Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyózni kezdtem, de nem...

Fogyózni kezdtem, de nem nagyon megy le a mérleg és a közérzetem se lett még jobb. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

kb 10 napja kezdtem, 4 hónapja szültem, lacto-ovo vegetariánus vagyok kisebb megszakításokkal egy éve, de eszem a tojás és tejtermék mellé halat is kb heti kétszer.

Az eddigi életmódomban dominált a sok édesség, napi két tábla csoki is lement, plusz egésznap ettem össze-vissza. 160 cmhez vagyok 65 kg és 15öt szeretnék leadni. Mivel éjszakázom és baromi fáradt vagyok, a két gyerek is alig hagy végigcsinálni egy tornát, és minden fogyokúrába belebuktam eddig, 10 napja azt kezdtem el, hogy napi 15 perc intenziv torna reggel és este 18 után nem eszek, viszont napközben háromszor eszek, normál kaját,néha desszertből kicsit a végén, de közte nem. eddig alig ment le egy kg, de elromlott az étvágyam, semmit se kivánok enni, csak azért eszem, hogy meglegyen a napi 3. És előfordul, hogy kicsit émelygek,nem nagyon. de nem vagyok éhes egyáltalán 6 után se. három napja revalidot is szedek szülés utáni hajhullásra. Kajáim pl ilyenek: reggelik:almalé, házi sajtos korong, vagy tea, vajas kenyér, zöldség, vagy sütőben sült bundáskenyér...

ebéd:paradicsomos tészta vagy halrudacska+krumpli, vagy szójafasirt, főzelék, vacsik kb olyanok mint a reggelik, esetleg kis gyümölcs mellé...kérdés:miért lassú a fogyásom, mikor kb 1000 kcallal kevesebbet eszek mint eddig, napi kb 1500-1700 kcal között lehet és miért ment el az étvágyam?



2014. máj. 13. 15:46
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és nem szoptatok
2014. máj. 13. 15:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi szénhidráttal nekem 25 kiló feleslegből se ment a fogyás (igaz, én valamivel többet ettem, node nagyobb darab is voltam s nem lassan, hanem sehogy se fogytam). Lehet, hogy Nálad is ez a baj. De lehet, hogy nincs is baj a fogyásod ütemével, igazából nem eszel olyan keveset, s a súlyod se nagy, s most kezdted az egészet, nem várhatod, hogy már kilókat veszíts... De 10 nap alatt nem is igen látod, hogyan állsz. Többet ingadozik az ember súlya egyik napról a másikra, mint amennyit ennyi idő alatt reálisan fogyhattál...

Én attól még megváltoztatnám az ételeim összetételét, de ez a Te döntésed.

2014. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy most normálisan eszel, még fogyni nem fogsz, max. nem hízol tovább. Az 1500-1700 nem kevés, sőt nagyjából 1500 a kalóriaszükségleted súlytartáshoz (1700-tól már hízol), de itt kiszámolhatod pontosan:

[link]

A fontot át kell állítani kg-ra, és heti fél kilóval számolj.

Emellett a napi 15 perc torna kevés. Attól nem fogsz lefogyni, főleg nem 10 nap alatt. És attól se, ha este 6 után nem eszel. (Lefekvés előtt 2-3 órával kell utoljára enni.)

Amit eszel, ne haragudj, egy tragédia.

Almalé = cukor = szénhidrát.

Sajtos korong = szénhidrát.

Vajas kenyér = szénhidrát + zsír.

Bundás kenyér = szénhidrát.

Tészta = szénhidrát.

Halrudacsak = szénhidrát, zsír, meg egy halom ipari hulladék. (Olvasd el az összetételét! Lehet, hogy még cukor is van benne, csak másképp hívják!)

Főzelék = ha habart, rántott, akkor szénhidrát és zsír.

Gyümölcs = cukor = szénhidrát, bár ez legalább egészséges, a többi mind a rosszabbik fajtából van, a gyorsan felszívódóból.

Nem csodálom, hogy ettől fáradt vagy és hullik a hajad, ráadásul ez egyenes út a cukorbetegséghez.


Egyrészt át kéne gondolni, hogy tényleg vega akarsz-e lenni. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor nagyon utána kéne olvasni, hogy mit jelent vegának lenni, mert nem azt jelenti, hogy nem eszel húst. Az állati fehérjét növényivel kell pótolni, már amennyire lehet. Ha halat eszel, az meg ne műrudacska legyen, hanem normális hal, normálisan elkészítve, normális mennyiségben.

A szénhidrátot drasztikusan csökkenteni kell, illetve lassan felszívódóra váltani (teljes kiőrlésű cuccok, minél kevesebb cukor), és sokkal változatosabban kell étkezni. Ennyi zöldség nem elég.

A vegafood.hu és vegafutar.hu oldalakon tudsz mintát nézni arra, hogy miből kell állni egy normális vega étrendnek, és milyen változatosnak kell lennie.

2014. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!