Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy, hogy egyre...

Miért érzem úgy, hogy egyre inkább csak tágul a gyomrom? Kb. annyit eszek, mint egy disznó (a fogyós kajákból). Miért van ez?

Figyelt kérdés

Május végén-június elején kicsi adagokat ettem, nagyon jól is fogytam kb 1200 kcalt ettem egy nap.


Akkor vizsgaidőszak volt, tehát alig mozogtam valamit... lehet azért voltam jóllakott az 1200 kcalal. Most nyáron elkezdtem dolgozni, és nagyon sokat mozgok (melóba gyors séta + meló közben is mozgok, heti 5 nap dolgozom)

És egyre többet eszem :( igaz hogy többet mozgok, mint pl. vizsgaidőszakban mozogtam, na de nem annyit, hogy napi 2100-2200 kcalt egyek!

Mert ennyit eszem, sőt még több is belém férne úgy érzem... szerintem ez nem normális.


Mondok egy példát: pl. májusban elég volt nekem (tehát jóllaktam) ha 20 dkg (nagyon max 22-25 dkg) csirkehúst ettem (nyersen lemértem: nyersen volt kb 20 dkg) és ette hozzá kb. fél kígyóuborkát meg 3 db paradicsomot (vagy kb. ennyi zöldséget.)

Most pedig akár 40-50 dkg (nyersen lemérve)csirkehúst/pulykát/halat is be tudok falni, kb 1 egész kígyóuborkával 2-3 db paprikával és 5-6 db nagy paradicsommal... és így érzem magam jóllakottan, de utána rá 2-3 órával megint éhes vagyok. És ez irdatlan nagy adag. Ebédszünetben is volt aki megkérdezte hogy hogy fér ennyi belém :D

de őszintén szólva, tudom, hogy fogyis kaja, de lemérek mindent, és kiszámolom. Nem tévedek, mert pontosan számolok (kalóriatáblázat, nem netes kalkulátor, hanem én számolom ki számológéppel, csak a kalóriatáblázatból kikeresem)


Egyszerűen már undorodom attól hogy ennyit eszem... meg persze pénz szempontjából sem mindegy.


Segítsetek!! Hogy szűkíthetném összébb a gyomromat?

(ui.: nem eszem cukros ételeket, nem eszem fehérlisztet, rizst, tésztát, nem iszok cukros üdítőt, semmi mekis kaja, semmi csoki, vagy cukorka... és igen így is összejön a napi 2100 kcal egyészséges kajából :(

na jó az egyetlen bűnöm talán a gyümölcs, mert nagyon szeretem őket, napi 2-3 almát eszem pl. Banánt, szőlőt nem, de almát, narancsot, körtét, cseresznyét ilyesmiket eszem.)


2014. júl. 17. 17:57
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem egyik napról a másikra kezdtem el 1200 kcal helyett 2100-at enni, hanem kb. 1-1,5 hónap alatt fokozatosan többet ettem...

pl. június elején-közepén (mikor a meló kezdődött, egyre éhesebb lettem) felmentem 1400-1600 kcalra, majd június végefelé 1800 kcalra és már 2100-nál tartok :(

2014. júl. 17. 17:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Többet mozogsz, így több energiára van szükséged, ha izmot is szedtél fel, akkor ugyancsak több energiára van szükséged a tested fenntartásához.
2014. júl. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát eza baj ezzel a nagy fogyókúrával. De ebbe mindenki beleszalad. Majd nézd meg az amerikai , majd a német embereket. Olyan kövérek amilyenek csak kell lenni. Amit te leírtál az csak hülye reklám. Az igaz nem a te hibád mert napi 24 órán át csak ezt lehet hallani mindenhonnan. A lisztre, cukorra, zsírra, tésztára , kenyérre is szüksége van a szervezetnek. Bármilyen furcsa, de így lettünk meg csinálva. Arról már hallottál biztos hogy a nagy fogyókurának még nagyobb falási roham lesz a vége. És ha egyszer elindulsz hízni , csak hízni fogsz. Egyébként a gyomrodat csak úgy tudod össze szűkiteni ha laktatós kaját eszel, és azzal ha jól laksz nem leszel hamar éhes. A csirke melltől, uborkától mindenki éhes lesz. Nincs benne táp érték. Csak nő a gyomrod. És egyre éhesebb leszel. Egyre csak nő a gyomrod, és egyre csak hízol majd.
2014. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!