Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a túl kevés kalória-tartalé...

Ez a túl kevés kalória-tartalékoló üzemmód csak mendemonda vagy tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Nekem ez kb mindig olyan szinten volt, mint a ne edd meg a dinnye magját, mert dinnye nő a hasadban, vagy ne igyál sok vizet, mert béka nő a hasadban, stb. Nem tudom elhinni és elképzelni, hogy hogy a francba ne fogyjon, vagy esetleg hízzon az, aki keveset eszik? Hogy?? Ráadásul elég sok ismerősöm van, aki kevés kalórával fogyott le. De most jön a cseles kérdés, miért van az, hogy én viszonylag kevés kalóriával, egészséges kajával és sok mozgással ilyen baromi lassan fogyok?? Az egyik ismerősöm akkor kezdte a fogyókúrát, mikor én, ő kb minusz 30-nál tart, én minusz 9...Ő csak gyümölcsöt és zöldséget eszik, koplal rendesen, mégis rengeteget fogyott, neki nincs tartalékoló üzemmód? Nekem van? És ha tegyük fel van, hogy lehet tőle megszabadulni? Mert ha ennél többet eszek, akkor hízok, az tuti. Vagy ő csinálja jól, egyek mégkevesebbet?
2014. jún. 24. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy a koplalással nem lehet fogyni, csak hízni, az nem tudja, miről beszél. Sokkal összetettebb a kérdés. Aki koplal, annak a szervezete igenis átáll tartalékoló üzemmódra, megijed, hogy nem kap elég kaját, ezért elkezdi leépíteni a tartalékokat, a zsírt és az izmokat is. Az izmok fenntartása sokkal több energiába kerül, mint a zsíré, ezért a koplalással leadott kilók nagy része izom. Miután kalóriadeficitben van az illető, ezért persze zsírból is fogy, de a leadott kilók nagy része nem az lesz.


Amikor véget ér a koplalás és az illető elkezd normálisan enni, akkor a szervezet kapcsol, ahh, végre van kaja, na gyorsan raktározzuk el a következő éhezésre. Nem az izmokat fogja újraépíteni, hanem a zsírtartalékot, ezért következik be a jojó effektus.


https://www.youtube.com/watch?v=NN7ZYVanhV4

Ebben a dokumentumfilmben bemutatnak egy 18 éves lányt, aki a nyaralás előtt gyorsan le akar dobni pár kilót, és persze hogyan máshogy, mint koplalással. Megmérik a testzsírszázalékát: 42.6% és 69 kiló. Jól neki is áll koplalni, egy hét alatt lemegy róla két kiló, örül is, mint majom a farkának. Aztán meg jön a letargia, folyton fáradt, éhes, nem tud semminek sem örülni és még a fogyás is megáll. Nagy nehezek kibírja az egy hónap koplalást, mire megint megmérik a testzsírszázalékát: 44.3% és 66 kiló. A fogyással magasabb lett a testzsírszázaléka, mert izmot veszített!!!


Na erre gondolj, mikor a kedves ismerőseid leadnak 30 kilót koplalással: zsíros marad és vissza is fogja szedni az egészet amint abbahagyja a koplalást.


Nem éri meg. Remélem, most már látod.

2014. jún. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Azért a gyakorin válaszolók már néha fanatikusabban állnak a témához, mint a kérdezők. Láttam olyan hülyeségeket, hogy koplalásnál csak izmot használ fel a szervezet, egy deka zsír sem; ha megeszel egy kocka csokit, úgy elraktározza, mintha 2 táblával ettél volna, stb.. Nem épp így működik. Tény, hogy egészségesen célszerű fogyni, de a leggyorsabb módszer mégis a koplalás.
2014. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért a gyakorin válaszolók már néha idiótábban állnak a témához, mint a kérdezők. Láttam olyan hülyeségeket, hogy koplalással lehet a tökéletes alakot elérni, mindenféle sport, megerőltetés és egészséges táplálkozás nélkül. Nem épp így működik. Tény, hogy tartósan csak egészségesen lehet fogyni, de gyorsan le lehet dobni néhány kilót koplalással is, kit érdekel, hogy az főként nem zsírban megy le.
2014. jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd akkor nézd meg, amikor befejezte a fogyókúrát és visszaállt a korábbi étkezési szokásaira.
2014. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!