Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az életmódváltás...

Mit gondoltok az életmódváltásomról? Tanácsot kaphatnék? Min kellene még mindig változtatnom esetleg?

Figyelt kérdés

Súlyproblémám nincsen, viszont úgy döntöttem hogy saját érdekemben életmódot változtatok. Pl: suliba salátát viszek be (öntet nélkül), kenyeret és tésztát teljesen elhagyom,(csak rozskenyeret eszek), fehérjefogyasztást (csirkehús, azon kívül másféle húst nem tudok megenni) megnövelem. Mindenből próbálok jobbat enni, naponta 4x-5x eszek. Pl: fehér rizs helyett barna rizst eszek... tejcsoki helyett 85% étcsokit (azt is jó ha hetente egyszer...), köretnek inkább salátát eszek krumpli helyett. Emellett persze rendszeres testmozgás, futás, erősítés, súlyzós edzés. (Futást nem ma kezdtem, már egy jó ideje rendszeresen futok.)

Esetleg némi tanácsot kaphatok? Tudom nem írtam le túl bőségesen, de érdekelnek a tapasztaltabbak véleményei. :)

15/L 171cm/60 kg :)



2014. máj. 7. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

jónak tűnik,de egyből ott az ellentmondás benne,hogy a suliba salátát viszek,aztán meg emelem a fehérje bevitelt.

szóval vigyél a suliba elsősorban húst és zöldséget,ne csak zöldséget.

minden étkezés tartalmazzon fehérjét.

rozskenyér sem kell,inkább egyél több zöldséget.

és nem kell bekorlátoznod magad a salátára,rengeteg zöldség létezik amiket ehetsz köretnek a hús,tojás mellé.

a húst párold,grillezd,vagy kókuszzsírban süsd,olajat ne használj.

2014. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ne éheztesd magad, mert akkor az ellenkező eredményt is elérheted rossz esetben. Egészséges, energiában és vitaminban gazdag, SZÍNES ételeket fogyassz. Fogyassz minél több folyadékot, mert az már félsiker.

A rendszeres testmozgáshoz pedig azt tudnám neked még ajánlani, hogy ne egy megszokott edzésprogramod legyen, hanem 2-3 havonta változtasd, illetve folyamatosan építsd fel a mozgásodat. A testednek, szervezetednek hozzá kell szokni a változáshoz.

Sok sikert!

És tarts ki!

2014. máj. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó lesz, ha nem csinálod nagyon drasztikusan. Nem tudom, eddig hogyan ettél, ehhez képest próbálj fokozatosan változtatni. Életmódváltás az egészségért: szép gondolat, de sajnos nem ilyen egyszerű a dolog. Mindegy, ha normálisan csinálod, akkor talán nem viseli meg annyira a szervezetedet az átállás és az új életmód. Ne éhezz! Ne erőltess semmit!

Rozskenyér jobb mint a fehér búza. Ha nem akarsz annyi fehérjét enni, nem muszáj. Hülyeség, hogy minden étkezésednek húst kellene tartalmaznia. Más amúgy sem mondhatja meg, hogy neked mire van szükséged. Család támogat? Napi 5 adag "egészséges" étkezést összeállítani nem kis feladat, pláne a gyakorlatlan embernek. Óvatosan és ésszel! Mozgás jó, szükséges is az egészség megőrzéséhez, de ezt se kell túlzásba vinni.

Egy dologra nagyon kérlek: Ne diétázz! Semmit! A legegészségesebbnek kikiáltott paleót, 90 naposat, fehérjediétát, gyümölcskúrát, és más fogyókúrát se! Megértem, hogy a lehető legegészségesebben akarsz étkezni, de sajnos a legtöbb módszer sokszor többet árt, mint amennyit használ. Ne! Ne érdekeljen, mit írnak, ne kezdj el kalóriákat és szénhidrátokat számolni, mert nem érdemes. Ne legyél anorexiás, ne legyél bulimiás, ne legyenek falásrohamaid, ne szúrd el tinédzserként a hátra levő életedet és egészségedet!

Bocsánat, kicsit elszaladt velem a ló. Sajnálom, csak egyszerűen féltek minden 15 éves lányt, aki nagy elszántsággal nekiindul ennek az őskáosznak, ami jelenleg táplálkozástudomány néven fut. Nem tudjuk, fogalmunk nincs róla, hogy mi az ember számára a legegészségesebb táplálkozási mód, arról nem is beszélve hogy személyre szabottan kinek mi az ideális. Épp ezért ne dőlj be semmilyen "csodamódszernek", ami neked szenvedést okoz.

Kitartást, jó egészséget és sok sikert!

2014. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Teljesen jól kigondoltad. :)

Egyedül a multivitamin kiegészítőt hiányolom. :)

2014. máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent választ! :)
2014. máj. 10. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!