Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, jó lehet ez?

Fogyni szeretnék, jó lehet ez?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, hatásos lehet ez?


23/F 178cm/111 kg

1 hónapja kezdtem el sportolni, szinte minden nap kerékpározok 45-60 percet, és utána haspréseltem napi 100-at, ágyon, de ma ezt abbahagytam, és a hasprések helyett kézi súlyzókkal kezdtem edzeni mind a 3 fajta súlyúból 100-100-at. Idáig a 4 hét alatt kb.3-4 kg ment le rólam

Még egy 15-20 kg-ot szeretnék leadni, bár már 10-nek is örülnék. Mennyi idő után érhetem ezt el szerintetek, illetve hatásos lehet ez amit egyáltalán csinálok? Miket javasoltok?

? Bármilyen ötlet érdekel, írjatok nyugodtan, nem vagyok egy nagy sportember. Próbálok normálisabban is étkezni, kevesebbet, és napi többször kevesebbet, bár hétvégén van, hogy többet eszem kicsit. Fóliázós módszert is próbáltam, hasam körbetekerni sportolás közben, nem tudom ez mennyit segíthet, ezt kb.1 hete csinálom, az elején mintha jobban megindult volna ennek hatására a fogyás. Cukros üdítőket mellőzöm, csak csapvizet iszom, néha ásványvizet, illetve próbálok egészségesebb kenyeret enni. Nem mintha így nem tetszene az alakom, én elégedett vagyok vele, de szeretnék egészségesebben élni és fogyni, hogy később ne legyen bajom. Minden véleményt, és segítséget szívesen fogadok. Köszönöm!


2014. aug. 5. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt a 100 hasprést egyben csinálod? :O ÉN már értem el szép célokat de a 100 hasprés nem megy, akkor inkább lábemelés függeszkedésben. Nade ezt a fóliás hülyeséget hagyd.


Van étrended? Elég heti 3-4x az aerob edzés. Csinálj erősítő edzés is. Nem ilyen 100-as akármit. Vagy saját testsúllyal vagy súlyzós edzéssel mindegy de kell valamilyen normális erősítő edzés.

Sárga Kapszulát olvasd el.

2014. aug. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a kenyér semmilyen formában nem egészséges.de viszont nem halunk meg tőle.ne csak a cukros üditőket mellőzd, hanem mindent amibe cukor van.mégcsak ne is csipegess.továbba mellőzd a tésztaféléket is, és a krumplit.Ha szükséged van egy heti étrendre, segitek.figyelembe véve a korod, magasságod és kilód.de szigorú megszegni.:)és kibirod.
2014. aug. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

fehér lisztet,cukorot iktasd ki teljesen az étrendedből.

tehát ne egyél:kenyeret,péksütit,tésztaféléket,rizset,édességet,üdítőket.

kenyér-ez eléggé kényes téma.én például egyáltalán nem eszek kenyeret,csak itthon készített rozskenyeret,azt is ritkán.a boltokban található barna,fekete,magvas kenyerek nagyon becsapósak,hisz ha megnézed,hogy miből készült,a 80 százalékukban van fehér liszt.nagyon oda kell figyelni,mit veszel s eszel meg.

a kenyeret pótold zöldséggel:uborka,paradicsom,saláta,karalábé,káposzta,gomba,cukkini.

én édességet sem eszek egyáltalán,kivételt képez mostanában a fagylalt,de azt is általában megcsinálom itthon.illetve szoktam csinálni magamnak zabkekszet,búzaliszt nélkül(ehelyett zabpelyhet szoktam ledarálni), cukor helyett pedig mézet teszek bele.

egyél sok tojást,húst,tejterméket.

igyál sok-sok vizet,napi 4-5 liter mehet.

a fóliázással semmire sem mész.az csak pillanatnyi vízveszteség,amit,ha normálisan iszol,vissza is szedsz.

egyébként:az étkezés nem elég.írtad,hogy bicózol.ez nagyon jó.tudatosítsd magadban,hogy a mozgás a legfontosabb,ha egészségesen és tartósan szeretnél fogyni,azon belül is a kardió.iktass be egy kis futást is.szépen fokozatosan.kezd mondjuk 3km-rel,s növeld.ez az egyik leghatásosabb kardióedzés.

a súlyozás is jó,de hasprést is folytatsd,az is nagyon hasznos.

a leghatásosabb talán az lenne,ha váltanál egy fitness-bérletet,ott egy helyen megvan minden.napi 2 óra bőven elég,hetente,4-5 alkalommal.

legyél ügyes!

2014. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A méz is csak akkor jó ha természetes uton volt előállitva.az viszont fogyozás közbe mellőzendő.
2014. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek! Várom a további tanácsokat! Írjon mindenki nyugodtan, aki olvassa...
2014. aug. 5. 16:50
 6/6 Lipton. ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ilyen súllyal egészséges lenne megterhelni az izületeket, persze ha pl bicajozás közben nem fáj a térded akkor csinálhatod, csak óvatosan.

A hasprés felejtős, és sztem a súlyzós is, egyenlőre próbáld meg rendbe rakni az étrendet, számolgatni kéne a mennyiséget, főleg szénhidrátból.

A mennyiséget úgy számold, hogy kb zsír nélkül, szval írtad, hogy 110 kg vagy ebből mondjuk pl 30 kg zsír, akkor 80 grammal számolod a szénhidrátot.

Kezdheted mondjuk 150 grammal, aztán később csökkentheted.

Lassú felszívódású szénhidrátok: pufi rizs, rizs, teljeskiörlésű dolgok, stb...

Fehérjéből több kéne: csirke , pulyka, marha, tojás, estére túró , hal ,stb...

5-6 étkezésre oszt el

Telítetlen zsírsavak: omega3, lenmagolaj, tökmagolaj


Mellőzd a cukros, lisztes, zsíros kajákat. :)

2014. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!