Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szülés után 6 héttel császáros...

Szülés után 6 héttel császáros anyukának szabad e felüléseket végezni, milyen otthoni torna javasolt, és mennyi ideig?

Figyelt kérdés

Hogyan tüntessem el a csípőmről a seggemről a hasamról és a combomról a sok felesleget?

Eddig semmit nem tornáztam, 15 kg -ot kéne ledobnom.



2013. nov. 14. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Anyuka!


A hasizom erősítés kérdését mindenképpen azzal az orvossal kellene megbeszélni.. aki látja a műtéti hegeket, a sebgyógyulást. Én nem látom.


Szénhidrátszegény, tej-gluténmentes táplálkozást ajánlanék, ezzel a fogyás és az egészségének hosszútávú megőrzése könnyedén menni fog éhezés, gyengeség nélkül.


Edzésnek legjobb lenne átmozgató edzéseket, nyújtásokat és jógát végezni, ahogyan a seb gyógyulás engedi.. és szép lassan rátérni az erősítő gyakorlatokra, például a Fegyencedzés összeállítása alapján. Ez így egész életen át tartható edzés, étkezés (életmód), én magam hasznosnak ítélem ha ezeken túl egy nő önvédelemmel is foglalkozik, ilyen célú gyakorlást is beleépít az edzésébe.

2013. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
86%

Első császár után 4-5 hónap, második, és többedik császár esetáben 9-12 hónap mikor hasizmot eröltető tornát végezhetsz.

Ne felejtsd el, hogy ez nagy hasi műtétnek bizonyul. Nem játék, bármikor megnyilhat a friss méhen lévő vágásod. Ne bagatelizáld el ezt. Tudod, kibicnek semmi nem drága, de gondolom te sem szeretnél visszakerülni 1 hétre a kórházba, mert újra kell varni téged.

2013. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Egy éves korig ha szoptatod a babád, le megy!

Ha nem, inkább akkor kezdjél el tornázni, futni, kerékpározni, stb..

2013. nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az orvosoddal konzultálj!
2013. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Erősítő edzéseket nem ajánlanék egy olyan nőnek, aki eddig nem tornázott, pláne nem egy friss császáros nőnek.

Én több mint két éve szültem, de eszembe nem jutott "fejest ugrani a mély vízbe" és rögtön erősítő gyakorlatokkal kezdeni.

Tisztázzuk az alapfogalmakat:

Zsírégetéshez: aerob, intervallum edzés szükséges. Aerob mérsékelt 40-60 perces mozgás, ami nem emeli meg a pulzust. Intervallum edzés pedig egy pörgősebb, ugrálósabb, pulzus szám emelő 20 perces blokk. Pl Insanity is ilyen jellegű.

Heti 4x bőven elég kezdetnek. Lehet még nyújtásokat végezni, pl: jóga.

Ehhez kell egy zsírégető étrend is, ami azt jelenti, csökkenteni kell a szénhidrát bevitelt, növelni a fehérjét. Sok zöldséget fogyasztani, sovány húsokat, halat, tojást. Kerülni a kenyeret, a cukrot, a tartósított élelmiszereket, tésztákat.

A fogyás 70 %-a az étrenden múlik.

Ha már csak 5 kg felesleg lesz rajtad és nem akar eltűnni, plusz szeretnél egy kicsit feszesebb, izmosabb testet, akkor kell majd rátérni az erősítés részre, a felülések, kitörések és társaikra.

2013. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Ja.. ha hazudnék akkor a hazugságaim alapján én is bele tudnék kötni bármilyen tanácsba.


Ettől még az alapvető edzés az erősítő edzés. A fekvőtámasz alap gyakorlat MINDENKINEK. A guggolás is, stb..


"Zsírégetéshez: aerob, intervallum edzés szükséges"

Kamu. Zsírégetéshez alacsony inzulinszint kell, egy intervallum edzés pedig (tudom, hogy jó, de nem ez most a kérdés) sokkal megterhelőbb, mint a fegyencedzés rávezető gyakorlatai.. akkor mist ki kíméli a kérdezőt és ki dobja rögtön a mély vízbe? Amúgy aerob edzést csinál egész nap, 6 hetes babája van. Az élete egy aerob edzés.



A többivel egyetértek, csak azzal nem hogy az Insi az jó a fegyencedzés pedig nem. Egyrészt mindkettő lehet jó, de a fegyenc ízületkímélőbb. Az insi szerintem nem rossz, de nem biztos hogy az ugribugri vonalat kell erősíteni. A jóga sem ugribugri, mégis jó. Persze lehet vegyíteni az edzéseket, legyen magas pulzusszámmal járó is, NEM MONDOM HOGY NE!


Csak ne szorítsuk háttérbe a saját testsúlyos erősítő gyakorlatokat sem. Én meg nem szólom le az insit, nincs is okom rá :)

2013. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szegeny fejed, szegeny segged
2013. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mernék nekiállni még sima szülés után sem 6hét után.
2013. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%
Sima szülés után miért nem? Ésszerű, átmozgató edzésnek..?
2013. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért látom,hogy senki nem írta,hogy helyi fogyás nincs! Mert, ahogy a kérdező írta, elsősorban fogynia "kell"!

Én császár után 8 héttel kezdetem el úszni. Az legalább mozgatott, de nem erőltetett, és elkezdtem ésszel enni. Nem fogyózni, de nem nyomtam a lisztet, meg cukrot ész nélkül!

Úsztam pár hónapig és utána kezdtem kocogni, tekerni hetente többször!

2013. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!