Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 175cm és 133kg-mal mit javasol...

175cm és 133kg-mal mit javasoltok hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés
:(
2014. júl. 3. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Térj át a paleó táplálkozásra plusz tempós gyaloglás. Nincs lehetetlen.!
2014. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia hol laksz? :) Fogyhatnánk együtt!
2014. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Táplálkozás terén érdemes lenne megtudni, hogy mitől hízol. Van-e valamilyen intoleranciád, valamit nehezen emésztesz, vagy csak sokkal több kalóriát viszel be, mint amit elhasználsz. A nemevés nem segít, többször egyél keveset, sok zöldség, kevés transz-zsír. A mozgás mindenképpen kell, nyilván figyelni kell az izületekre, az intenzív gyaloglás tényleg jó, esetleg kicsi emelkedőn, vagy úszás, biciklizés így jó időben.
2014. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csökkentsd a kalóriabeviteled (lőj be mondjuk 2000kcal-t/nap), ez az elsődleges cél. Ha több kalóriát éget el a szervezeted mint amennyit beviszel, akkor fogyni fogsz. Az első 10-15 kiló viszonylag gyorsan le fog menni, ne lepődj meg, szinte csak víz. Étkezz naponta 5x keveset. Csökkentsd a szénhidrátbeviteledet, növeld a fehérje valamint a zsírbevitelt. Legyen mondjuk úgy arányban, hogy 50% fehérje, 30% zsír, 20% szénhidrát. Hagyd el a finomított cukros és fehérlisztes ételeket/italokat. Ilyen fogalmakkal barátkozz megy, hogy zabpehely, puffasztott rizs, barna rizs, csirkemell, pulykamell, lazac, lenmagolaj, kókuszzsír, brokkoli, karfiol, saláta, teljes kiőrlésű kenyér, zsírszegény naturjoghurt, zsírszegény túró, édesítőszer. Amiket felejts el: csoki, cukor, kenyér, kifli, zsemle, oldalas, nestea, gyümölcslé, étolaj, gyümölcsjoghurt, torta, fánk stb. Szerintem nem kell magyaráznom. Naponta igyál meg 4 liter tiszta vizet.


Sportot pedig hanyagold kb. 100 kilóig. Addig csak gyalogolj közepes tempóban, amennyit tudsz, és amennyi nem megeröltető, ha netán tudsz bicajozni (nem tudom), akkor próbáld azt napi fél-egy órát, de lehet, hogy ez jobb lenne 10-20 kiló fogyás után.


Valamint ami a legfontosabb, menj dokihoz el 2-3 havonta, ellenőrizze ő is, hogy hogy vagy. Szedj napi 500-1000mg C-vitamint.

2014. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó tök jókat írt, csak annyival egészíteném ki,hogy szerintem vezesd a kajálásaidat, próbáld amit lehet lemérni, hogy mekkora mennyiségeket fogyasztasz húsból,zöldségből, stb. Pékáru, tészta, tipikus magyaros kaják és édességek felejtősek,illetve a fehér liszt és a cukor minden válfaja is tilos. Nagyon sok vizet (max citrommal ízesítve vagy gyümölcstea cukor nélkül) igyál meg, legyen mindig a kezed ügyében. Én már kb. reflex-szerűen nyúlok a kis üvegem után. Jó sport lehet még az úszás is - persze majd ha már fogytál - illetve ha már 100 alá tudsz menni, szerintem el lehet kezdened súlyokkal is edzeni, vagy bármi más mozgásformát találni, ami picit nagyobb terheléssel jár és kedved van hozzá. (csak hogy ne kapjam meg, hogy a súlyzózást tartom az egyedüli jónak:)) Vérnyomást, vércukrot talán érdemes lenne figyelgetni, de majd az okosabbak kijavítanak, ha mégsincs igazam. A lényeg pedig, hogy eszedbe se jusson feladni!
2014. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De jó, hogy rászántad magad! Sok sikert!

Szerintem egy 1800-as kcal kellene, kezdetben még gyaloglás mellé. Liszt, cukor, pékárú kilőve, ja és a tejermékek. Most azért mondom ezt, mert én candida diétát csinálok és erre vagyok ráállva. 107 kilóról kezdtem és jelenleg 101 vagyok, alig várom már, hogy bűvös 100 alá menjek, de nehezen megy a mérleg lefelé. Mondjuk én durván csinálom, kb 800 kcalt eszem egy nap, de ennek elelnére egy kilót sem fogytam az utóbbi héten.

2014. júl. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus, nagy valószínűséggel valamit kompenzálsz a sok evéssel.

Alakíts ki napi ritmust.

Legyen kisebb tányérod, amire ne annyit szedj, amennyit a szemed kíván, hanem keveset, ha még éhes vagy, akkor repetázz egy újabb, de kicsi, adagot.

Aludj minimum 7-8 órát.

Igyál sok folyadékot, ami leginkább víz legyen.

Ne tévézz annyit, böngészőn legyen reklámszűrő, mert a sok kajás reklám meghozza az étvágyat is.

Csak akkor egyél, ha éhes vagy.

Cukros üdítők, cukorkák, nyalókák, chips, nápolyi nem kell.

Fehér kenyér helyett válassz barnát (ne színezéstől legyen barna), teljes kiőrlésűt, magvast.

Sima tészta helyett durum tészta.

Kakaóscsiga, lekváros péksütik, csokis péksütik nem jók.

Instant ételeket kerüld.

Lassú felszívódású szénhidrátokat fogyassz, megfelelő mennyiségű zsírral és fehérjével.

Egyél sok zöldséget, némi gyümölccsel.


Ezekkel könnyű elkezdeni, aztán később egyszerűbb finomítani rajta, hogy egészségesebb legyél.

2014. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!