Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért teszitek ezt magatokkal?

Miért teszitek ezt magatokkal?

Figyelt kérdés

Fiatal, főként lányok minden utána járás, olvasás után bele kezdenek drasztikus fogyókúrákba, amivel tönkreteszik a testük, az egészségük.

Tudom, hogy semmi közöm hozzá, hisz mindenki azt tesz a testével amit akar. De engem nagyon zavar, hogy számtalan kérdést olvasok a t.urbó diétának nevezett "csoda" porról, vagy a adipexről, a zöld kávéről és még sorolhatnám ezeket a gyors "karcsúságot" ígérő csodabogyókat.


Személyes tapasztalatom, hogy az életmód váltáshoz az agyban dől el, ha az ember nem kész rá, akkor tehet bármit, nem fog sikerülni. Ennek az eredménye az, "xy süti hány kalória?" és "ha ma zabáltam, de holnap csak fényt eszek, akkor fogyhatok" jellegű kérdéseket.

Én is ilyen voltam, de sikerült ráállnom az egészséges étkezésre, eltelt 1-2 hét és mintha mindig is ezt csináltam volna, annyira természetesnek hat.


A Sárga Kapszulát ingyenesen le lehet tölteni, vannak megbízható cikkek, források. Ha egy kis időt szánunk rá és elolvassuk, már lesz egy alapvető tudásunk, hogyan őrizzük meg egészségünket, hogyan legyünk karcsúak, úgy hogy tele vagyunk energiával, egészséges a bőrünk, hajunk, körmünk, nincs narancsbőrünk, és feszes, tónusos a testünk. Hát nem ez minden nő álma?

Miért teszitek tönkre magatokat "villám diétákkal", kapszulákkal, porokkal?

Nem hittérítő akarok lenni, csak nem értem a miérteket.


2014. máj. 15. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám a sárga kapszulát se..
2014. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak írtam egy példát.

2. éve váltottam étrendet. Kipróbáltam számtalan diétát én is, 16 évesen koplaltam is. Ezért azt gondolom mindenkinek meg kell találni a saját mentorát, akit szívesen követ.

Itt az oldalon sokan próbálják ráerőltetni saját diétájukat a másikra. Pedig nem szabad. Neki saját magának kell az utat megtalálni, mert az fog működni hosszútávon.

Drugs Bunny ír jó dolgokat a könyvében, de én sem őt "követem". Nekem meg van a saját mentorom, edzőm. De nem követem vakon, ő eszi és ajánlja a joghurtokat délelőtti étkezésként. Én nem eszem ilyesmit, nem szeretem.

2014. máj. 15. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Testépítőktől például azért nem is jutna eszükbe tanácsot kérni sem, mert azt gondolják, hogy csak megizmosodnának, ha áttérnének hasonló étrendre. (Nem biztos, hogy képben vannak a tömegnövelés/szálkásítás közti különbséggel.) Sokszor lehet olvasni, hogy már attól pánikolnak, ha az első pár kocogástól bedurran a vádlijuk, mert ők nem akarnak nagy izmokat.
2014. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Itt az oldalon sokan próbálják ráerőltetni saját diétájukat a másikra. Pedig nem szabad. Neki saját magának kell az utat megtalálni, mert az fog működni hosszútávon."


Ezzel mélységesen egyetértek. Gondolom, egypár kérdezőt már idegesítettem azzal, hogy nem a vágyott konkrétumokat mondtam (mit, mennyit, mikor), hanem azt ecseteltem, hogy meg kell találnunk a saját utunkat, hisz más az ízlésünk, mást kíván a testünk, s ha vannak is közös pontok, alapdolgok, azért jobb, ha nem ugyanazt esszük - amúgysem fogyunk ugyanattól ugyanúgy...

Általános dolog, hogy az emberek szeretik az előresütött, egyszerű megoldásokat (bonyolítani is szeretnek, de általánosítani is). Mondjanak nekik 2 hetes étrendet, pontosan, amit betartanak és x kilót fogynak. Nos, ez nem ilyen egyszerű, de ezt sokan nem akarják elfogadni.

Táplálkozásban pedig bizonyos dolgokra nem hajlandók az emberek, néha viszont a leghajmeresztőbb hiányos táplálkozást is bevállalják, csak megtörténjen a csoda. Ami gondolom, sokszor elmarad...


Ha egy tini befolyásolható és kicsit buta eme témában, azt még valahol megértem. Viszont elég erősen elítélem azokat, akik idióta diétákat terjesztenek neten, újságokban, tudom is én, hol. Ilyeneket nem szoktam látni, csak belinkelve. Ha valakit érdemes tarkónvágni egy péklapáttal, az pl. az, aki előír mondjuk kávét, light margarint és banánt, talán pirítóst is, már nem emlékszem, ráadásul ketogén diétának nevezi eme sokadik nőimagazinos agymenést. Nem tudom elképzelni, mi visz rá embereket erre.

2014. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!