Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy nem fogyok-...

Honnan tudom, hogy nem fogyok-e "túl gyorsan"?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat kell fogynom, tehát tudom, hogy az elején adott esetben gyorsabban megy. De honnan lehet tudni, hogy nagy valószínűséggel az zsírból ment és nem izomból?


115 kilóról indultam a 170centimhez (mindehhez nő vagyok), az elején átállítottam a kajálást (jelenleg úgy étkezem, mintha glutén- és laktózérzékeny lennék, és nagyon bejön, a közérzetem kiváló) és a mozgás könnyebb tornából, nyújtásból, pilates-szerű gyakorlatokból állt, aztán egy ideje bejött a gyors tempójú gyaloglás és a súlyzós edzés is.


Május 20-án kezdtem el az utóbbiakat, akkor voltam 110 kiló. Mára 105 alatt vagyok kicsivel, úgyhogy ez elég gyorsan lement. Nyilván az intenzívebb mozgástól is, meg lehet, hogy ez most nem túl gyors, de honnan lehet tudni, ha az?

A kalóriákat nem számolom, eléggé összhangba kerültem a testemmel, de saccra olyan 1300-1500 között vagyok mindig. Mellé megy a rengeteg víz, 3-5 liter naponta.


2014. jún. 5. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de kb. 130 kg-ra fogsz visszahízni. Nagyon nem csinálod jól. Ne a kalóriát vidd le! Hanem sporttal menj kalória mínuszba. 2 hét alatt 5kg, irreálisan sok.


Egyél annyit kalóriában, amennyit máskor is ettél, csak iktass be annyi sportot amivel a napi kalóriadeficit meg van.


Egyél ötször, csak hagyd el a CH-t, cukor, kenyér, tészta stb.


Nem lehet végtelenségig diétázni, és onnantól (amikor újra rendesen eszel) a belassult anyagcsere miatt, minden zsírba megy majd vissza.


Sosem diétáztál? Hogy mentél 115kg-ra? Mert ha úgy, hogy korábban is diétáztál, akkor rossz úton haladtál. Egyél egész nap, hogy pörögjön az anyagcsere. 5-egyél 3-400kcalt

2014. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem lassult be az anyagcserém és nem eszem keveset.

Gondoltam, hogy lesz aki hülyének néz egyből, de régebben versenysportoló voltam, kellet ilyesmire figyelni, úgyhogy nincs teljes képzavar. Nem fogok 130-ra visszahízni, mert végre úgy csinálom, ami azért megközelíti az ideálisat, nem úgy, ahogy korábban, amikor ilyesmivel próbálkoztam, amikor valóban nem ettem rendesen. 115-re pedig egész egyszerűen úgy sikerült felmenni, hogy letojtam magamat magasról és évekig nem csináltam semmit, csak zabáltam. Egész könnyű elérni:)

2014. jún. 5. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Ebben a tartományban még nincs olyan hogy túl sok. Később majd le is lassul a fogyás. Ha mozogsz mellé, egyre intenzívebben ahogy mennek le a kilók, nem lesz gond.
2014. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:

Jól csinálod:) Első válaszolótól kérdezném, hogy szerinte 110 kg-val milyen mozgással lehet napi többezer kalóriát elégetni?

Ha pontosan akarod tudni, akkor keress olyan lehetőséget, ahol tudsz testzsír százalékot mérni (vannak ilyen mérlegek pl. gyógyszertárakban.) HA a testzsírszázalékod csökken, akkor zsírból fogysz. Ha nő, akkor necces, hogy izomból. Első két hétben teljesen normális az 5 kiló, de ennek nagyobb része valószínűleg báltartalom, víz, stb.

2014. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Miért káne naponta többezret? Elmegy tekerni 2 órát, 110kg-osan is lehet, és eléget 1000kcalt.


Amúgy kérdező, nem hülyének nézlek, csak ha egy nő 110kg 170 cm-el, akkor hiába gondolja okosnak magát, valamit csak elszúrt.

Nem kioktatás akart lenni csak iránymutatás, de lehet rossz irány.

Szerencsére te felül tudod bírálni.


A testzsírszázalék mérése a legbiztosabb, hallgass a másikra.

2014. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
0 állóképességgel ekkora túlsúllyal nem fog egy óra alatt 1000 kalóriát kihajtani, sőt egy órát biciklizni sem. Sőt az sem biztos, hogy -1000 kalória deficitet okozna, nem tudni mennyit evett eddig.
2014. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok első hozzászóló! Kérlek menj egy temetőbe és ásd el magad!A kérdezőnek pedig jó csinálod :) Iktass ki minden szénhidrát forrást...krumpli,tészta,kenyér,
2014. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó akit elásnék az te a meg aki a világra xart. Értsd meg, ha valaki 115kg-ra püffed fel sportoló létére, ott komoly gondok vannak.

De biztasd csak, hátha totál leáll az anyagcseréje, akkor miért ne fogyjon heti 5kg-t? Az egészséges?

Olvass utána, sehol, senki nem javasol ilyen mértékű fogyást és a kérdező nem 300kg-s hogy 10 kg / két hét egészséges legyen.


Kérdező vigyázz ezzel az ostoba reménykeltő válaszolóval, mert ő most azt mondja amit hallani akarsz! de ezzel tönkre fog tenni téged, majd 1 év múlva olvass ide vissza, állíts be google naptárba e-mail értesítőt, és írd majd meg hogy hány kg lettél.

2014. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszokat.

majd meglátom mennyire fog ez belassulni, nyilván be fog, de egyelőre én sem aggódom.

6-os: szerencsére az állóképességem elég jó, pl. simán biciklizek egy órát (nem sétabiciklizésről beszélek én sem), de egyelőre fokozatosan csinálok mindent, mert nem jó a túlzott megterhelés, nem sérüléseket akarok szerezni, hanem minél egészségesebben lefogyni.


1. és 8. oké, szívesen megírom, ha gondolod, de szerintem akkor te már ezt nem fogod nézni. kár, hogy úgy válaszolsz, hogy nem is olvastad el teljesen, amit leírtam, ez már az első válaszodból is látszott, de különösen a mostaniból.

és egyébként is a legnagyobb lényeg 1 év múlva - amellett, hogy hány kiló leszek - az lesz, hogy mennyire vagyok egészséges, lötyög-e a bőr stb stb., de szinte garantálom, hogy nem fog.

és igen, nagyon nagy gondok voltak, a lehető legkülönfélébb, remélem most megelégedtél, hogy igazad van a püffedt hájpacnival kapcsolatban.

2014. jún. 5. 20:41
 10/12 A kérdező kommentje:

egyébként egy tipikus napom evés szempontjából, ha valakinek ezzel baja lenne, meglepődnék:


reggeli: zab vagy zabkása mandulatejjel (igyekszem +cukor nélkülit szerezni, de nem mindig sikerül, nem olyan vészes így sem), néha vörös áfonyával, mazsolával, banánnal vagy almával


közben: alma, maréknyi mandula vagy egyéb maréknyi olajos mag, néha szőlő. eper, málna, áfonya, banán stb stb.


ebéd: 15-20 deka csirke, hal, pulyka vagy marhahús zöldséggel vagy nyers salátákkal, ritkán rizzsel, leves zöldségleves


közben: kb. ugyanaz mint délelőtt


vacsora: kb. 10 deka humusz 15-20 deka sárgarépával. vagy valamilyen hal, néha tojás különféle módon


szóval nem hiszem, hogy ez kevés lenne.

2014. jún. 5. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!