Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el fogyózni?...

Hogyan kezdjek el fogyózni? Mely fogyókúra-módszerbe kezdjek? 160/85

Figyelt kérdés
Első körben a táplálkozásomon szeretnék változtatni, majd csak X kg fogyás után szeretnék sportolni. Az ízületeim miatt.

2014. jún. 15. 14:56
 1/3 anonim válasza:
én is így kezdtem, mert egy kisebb balesetből épültem fel, így esélyem sem volt sportolni(mostmár van szerencsére). én 7 kilót fogytam azzal, hogy teljesen elhagytam a cukrot és a fehér lisztet, tésztát csak heti egyszer eszek, kerülöm a zsíros húsokat, illetve olajban, zsírban semmit nem sütök.
2014. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a kajálást tedd rendbe először. És ne tántorítson el, hogy eleinte rossz lesz... nagyon rossz.


Reggeli: lassú felszívódású szénhidrát + fehérje (80-100g zabpehely vagy teljes kiörlésű kifli, csirkemell 80-100g, vagy fehérjeturmix)


Tízórai: alma, sovány joghurt


Ebéd: főtt köles, 10deka csirkemell, zöldségek (brokkoli, paradicsom, uborka)


Uzsonna: alma


Vacsira: sovány túró, sovány joghurt, kis édesítővel összekeverve (gyakorlatilag finom krémtúró:-))


Amit felejts el:


- fehér lisztből készült szarok (kenyér, kifli, zsömle)

- finomított cukrot tartalmazó cuccok (gyümölcslevek, édességek, szószok)

- tészta

- alkohol

- étolaj

- gyorskaják


Ami erősen ajánlott: teljes kiörlésű lisztből készült ételek, zabpehely, csirkemell, pulykamell, sok hal, olívaolaj, lenmagolaj, kókuszzsír, zöldségek (brokkoli, uborka, paradicsom, retek, paprika, bab, sovány joghurt, sovány túró, tojásfehérje stb.) nézz utána fogyókúrás ételeknek.


Sport: legalább heti 3x. Ami jó neked (kb. 30-60 perc):

- futás

- biciklizés

- gyors séta

- lépcsőzés

- aerobik


A lényeg, hogy aerob mozgás legyen, monoton, viszonylag gyors (de ne túl gyors), és 30-60 percig tartson.

2014. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló leírását egészíteném ki, hogy az említett mozgásokkal ne k úrd fel a pulzusodat túl magasra, csak annyira, hogy még tudj beszélni.
2014. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!