Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ehetnék reggelire és...

Mit ehetnék reggelire és vacsorára?

Figyelt kérdés

Nem azért írtam ide, mert fogyókúrázom, hanem azért, mert feltétlen egészséges ételeket szeretnék enni. Most azt a diétát tartom, hogy délelőtt csak gyümölcsöt eszem, de már nagyon unom. Almát szoktam általában, banánt nem szeretem igazán, narancsot meg osztályteremben nem kéne, mert nagyon lehet érezni a szagát. Mit vihetnék még reggelire? Szendvicset sem vihetek minden nap. Nem is értem, a többiek hogy képesek mindennap sonkás szendvicset enni.


Vacsoránál ugyanez van: egyre többször kihagyom, mert egyszerűen nem tudok mit kitalálni. Nézem a jobbnál jobb recepteket, de a kisvárosban, ahol lakom, nem igazán tudom beszerezni a hozzávalókat. Vagy drága.


Ha akartok, ebédötleteket is mondhattok. Az a lényeg, hogy egészséges legyen! Ti mit szoktatok reggelizni?


2010. jan. 6. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Na hát amit most csinálsz az baromi egészségtelen.

Sehol semmi jó minőségű fehérje ami az izmoknak kell, semmi jó minőségű szénhidrát, sem többszörösen telítettlen zsírok...

A gyümölcsökben gyümölcscukron kívül nem sok minden van. Figyelj van itt már ezer ilyen kérdés, valahol már volt is olyan krőzus akinek volt energiája leírni, hogy mit mikor mennyit... kicsit nézz utána.

Mindenesetre annyit, hogy testsúly kilogrammonként szükséged volna 1-1,5g jó minőségű fehérjére, 2-3g szénhidrátra, és alkalmanként jó zsírokra... Sok folyadék, napi 5-6 kis étkezés... Ha érdekel megtalálod a neten, több oldalon keresztül lehetne bezsélni arról, hogy mit, mikor, hogyan kell megadni a szervezetünknek, hogy egészséges legyen.

2010. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem. Tisztában vagyok vele, miből mennyit kell ennem, de nincsenek ötleteim, hogy ezt hogyan vigyem be. Szóval KAJA ötleteket várok, nem kioktatást. Néztem már ilyen kérdéseket, de nem jött sok válasz, és nem írtak hasznosakat.


Amit csinálok, az nem egészségtelen. Honnan veszed, hogy nem eszek elég fehérjét? Nem írtam, mit eszek ebédre, de még azt sem írtam le konkrétan, hogy vacsorára mit. Uzsonnát nem is említem. Szerintem mindenkinek kellene naponta gyümölcsöt enni, és ezt dietetikusok is mind mondják, nem tudom, ezzel mi problémád van. A fehérje fontos, de nem kell túlzásba vinni.

2010. jan. 6. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, ha ennyire okos és tájékozott vagy akkor minek teszel fel kérdést?? és tényleg millió ilyen kérdés van és jönnek hasznos válaszok is, csak végig kell olvasni őket.
2010. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ti hol láttátok, én rákerestem több variációra is, de csak a 90 naposokat dobja ki, meg a kisbabásokat.
2010. jan. 6. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a reggeli zsömlémbe nem felvágottakat,hanem salátát,parit,és más zöldségeket teszek,ez elég változatos tud lenni.Este pedig valami húsfélét eszem szintén zöldségekkel,és nem is keveset.Vagy főtt tojásból 2-t.Vagy valamilyen levest.Abból is van bőven.
2010. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a főtt tojás jó ötlet, köszi
2010. jan. 6. 14:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Én utálom, ha a zöldség leve beleszívódik a kenyérbe, úgyhogy a szendvicstől külön, kis műanyag dobozban szoktam vinni (nem suliba, hanem kirándulni, de a cél ugyanaz). Kenyérsütő gépünk is van, úgyhogy én a szendvics kenyér részével is könnyen tudok variálni (de ha nektek nincs, venni is tudsz többféle zsömlét).
2010. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
natur joghurt, bele gyümi karikák(banán, mandarin), cukor mentes müzli , és öntök bele 1 kicsi mézet
2010. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vacsira jó a túró vagy tojás(ránotta, tükör)v amit akarsz
2010. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!