Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez igy mennyire megfelelo...

Ez igy mennyire megfelelo dietas etrend? 5 kilotol minimum szeretnek megszabadulni, ha meg akkor elegedetlen leszek akkor tobbtol.

Figyelt kérdés

Reggelire tk. zsemlet szoktam felvagottal, sok zoldseggel megpakolni vagy zabkasat esetleg gyumolcsot eszem.

Tizorai szinten gyumolcs vagy valami nasi(hazilag keszitett muzliszelet,magvak,..)

Ebedre kacsacomb,csirkeszarny,1-2 szelet csirkemell vagy hal szokott bejonni valtozatos salataval(gorogsalata,cezar,paradicsom,hagyma,..)

Uzsonnara nagyon szeretek nyersen 1-2 marek borsót enni,vagy egy szelet dinnyet,1-2 barackot,almat,stb.

Vacsoram meg az uzsihoz hasonlit, de sosem ugyan az a ketto.


168cm,60kg,15/L vagyok, hetkoznapokon 2 oras atletika edzeseim vannak, olyankor valamivel tobbet eszem, es probalok minosegi szenhidratot magamhoz venni. Szerintetek ez igy jo lesz,vagy nagyon rosszul allitottam ossze a napjaimat? (Tudom, hogy a BMI-m szerint nem feltetlenul kell fogynom, de ugy sokkal boldogabban neznek tukorbe,raadasul a futas is konnyebben menni)



2014. aug. 2. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés a fehérje és sok a gyümölcs, nem kell az a sok fruktóz. Gyümölcsöt 11 és 15 óra közt jobb enni, jobban elboldogul a szervezet a szénhidráttal.


A fogyáshoz kalóriadeficit kell de a leglényegesebb hogy miből viszed be azt a kalóriát. Testsúlykilogrammonként 2-3g fehérje, 1.5-2g szénhidrát és 1g zsír (50% telített 50% telítetlen). Ez napi 5 de inkább 6 részre elosztva. Víz 3 liter. Multivitamin.

Edzés után azonnal fehérje bevitel, t.k x 0.5g a te esetedben 30g fehérje edzés után azonnal. Ezt a mennyiséget táplálék kiegészítővel is beviheted (protein turmix)


Fehérje: csirke, hal, marha, pulyka, tojás, túró

Szénhidrát: rizs, teljes kiőrlésű kenyér és tészta, zabpehely

Zsír: olívaolaj, lenmagolaj kókuszzsír, omega3 kapszula

Zöldségek. brokkoli, karfiol, répa, stb.

2014. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
normális ALSÓ HATÁRÁN lévő testtömegből miért akarsz fogyni???? Pláne ennyi sport mellett, inkább izmot kellene még magadra szedni!
2014. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1:Koszonom, nagyon hasznos valasz! Gyumolcsbol valoban sok van az etrendemben, mert amikor megehezem az sokszor "kezre esik" es azt kapom be, de probalom mersekelni magam:) A feherjeporokrol meg mar sok helyen olvastam,hallottam, de valahogy nem gondoltam, hogy azok az irasok nekem lennenek, de veszek egy adagot probakent, artani csak nem fog:)

2#: Nem tudom, mibol kovetkeztetted ki ilyen adatok megadasaval,hogy kell-e,egeszseges-e zsirbol fogynom? 6 ev triatlonozas es lassan egy ev futas utan az izomzatommal meg vagyok elegedve. Ha nem latnam valoban szukseget a dietazasnak,akkor fel sem merult volna bennem,raadasul nem kernem a tanacsotokat!

2014. aug. 2. 16:57
 4/10 anonim ***** válasza:

mennyi a testzsírszázalékod???

gőzöd sincs, mi?

2014. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

168cm-hez ha ennyit sportolsz még kevés is a súlyod. Én is ilyen magas vagyok, 57-58kg, és átlagosan izmos napi egy órás alakformáló tornától.


Mutass képet!

2014. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3:valóban nem tudok aktuális százalékot írni, fél éve, mikor pár kilóval kevesebb és jóval fittebb voltam(közbejött egy térdszalagszakadás) epp a határon volt(21% talán?),amit az edzőm akkor is lefikázott, mert nem sportolóhoz való.

#4: Nem az volt a kerdesem celja, hogy meggyozessem magam arrol, hogy "teljesen jo testem van". En vissza szeretnek fogyni a "versenysulyomba",mert ugy ereztem jol magam, nem drasztikusan egy villamdietaval,hanem fokozatosan es esszel, es az etrendemben nem voltam biztos,hogy jo-e igy(ahany oldal,konyv annyi szuper tanacs van.)

2014. aug. 2. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:
",amit az edzőm akkor is lefikázott, mert nem sportolóhoz való. " pont ezért kéne izmot szedni magadra...
2014. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor legyen neked igazad. Es megis mit javasolsz,hogyan?:)
2014. aug. 2. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
2014. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, de ezt a tanacsodat nem fogadom meg, lehet fafejuseg,tudatlansag, de nekem vegeredmenyben tenyleg a zsirral van baj, ami az utobbi idoben felkuszott. Ettol fuggetlenul hasznosat linkeltel es koszonom, okosabb lettem tole.
2014. aug. 2. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!