Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok édesség...

Ti hogy bírjátok édesség nélkül? Titeket mi motivál? Jó eddig a fogyókúrám? Mikor fog végre beinfulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben volt hogy egy nap egy egész tábla csokit megettem vagy éjfélkor egy filmezés mellett elfogxasztottam akár több tányér nehéz ételt pl. tésztát. Nincs mit szépíteni mértéktelenül zabáltam minden sz..rt. Most 172 cm és 55 kiló vagyok de van egy kis pocakom. A derekam vékony de a köldökömnél "kiáll" a hasam.

Ma már nem tudnék így enni. Már rég nem eszem ennyit de eddig is sz.rokat ettem. Két hete eldöntöttem hogy nincs több 'holnaptól'! Meguntam hogy feszélyeznem kell magam a feszek pólóktól stb. Azóta nem eszem fehér kenyeret, zsíros dolgokat, túl cukros ételeket édességeket.

Figyelek hogy minnden nap vigyek be fehérjét tojás, sovány tejtermék, natúr joghurt, túró kefír vagy más formában. Minden nap többféle zöldséget eszem ritkábban ugyan de gyümölcsöket is. Csak teljes kiőrlésű rozskenyeret eszem de azt sem viszem túlzásba. Sok vizet zöld teát és néha egy kis ízesített vizet, gyümölcslevet vagy kávét de kólát, üdítőket stb nem.

Edzem is. Heti 5 kemény tesióra emellett néha futok, biciklizek, taposózom, gyakorlatokat végzek

Az a baj hogy nagyon édesszáju vagyok és nehéz lemondanom a csokiról. Tegnap is becsúszott másfél sor bár nem vagyok büszke rá.

Hogy tudnám elterelni a gondolataim róla?

Mivel helyettesíthetném az édességeket?

Mivel ölhetném ki magamból a vágyakozást utána?

Sok helyen írták hogyha kívánok valamit ne sanyargassam magam hanem egyem meg mert kívánja a szervezetem. Nem hiszem hogy pont csokit kívánna. Nem akarom elrontani a fogyókúrát?

Egyébként kb. egy hónapja nagy volt rám a farmerom, lecsúszott pedig azelőtt jó volt. Azután megint "kitöltöttem", jó volt rám. Most 2 hete élem ezt az egészségesebb életmódot és ma azt vettem észre hogy csúszik a nadrágom. Ez a fogyókura hatása? De miért a csípőmről és miért nem a hasamról?

Szerintetek most jól csinálom a dolgokat? Mikor fog beindulni a fogyás?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2014. máj. 6. 16:19
 1/6 anonim válasza:
Mikor csokit kívánsz egyél helyette gyümölcsöt és egy idő után azt fogod kíváni nem a csokit (nekem bevált) a neten meg találsz olyan gyakorlatokat amik a hasra vannak (youtube torna videók pl)
2014. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké köszönöm! :)
2014. máj. 6. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Sehogy nem bírom édesség nélkül... Lehet, hogy menne, de hedonista vagyok, nem mazochista :) Viszont igyekszem szénhidrátszegényt enni és saját készítésűt, akkor semmi gond vele, rendes étel.

Nem tudom, a Te étrended milyen, de sokféle édesség van, amit viszonylag nyugodt lelkiismerettel ehetsz...


A csoki érdekes dolog. Az életmódváltásom után, ahogy kevesebb szénhidrátot ettem, elmúlt, majd visszajött, volt pár tomboló csokis időszakom (nem ettem sokat, de mindennap), amit csak 1-2 ketogén nappal voltam képes megállítani (akkor nem kívántam csokit)...

Most már jó ideje nem kívánok csokit, de fogalmam sincs, miért. De ha kakaóra vágyom, akkor nekem aztán nem segít a gyümölcs... Még szerencse, hogy a kakaós gyümölcspürével sincs gond, ha a gyümölccsel nincs :) Dióval és barackkal főleg jó. S ami engem illet, elég tömény ahhoz, hogy kevés is elég legyen.

Ki kell tapasztalnod, Neked mikor mi válik be. Azzal egyetértek, hogy a testnek egyáltalán nem kell csoki... S a kevésbé jó alapanyagokat is jobb kihagyni és saját, jobbféle, ételebb, tápanyagdúsabb édességféléket enni.

2014. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A zsíroktól ne félj, a gyümölcsökkel meg óvatosan, mértékkel.
2014. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igyál csokis fehérje turmixot! De csinálhatsz belőle pudingot egy kis étkezési zselatin segítségével.
2014. máj. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap ettem 2db házi csokit és ittam egy banánturmixot. Bicikliztem 60 percet remélem sikerült valamennyire ledolgozni. Igaz a turmixor biciklizés után ittam. Az volt a vacsorám.
2014. máj. 7. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!