Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már bele betegedek a fogyókúrá...

Már bele betegedek a fogyókúrába! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok! 156 cm magas, és ma lemértem 62 kg.

1 hónapja még 60.5 kg voltam, de meghúzódott a derekam és kimaradt 1 hónap és feljött másfél kg.

Bele vagyok betegedve, már 5 kg fogyásnak is örülnék. Eddig sportoltam és tartottam a súlyom de most elcsüggedtem. Nagyon nem tudok az étkezésemre figyelni, maximum, reggel esetleg tojás, edzés előtt egy banán, normális ebéd kevés adag, vacsorára esetleg egy fehérje turmix. Kerülve a cukros lisztes dolgokat. Sok víz!

Segítene ha ezt csinálnám és naponta másfél óra edzés, legfőképpen 1 óra futás, fél óra súlyzós edzés???

Esetleg valami adiponix zsírégetőt tudtok ajánlani??


2014. júl. 29. 20:47
 1/7 A kérdező kommentje:

Hetente fél kg fogyás.

Egyébként kisebb célokat tűztem ki magam elé.

Először csak 5 kg aztán még másik 5 kg-ra gondoltam. Főleg kényelmes tempóval mert volt egy nagy fokú gerincferdülésem amiből adódoan voltam egy gerinc műtétem, amire ügyelnem kell, gerinckímélő életmód javasolt.

2014. júl. 29. 20:49
 2/7 anonim ***** válasza:

Muszáj az étkezésedre figyelni, azon múlik minden. Amit is leírtál, az nekem elég kevésnek tűnik. Az edzés előtti banánra szerintem nincs szükség. Hagyd, hogy a tested a tartalékait használja, de a fehérjebevitel legyen meg a nap folyamán. A turmixot edzés után idd. Vacsorára inkább túrót ajánlanék, mint lassan felszívódó fehérjeforrást.

A futás elvileg nem a legjobb zsírégető, az aerob vagy HIIT edzés jobban megfelel erre a célra. A súlyzós edzés viszont lehetne kicsit hosszabb. A kettőt szerintem érdemes különválasztani. Nálam elég jól működik az egyik nap súlyzó, másnap aerob rendszer. Most próbálkozok az aerobot HIIT-re cserélni. Kíváncsi vagyok, milyen eredménye lesz.

2014. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az aerob vagy HIIT edzés alatt mit értesz?? Nem igazán vagyok a mozgás formákba jártas.



A válaszodat viszont köszönöm

2014. júl. 29. 21:43
 4/7 anonim válasza:
én 23 vagyok, 154 cm 76 kg! én speciel a 60 kg-t tűztem ki magam elé, (84-ről indultam!) amit ajánlani tudok, az a citromos víz (egy pohár vízhez öntesz 1 ujjnyi citromlevet, ha megbírod inni 2 ujjnyit én annyit szoktam) igazi citrommal még jobb, ezt minden étkezés előtt. meg midenhez gyümölcsöt eszek. ha megkívánom a vajas kenyeret (persze nem fehéret) nyugodtan eszem, mert a gyümölcs segít az emésztésben. am mindent eszek rendesen, annyi, h vacsizni nem szoktam már, max 4kor eszek utoljára
2014. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aerob edzés: tartós, egyenletes, kis intenzitású mozgás, pl.: tempós gyaloglás, kerékpározás. Pulzusmérő óra nélkül onnan tudni, hogy aerob edzésben vagy, hogy gyorsabban veszed a levegőt, de még nem esik nehezedre beszélni.

HIIT: intervallum edzés. Általában egy rövid bevezető szakasz után intenzív és kis intenzitású periódusok váltják egymást.

[link]

2014. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy milyen egészségesen eszel. A lényeg a bevitt kalória mennyisége. Mondhat bárki bármit ez így van. Nincs az a mozgás, amivel egy elcseszett étrendet kompenzálni lehet. Nem értem az embereket néha, amikor sírnak, hogy nem tudnak lefogyni. Basszus. Fogyni a legkönnyebb, csak el kell egyszer magunkat határozni és onnantól komolyan venni. És nem kell hozzá sok idő csak pár hónap, de azt keményen. Akinek nincs akaratereje és ellnkeskedi az szenvedjen. Mi az amire nem tudsz odafigyelni? Miket eszel, amik szerinted nem jók?
2014. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogyás szempontjából a bevitt kalória a lényeg, de mégsem mindegy, hogy miből. Alacsony fehérjebevitel mellett (ahogy azt sokan csinálják kalóriaszámolós diétában) jelentős izomtömeget lehet veszíteni.
2014. júl. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!