Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A főtt étel miért nélkülözhete...

A főtt étel miért nélkülözhetetlen a diéta során?!

Figyelt kérdés

Már volt, hog kiírtam kérdést a napi étrendemmel kapcsolatban, de mások kérdésénél is láttam ilyesmi válaszokat: "Főtt étel, az hol van?" "A tojásrántotta nem főtt kaja!"

Egyelőre nem foglalkoztat a főzés, kedvem, alapanyagom sincs hozzá, mert még a szüleimmel élek. Az édesanyám főztjéből pedig azért nem eszem, mert gyakran nagyon zsírosan főz, sosem spórolt az olajjal, és a család szereti a jó zsíros, magyaros ételeket.

Így én többnyire nyers kajákból oldom meg az étkezésem, és elgondolkodtam, ez miért is nem jó? Miért kell a főtt étel?


2014. jún. 27. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon van egy olyan mitosz - teljesen alaptalanul -, hogy az embernek feltétlen kell fött ételt ennie, mert különben baja lesz.


Nyugodtan egyél nyers kajákat (természetesen a húsféléket azért ne nyersen edd, mert fertözést kaphatsz telük), semmi bajod sem lesz.

A fött étel könnyebben emészthetö (ezért könnyebben lehet töle hízni), mivel puha, ezért sokkal többet meg lehet belöle enni, és a füszerezés miatt általában ízesebb is - és emiatt is jobban "eteti magát".

A fött ételnek egyetlen tényleges elönye, hogy olcsóbb, mint a legtöbb nyers étel.

2014. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az az egészséghez kell, nem a diéta miatt.
2014. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

amúgy a zsírral semmi gond nincs,ha az állati,vagy kókuszzsír.

az olaj az már tényleg nem jó,ahogyan a szénhidrát túladagolás sem,de az utóbbi a fő bűnös még így is.

a tojásrántotta pedig főtt kaja.

ilyen esetekben annyi a dolgod,ha valaki valami orbitális baromságot mond,hogy rá nézel,és ha jobb formában van mint te,egészségesebb,mint te,alacsonyabb a testzsírja mint a tiéd,de izmosabb mint te,akkor fogadod meg a tanácsát.

alapból nem értem,hogy egészségtelen dagadt állatok véleménye mit érdekel egy percig is?

amúgy ha olajban sütöd a rántottát,akkor te is elba-szod mint ők ugyanúgy.

2014. jún. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!