Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészségesen élők! Ti nem...

Egészségesen élők! Ti nem szoktatok arra gondolni, hogy milyen jó lehet a kövéreknek, mert bármit ehetnek és sportolniuk sem kell?

Figyelt kérdés

Ma válogattam a CBA-ban, amikor egy kövér (vagyis inkább túlsúlyos) fiatal nő előttem tette be a jobbnál jobb falatokat (és nem csak csipszeket) a kosarába és...ciki bevallani, de IRIGYSÉGET éreztem.


Ő bármit ehet, nem kell sportolnia, nem kell jól kinéznie, mert egyszerűen nem érdekli.


Bár ilyen lennék, akit nem érdekel. Feküdnék a kanapén, gumicukrot ennék (ezt most is szoktam), de aztán ennék még és még és még. :))) De nekem ez nem megy, miért nem megy?!


Ti hogy vagytok ezzel?


27 L



2014. jún. 2. 15:44
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt elfelejtettem írni, hogy én alkatilag sovány vagyok, 158cm és 45-50 kg között mozgok. De azért sportolok is, és egészségesen próbálok étkezni.
2014. jún. 2. 15:45
 2/23 anonim ***** válasza:

Én is bármit ehetek, ugyanúgy, mint ő... De valószínűleg jobbakat eszem és sokaknál kevésbé vagyok kövér (azért lenne hova fogyni) :D

A reggelim elég pazar volt számomra, még csokis kókuszos kekszféle is volt benne, szénhidrátszegény :) Mézzel készült volna, ha lenne itthon, de most épp nem, na bumm :P Majd kárpótolom magam banánnal és saját termésű eperrel s annyi dióval, amennyit kellemes megennem.

Nem vonz a csipsz... :D Jó nekem.

Boltban a legjobb, végignézek komplett osztályokon, hogy ez engem nem érint... Szuper érzés :D


A mozgás más, többet kéne, csak lusta vagyok. De az jólesik, ha végre ráveszem magam.

A külsőm annyira sosem érdekelt, az egészségem fontosabb, de ezek ugye összefüggnek. Hosszú, aktív életet akarok és finoman izmos testet :) Ha már szép nem vagyok (megvan az előnye, öregedéskor nincs olyan sok vesztenivalóm, s a genetikámban a szépség hiánya mellé extrém kései öregedés és alapvetően jó egészség is járul, nekem tetszik így).


Enni még, még, még... Elég sivár. Emlősök vagyunk, eleve sokat kell ennünk, abba rengeteg élvezet fér... Minek kéne több?

Ha sokat ennék, csak megfájdulna a hasam. Nem tetszene.

2014. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem. Én inkább azt látom, hogy azok az ismerőseim, akik bármit esznek, és nem mozognak, előbb-utóbb a bármi mellé felsorakoztatják a vérnyomáscsökkentőt, cukros gyógyszert, stb. Én az utóbbi időben komoly pszichés megterhelés alatt vagyok, amit állandó rágicsálással kompenzáltam (keksz, nápolyi, aprósütike, magok zacskószám). Meg is lett az eredménye. Nemcsak a súlyom, a vérnyomásom is elindult felfelé. Inkább mozgok és "irigykedek", de köszönöm, a gyógyszerekből nem kérek.
2014. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én téged irigyellek, mégpedig őszintén, hogy neked ez választás kérdése, nem pedig kényszer. Annyi idős vagyok, mint te, de már alig tudok lábra állni, olyan fájdalmaim vannak. Hogy miért? Mert nagyon sok évig éltem úgy, hogy válogatás nélkül tömtem magamba a "jobbnál jobb falatokat", és hiába sportoltam, még így is többet ettem, mint amennyit lemozogtam.

És NEM azért, mert nem érdekelt az egészségem vagy a kinézetem, hanem mert egyszerűen gyenge voltam.

Nem csoda, hogy sose ment le 20 kiló alá az állandó súlyfeleslegem, így mostanra annyira tönkrementek az ízületeim, hogy az orvosok szerint már nem is lehet mit tenni -- ha szigorú diétát tartok, egészségesen élek, talán egy időre lassítani lehet a romlást, de jobb nem lesz. Kicsit deprimáló, hogy teljes hátralevő életemet fájdalomcsillapítókkal, illetve magukkal a fájdalmakkal kell majd leélnem -- hiába tudom, hogy erről csak én tehetek. (Még a fizikoterapeuták is csodálkoztak, hogy ilyen fiatalon?...)

2014. jún. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem szoktam arra gondolni, mivel bár figyelek az evésre, de ha úgy van kedvem benyomok egy fél tábla csokit, de ott meg tudok állni.

És honnan veszed, hogy őt nem érdekli?

2014. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Azt eszem, ami jólesik, annyit, amennyi jólesik. Ha túl sokat eszem, az már úgysem esik jól.
2014. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én is szoktam csokit enni meg ilyesmit.


De irigylem azt, akinek már el van rontva az alakja, mivel ő nem aggódik azon, hogy "jaj, nem leszek sovány". Max. azon, hogy jaj "nem vagyok sovány", de az egy állapot.


Nem tudom, ha nem értik néhányan a kérdést, akkor lehet, hogy hülyeség, hogy irigységet érzek a kövérek iránt, mert bármit megtehetnek.

2014. jún. 2. 16:33
 8/23 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Egye a bálna. Én meg mosolygok magamban mikor nyáron megmutatja "bájait". Nekem alapvetően nincs ingerenciám gumicukrot enni, meg chipset. Nem is értem azokat akik ezeket nyomják kilószám.
2014. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hidd el sok kövér ember nagyon bánkódik és sovány akar lenni, de nincs akaratereje. Azért mert már "elrontotta" az alakját, még nem érzi jól magát.
2014. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Sőt inkább sajnálom őket, mert TUDOM, hogy nem ehetnek meg akármit ők sem, csak ők ezt nem tudják, vagy ha mégis, akkor nem akarnak róla tudomást venni.

És kapaszkodj meg, ha egy SOVÁNY embert látok ilyen frinc-francokat összevásárolni/enni, akkor is ugyanezt gondolom.


Saját magamról egyébként azt vallom, hogy én BÁRMIT megehetek, csak nem AKÁRMIT :)

26/L, hízni vágyó :)

2014. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!