Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a heti 1kg közhely abszolút nem reális?

Figyelt kérdés
Nem éheztetem magam, sokat eszek, de helyesen és így ment le belőlem 15kg feleslegből 6kg 2,5 hét alatt. Ez a heti 1kg maximum akkor igaz, ha leadtad már a felesleged 70%-át és beáll. Minden kérdésbél ezt a közhelyet olvasom, de az emberek tapasztalati szinten nem ezt látják.
2014. máj. 19. 02:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A heti 1 kiló leadás, az nagyon jó teljesítmény! Viszont te ennek több mint a dupláját adtad le, ami azt jelenti, hogy keményen fogyóztál, ami nem igazán jó a szervezetednek. Ez az erős fogyókúra megterheli a szervezetet, nem kap elég vitamint és ásványi anyagokat, így kimerül, és nagyon legyengülsz.
2014. máj. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A heti 1 kg nem azt jelenti, h az a csúcs, hanem egészségügyi szempontból az egy egészséges tempója a fogyásnak.

Másrészt rendben van, h te lefogytál, de majd nehogy visszajöjjön.

2014. máj. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg drasztikusan "fogyóztál".Ilyenkor először a szervezet az izmokban tárolt szénhidrátokat (glikogén) használja fel.Mivel 1 g glikogén 4 g vizet is megköt, ezért röhögve fogyhatsz akár heti 2.5 kg-t is,anélkül hogy egy g zsírt is veszítenél.1 kg zsír elégetéséhez 9000 kcal deficitet kell összehozni, anélkül hogy a test koplalna.
2014. máj. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az,hogy te nem tudsz szöveget értelmezni ,nem a tudomány problémája.

Lehet fogyni többet is,de zsírból,egészségesen,tartósan 0.5-1 kg a max amit lehet.

Kivéve ha extrém túlsúlyos van,akkor az elején lehet gyorsabb. Kiváncsi vagyok milyen sokat és mit eszel te,hogy 3 kilót fogytál egy héten.


Persze tudomány vs te,biztosan az előbbi a hülye,mert szerinted nem igaz :D


Úgyhogy válaszolok a kérdésedre: igen,csak te gondolod úgy,meg azok akik veled együtt koplalnak.

2014. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem azt szokták írni, hogy heti 1kg zsírt adsz le, hanem heti 1kg-t... És ne aggódj, mérget veszek rá, hogy többet tudok erről a témáról. Mi lenne ha azt mondanám, hogy én napi kb. 2000-2500 kcal között eszek(nem számolom). Direkt leírtam a kérdésbe is és mégis ezt válaszoltátok :( Kérdésemmel csak arra akartam rámutatni, hogy mindig ezt a heti 1kg-ot írják, aztán a 'Mennyit fogytál' kérdés alá meg nagyon ritkán írják, hogy 1 hónap 4kg.
2014. máj. 19. 11:17
 6/9 A kérdező kommentje:
És nem hiszem, hogy mindegyikük csak jegsalatan él.
2014. máj. 19. 11:31
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Utolsó, nem azt szokták írni, hogy heti 1kg zsírt adsz le, hanem heti 1kg-t.."


Mert aki tudatosan fogy, az tudja, hogy a fogyás az zsírt jelent, a többi csak súlyvesztés. Ha neked az mindegy, hogy hogyan nézel ki, és csak az számít, amit a mérleg mutat, akkor igazad van. Ha viszont nem akarsz narancsbőrős, löttyed-lógós maradni fogyás után, hanem tónusos, feszes alakot szeretnél, akkor odafigyelsz arra, hogy a fogyás zsírból menjen, és közben ne építs le izmot.

2014. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Először is gratulálok az eredményedhez kérdező! Viszont tartsd szem előtt a következőket.


Az első 1-2 hétben gyorsabb fogyás is elképzelhető a "közhelyes" 1kg/hétnél. A fent említett vizes történet miatt. Ha véletlenül mégis fennáll az, hogy ilyen gyorsan vesztesz súlyt, akkor is azt javaslom, fogd vissza magad.


A lényeg az, hogy a lehető legkevesebb izmot veszítsd el a fogyás alatt. Ezt kis kalóriadeficittel, fehérjedús étrenddel tudod elérni.


Saját tapasztalatból mondom, hogy oda kell erre nagyon figyelni. További kitartást a célod megvalósításához!

2014. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

juj nekem 1 hónap alatt 2 ment le, kössem fel magam?

majd gyere vissza pár hónap múlva, hogy tudod e tartani.

vagy ha olyan megváltó ötlet alapján csináltad, akkor megoszthatod velünk is

2014. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!