Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A nap melyik szakában ehetek...

A nap melyik szakában ehetek magasabb szénhidrát tartalmú ételeket?

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
reggel
2014. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

este :)

Attól függ, milyen diétát követsz, és hogy ezzel mik a céljaid. Ha kifejezetten fogyni akarsz, akkor az a legjobb ha alapból igyekszel csökkenteni a tömény szénhidrátok mennyiségét.

A reggellel én azért nem értek egyet, mert ilyenkor a test méregtelenít, ezért nem tanácsos felkelés után alig tíz perccel teleszennyezni csokis csipsszel. De persze a te dolgod, ha te így jobban érzed magad.

2014. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Reggel és edzés után!
2014. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Méregtelenít...istenem, mégis milyen mérget távolít el???
2014. máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 4

Pl. minden reggel "nagy"wc-zek :D

2014. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És? A kaki kijön, és nem mindenkinek reggel.
2014. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szóval leginkább reggel?
2014. máj. 23. 06:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, inkább reggel. Este már pihensz, nem tudod úgy elégetni, feldolgozni..
2014. máj. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, de ha reggel egyből egy csokis sütivel indítasz, akkor felmerül a kérdés, hogy pontosan mit is tettél a testeddel. Jó nagy adag cukor- és inzulinlöket, amire szerintem 10 perccel az ébredés után pont nincs szükséged, mert paraszimpatikus hatást vált ki és elálmosít. A magas szénhidráttartalmú dolgok, általában kevés vitamint tartalmaznak, pedig a szervezetednek felkelés után erre lenne szüksége, mivel alvás alatt a ezek nagy részét elhasználtad. Ezen kívül, a nem megfelelően fogyasztott étel emésztése sok ideig tart, sok energiát vesz igénybe, így azon kívül, hogy gyakorlatilag a semmiért küzdesz (a csoki, bár nagyon finom, viszonylag kevés szükséges vitamint és ásványianyagot tartalmaz) még jól le is fárasztod vele az emésztőrendszered. Mindezt a nap első étkezéseként.


Szóval, értem én, és igen: a szervezetednek ilyenkor van energiája megküzdeni a magas szénhidráttartalmú dolgokkal. Kérdés, hogy te az ébredés utáni friss energiáidat erre akarod-e pazarolni.


Gondolom megérted, én ezért nem eszem reggelire megterhelő ételeket. A gyümölcs nálam tökéletesen bevált reggeli. Könnyen felszívható, emészteni gyakorlatilag nem kell és tele van ásványianyagokkal és vitaminnal. És nem zuhanok utána vissza az ágyba, mert nem terheltem le vele magam. A gyümölcscukor és a vitaminok hamar felszívódnak, a szervezet beindul, működik. És a megfelelően működő test aztán képes ellátni a nap feladatait, így a tanulást, sportolást, felépítést és akár a zsírbontást is, bár ez ennél kicsit összetettebb feladat.


Annak, hogy miért este eszek több szénhidrátot szintén hormonális okai vannak, ezt most nem állok neki fejtegetni, mert úgyis lehurrognak azok, akik még hisznek a "reggelizz mint egy király" mondásnak. :)

2014. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Egyikbe sem feltétlen célszerű. Mondjuk mi számít magas ch tartalomnak egy étkezésre? Nekem a 25-30g/étkezés fölötti az már az.
2014. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!