Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene egy elkeserede...

Valaki segítene egy elkeseredett anyukának?

Figyelt kérdés
3 gyerekes anyuka vagyok, 155 cm és 82 kilo. Undorodom magamtól. Még fiatal vagyok, nem szeretnék igy kinézni. A hasam olyan mint egy 7 honapos terhesnek. 3 napja kevesebbet eszek, 1x tornáztam is de sajnos 10 perc után rosszul lettem, még most is nagyon izomlázam van. Szednék valami bogyót, vagy innék teát, de ez már nem állapot. Kérem segitsen valaki, minimum 20 kilótól megszeretník szabadulni. Sueretek jókat enni, mondhatni ez az egy boldogságom van :( Tudna valaki kapszulát vagy teát vagy akármit ajánlani, ami nem túl drága?
2014. júl. 11. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ehetsz jókat! Egyszerűen jól kell megválasztani az alapanyagokat, és ésszerű adagokat kell enni.

Sportolást meg fokozatosan kell elkezdeni, főleg, hogy van rajtad legalább 25 kiló felesleg... Kezdetben az is jó, ha a szokásaidon változtatsz, gyalog mész oda ahová eddig kocsiba ültél, de pár kilométeren belül van. Utána ha már jobban bírod lehet növelni a tempón is.

2014. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Több út visz el a fogyáshoz, legyen az paleó, ketogén, kalória számlálós, éheztetős, bulímia, testkontroll, vércsoport diéta vagy az atyaúristen. Lehet fogyni egészségesen az izmok megtartásával és szép vonalakkal és lehet fogyni egészségtelenül ami izom leépítéssel és löttyedt testtel jár.


Valakinek hormonális problémái vannak vagy nem jó a vérképe vagy magas a vérnyomása vagy lelki oka van, vagy lassú az anyagcseréje, vagy helytelen főzési szokásai vannak amit anyukájától tanult, aki szintén túlsúlyos volt, és nem mozgott pluszba még eleget sem.


Először megvizsgáltatnám magam hogy minden rendben van-e. Vérkép, vérnyomás, cukor stb.

Ha minden rendben van akkor kell egy diéta és mozgás. Mozgásnak gyaloglás csak is gyaloglás és olyan tempóban hogy az intenzitás folyamatos legyen de ugyan akkor a pulzusszámod se emelkedjen nagyon. Ez annyit jelent hogy gyaloglás közben ha beszélsz, ne kelljen levegő után kapkodj. Fokozatosan emeld az időt, napi egy óra az jó ha már sikerül. Amikor ebben már jó vagy és már megszabadultál jópár kilótól akkor jöhetnek a keményebb gyakorlatok.


Nem akarok sokat papolni az étkezésről mert azt már kitalálták nálam okosabbak. Én először a paleó diétát próbáltam -15 kiló 4 hónap. De abbahagytam mert nem akarok vékony lenni, szeretem ha van rajtam tömeg az pedig izomban, tehát váltottam és megcsináltam amit akartam. Két utat javaslok, ezeket ismerem, az egyik a paleó táplálkozás ( ez a nullás vércsoporthoz áll a legközelebb) nem mindenkinek való, viszont brutálisan hatásos volt az én esetemben.


A másik út amikor az ember testépítő fejjel gondolkodik. Most ezt az utat járom és ezt ajánlom neked is. A testépítő ha akar magára ránt 12 kilót 3 hónap alatt és ugyanezt le is adja ha kell 3 hónap alatt. Úgy kontrollálja a testét ahogy akarja és amikor akarja. Ezért javaslom neked " A sárga kapszula" c. könyvet (ingyen letölthető) amit már kis millióan ajánlottak itt és sokan is támadtak. Azt garantálom neked ha egészséges vagy és elolvasod ezt a könyvet, plusz megérted mi működik és mi nem és van benned elszántság és kitartás.

Sikerre vagy ítélve.! :)

2014. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kitartás... Nincsenek csodabogyók, viszont alig kezdted el... A torna miatt ne aggódj, ismerek olyan intenzívet, amit 4 percig bírok és 3 napig fáj lemennem a lépcsőn (egyszer régen lenyomtam a 10 percet, napokig alig tudtam járni). Egy ideje nem edzettem, csak némi séta (még a szokásos kis 20-30 km hegyen se volt meg), olyan szánalmas az állapotom, kikészülök pár perc tornától is (egész nap tudnék gyalogolni, de a torna... az más). Ez ilyen, kitartás, lesz jobb. Csinálj, amennyit bírsz, a semminél a kevés is jobb :)


Én is szeretek jókat enni. Az életmódváltásom óta még jobbakat eszem, mint előtte. Sokféleképpen lehet egészségesen fogyni, nem muszáj zsírszegényen és csirkemellen élned :P Számomra mindkettő borzalmas lenne, egyikhez sincs közöm. Attól még tudtam fogyni s amennyire tudom (érdekel a téma, persze szakértő nem vagyok), megkapja a testem azt, amire szüksége van (kivéve a szükséges mennyiségű mozgást, ezen még dolgoznom kell) :)

Válts életmódot, csökkents a szénhidrátot, az sokaknak jót tesz, fogyás és egyéb szempontból is...

2014. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: Én is majdnem paleózom. Fogyni ugyan nem fogyok vele alapból, de ez van. Megfelelő étrenddel s mozgással talán be tudom fejezni, amit elkezdtem (a feleslegem fele extra szénhidrátcsökkentéssel ment le, az én paleóm nekem túl szénhidrátdús a fogyáshoz).
2014. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Sokat gyaloglok a gyerekekkel, kocsink nincs. Mi az a paleo? Megköszönném ha leirná valaki, mert sajnos csak mobilnetem van, az meg nnagyon lassú :(
2014. júl. 11. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:

a paleo az a fajta táplálkozás amire az ember kifejlődött.

egy ősember nem tudott elhízni,mert amit amit evett,az nem tartalmazott gyors szénhidrátot és cukrot.

vagyis amivel degeszre eheted magad az a hús,tojás,zöldség és mégis le fogsz fogyni.

szóval eheted a nagy húsokat-már ha telik rá 3 gyerek mellett-de a lényegi pont,hogy nem kenyeret,rizst,krumplit eszel hozzá,hanem párolt,vagy nyers zöldséget.

energiát meg a zsírból fogsz nyerni,nem a szénhidrátból.

fogyasztó tea,meg fogyasztó kapszula a tudomány mai állása szerint nem létezik.

szóval ez a kérdésed kb olyan,hogy hol található a roxfort,mert oda akarom beíratni a gyerekem.

2014. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. júl. 12. 00:23
 8/8 pinkpancser ***** válasza:
A kapszulákat felejtsd el! Tea (cukormentes!)jó, de nem attól fogsz fogyni, viszont inni kell. A mozgás meg ilyen. Majd a következő 10 perc jobban megy, aztán 15...20.... és szép lassan belejössz, csak ne add fel!
2014. júl. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!