz.



2014. ápr. 25. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

A gyógyszertől beteg leszel (talán még utána is:(


nem fogysz le, amíg beteg vagy. :(


Nem az étvágyad miatt, hanem a betegségek miatt amit az ilyen mérgek okoznak.


Normális esetben ezért sem szed SENKI antipszichotikumokat, nem értem honnan vetted a bátorságot/meggondolatlanságot, hogy tényleg beszedj ilyen készítményeket. De hát.. Nő vagy? :S

2014. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nő vagyok.

Nagyon ramaty állapotom volt évek óta, (az alakommal nem volt gond mondjuk, de az agyammal nagyon sok plusz addiktológiai problémák is), pszichológusnál is voltam, sajna azt mondta ő az én bajommal nem tud mit kezdeni, max. BP-n van terápia ami TALÁN segít, de oda nem engedhetem meg hogy feljárkáljak, így ő is azt mondta, marad a gyógyszerelés. Nagy választék itt nincs szakemberekből. Részben neurológiai eredetű is a gond, antiepileptikumot is szedek emellé, csak annak nincs ilyen mellékhatása. A gyógyszerek helyretettek, csak a mellékhatásokkal van bibi, én is tudom, hogy borzalmasan károsak, de legalább nem szenvedek, mint a kutya, más alternatívát meg nem találtam.


Úgy gondolom az egészséges, normális kalóriadeficites étkezés a szemétkaják mellőzésével csak segíthetne (ezen vagyok épp), csak az éhségérzetem lenne újra normális mellé. :(

2014. ápr. 25. 13:35
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

Elérik az embereknél, hogy menthetetlennek érezzük magunkat. Nincs elég szakember (elérhető közelségben, elérhető áron) csak a gyógyszerek segíthetnek (igaz hogy valójában tönkretesznek mindent, az egész életünket..)


Ki van ez találva.


Közben elhallgatják, hogy az epilepszia táplálkozással is összefüggő betegség, ahogyan más pszichés, neurológiai betegségek, problémák is. Vagy tájékoztattak erről?


Van más alternatíva, csak nincs úgy az ember szájába adva mint a gyógyszerek. Mindegy, szócsépléssel tudom nem segítek.


A normális étkezés nem csak a fogyásban segítene, hanem az alapbetegségek leküzdésében is. De ehhez helyre kell tenni mi az a normális étkezés ami nem okoz hormonzavarokat, gyulladásokat és idegrendszeri tüneteket, és le kell tenni a mérgeket (ezúttal ezt a gyógyszerekre értem).


Ezt lehet tenni. És lehet segítséget kérni, ha úgyis látod hogy ami most van az nem jó.

2014. ápr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi, táplálkozás terén sajnos annyi az egymásnak ellentmondó információ, hogy nehéz kibogozni mi jó, mi nem (gondolom ez a zűrzavar is okkal van, sokaknak megéri az embereket egészségtelenül tartani). A gabonaféléket, cukrot, gyors felszívódású szénhidrátokat és feldolgozott húsokat már mellőzöm (ezzel nincs gond), tejfogyasztást is lejjebb szorítom (na az nem megy olyan gyorsan, nem tudom mivel lehet pótolni ami nem szója-alapú), bio-krómot is szedek, túl sokat mondjuk nem használ éhség visszatartásra.


Kifejezetten kövér szerencsére nem vagyok, de azért jó lenne lefaragni azt a plusz zsírt.

2014. ápr. 25. 13:53
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja természetesen a táplálkozásomra rá se kérdeztek, szerintem nem elhallgatásból, hanem mert gőzük sincs róla. A dokik sem épp vékony és sportos alkatúak.
2014. ápr. 25. 13:55
 6/17 anonim ***** válasza:
MinimorRris, ezért ne tunkold már bele, hogy ezzel csak árt. Árt, igen, de sokszor indokolt a gyógyszer, én láttam már embert pszichózisban, aki a saját bébijével ordibált az éjszaka közepén.
2014. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És nyilván a benyugtatózása megoldja a problémát, hiszen nem fog többé kiabálni. Sőt, semmi mást sem fog többé.
2014. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
tudod, hogy mi az az antipszichotikum?
2014. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

2 évig szedett folyamatosan _erős_ antipszichotikumot a nővérem, és _meggyógyult_.


Újra szuper anya, és vidám. Nem lett belőle saláta, ennyire ne nézzük már le az embereket, sem pedig az orvostudományt, ha lehet. A pszichés betegség ugyanúgy betegség, mint egy tüdőgyulladás, persze csak ha nem holmi kamudepresszióról van szó, hanem kőkemény _kémiáról_.

2014. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Nincsenek működő gyógyszerek, sose voltak, senkinek nem célja ilyeneket gyártani..
2014. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!