Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék a leghatékon...

Tarnori kérdése:

Hogyan fogyhatnék a leghatékonyabban?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, és most felhíztam kerek 100 kg-ra. Borzasztóan zavar már ez, főleg az egészségem miatt. Nagypapámat ápolom, 24 órás felügyeletet igényel, ezért mostanában eljárni sem tudok itthonról, csak napi fél órát, amíg elszaladok a boltba. Milyen edzést ajánlanátok? Milyen étrendet? Az első célom az lenne, hogy 20 kiló lemenjen.

2014. jún. 15. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hat kaloriadeficit a lényeg, tobb kaloriat hasznalj el mint amit bevizel a szervezetbe, foleg feherjét egyél-ezt is husok formajaba, zoldsegeket, gyumolcsot mértékkel, sok viz es tea, lehetoleg elhagyni a lisztes cukros ételeket,és vegezz valamilyen kardio edzest, a neten talalsz videokat amiket otthon is vegezhetsz
2014. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült ilyen hájasra híznod? Amikor 80 voltál, nem gondoltad, hogy hoppá változtatni kellene?


Na, ne csépeljük a szót.


Ezekről holnap reggeltől szépen lemondasz:


- fehér lisztből készült cuccok (kenyér, zsömle, kifli, túróstáska stb.) Szemét fos mind, mehet a kukába.


- finomított cukros trágyadombok (sütemények, csoki, cukorka stb.)


- napraforgóolajs és társai


- alkohol


- disznóhús


- felvágottak, virsli (gyakorlatilag ipari hulladékok)


- szendvicskrémek (tele sóval, zsírral, lószarokkal)


- tészták


- tej (qrva sok laktóz, tehát cukor)


Na, és akkor lássuk mit ehetsz:


Szénhidrátforrások: zabpehely, barna rizs, hajdina, köles, teljes kiörlésű kenyerek/kiflik/zsömlék (nem az azt tartalmazó cuccok, hanem a CSAK azt tartalmazók)


Fehérjeforrások: csirkemelle, pulykamell, marhahús (módjával), tengeri halak, sovány túró, sovány joghurt


Zsírforrás: tengeri halak (omega3), kókuszzsír (tökéletes cucc, kiváltani a napraforgóolajat)


Zöldségek: brokkoli, karfiol, saláta, káposzta, kínai kel, paradicsom, paprika, retek, padlizsán, cukkíni (krumplit felejtsd el)


No, tudod most már miket ehetsz, ezekből építsd fel a napi tápanyagbeviteled. Minél kevesebb szénhidrátot egyél meg ez a lényeg. Inkább a fehérje legyen túlsúlyban. Ne zabálj, hanem naponta egyél sokszor keveset. 4-5x egy nap, mindig mondjuk 80-100g csirkemellet, 50-80g rizzsel, salátával. Reggelire 80-100g zabpelyhet, vízzel elkeverve, kis kókuszreszelékkel, folyékony édesítőszerrel, egy kávéskanál cukormentes kakaóporral (Isteni!), ettől nem maradsz éhes, mert lassú felszívódású szénhidrát, így nem leszel éhes 1 óra múlva, és a vércukrod sem megy az egekbe. Este pedig már ne tömd magad tele szénhidráttal, akkor mehet egy kis túró (100g mondjuk, egy pohár sovány joghurttal összekeverve, kis folyékony édesítővel (ez is nagyon finom, gyakorlatilag házi krémtúró, én imádom:-D).


Edzés:


Mivel eléggé túlsúlyos vagy, nem kell kinyírni az ízületeidet. Először kezdd úgy, hogy napi 10-20 perc kocogás, nagyon lassan, de lehet inkább gyors séta is, emelkedőn a legjobb! 1-2 hét múlva ez már legyen kocogás, de fél óra (ezt már nem kell emelkedőn, csak lassan kocogj). Rá 1-2 hét múlva pedig már 40 percet kocogj, tornászd fel 60 percig. A lényeg, hogy minden nap mozogj, és ne csalj! Ne egyél édességet, ne szennyezd a szervezetedet szemét kajákkal. És a legfontosabb!!! NAPI 3 LITER VÍZ! Majd számolj be hol tartasz :-) Havi 1x állj rá a mérlegre.

2014. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mozgás tekintetében én nagyon ajánlom neked Shaun T FOcusT25 videóit. Kemény, nem mondom, és patakzani fog a víz rólad, de nagyon megéri őket csinálni. 25 percesek, nem unalmas felülés-térdhajlítás kombók. Viszont Neked még szerintem nehéz lenne, ekkora túlsúllyal. A Hip Hop Abs, lazább, kezdetnek jobb, itt is több fajta videót találsz. Később, amikor már leadtál jócskán, Insanity. Shaun T irányában elég elfogult vagyok, aerob edzéseimet "vele" végzem, imádom. A Pilates formál, nincs benne ugrálás, de nekem egy idő után kevés volt nagyon, igaz, nekem kevesebbet kellett leadnom. Viszont minden totálisan hatástalan a KAJA MEGVÁLTOZTATÁSA nélkül. Normálisan összerakott étrend, diéta nélkül nem fogsz eredményt elérni, és mozgás nélkül sem leszel sajnos egészségesebb és fittebb sem.
2014. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, és ne csüggedj, az első 8-10 kiló viszonylag hamar, 1-2 hónap alatt le fog menni. Utána lassabb lesz. A lényeg, hogy akkor sem add fel. És még egy jó tanács: barátkozz meg azzal, hogy nézegeted a kaják összetételét a boltban. Az összetevőknél, mindig azzal kezdődik a lista, amiből a legtöbb van benne.

Fruktóz, glükóz, dextróz - mind cukrok, csak már szemfülesek a gyártók, és így írják rá sokszor.

2014. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jaj,még kiegészítem azzal, hogy a 100%-os gyümölcslevek SEM jók. Tehát ezek is felejtősek. A víznél nincs jobb.Ha nagyon vágysz ízekre, akkor csinálj otthon limonádét, citrom, víz, édesítő, ennyi. Még a normálisabb gyümölcsteákat tudnám mondani, de ezeket se cukorral idd.
2014. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznos mind! :)
2014. jún. 15. 21:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Szívesen. Tényleg tartsd be mindet, nem holnaputántól, nem jövő héttől. Holnaptól. Hidd el, meghozza a gyümölcsét.
2014. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még egy tippem volna, aztán elkussolok:D nem tudom, nagyapód milyen állapotban van. Ha (neadjisten) kerekes székes, akkor kezdeti mozgásnak még az is jó, ha fogod, és elviszed a székében sétálni fél órát-órát. Neki is jó, mert levegőzik, nem a lakásban van, neked is jó, mert mozogsz, főleg, ha vannak felétek picit emelkedősebb utcák. Amíg nagy a túlsúlyod, nem kell túlerőltetni a szíved és az ízületeid. Itt a jó idő, késő délután, vagy délelőtt kimentek, nincs az a durva hőség sem.

Mindez tapasztalat, a mamám is ilyen beteg volt.

(A Shaun T-b*zi voltam)

2014. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hoodiat nem próbáltad?Én 2,5 hó alatt most járok 11,5 minusznál...
2014. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És a Hoodia mellett azért diétáztál is, ugye?
2014. jún. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!