Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi számít egészség...

Szerintetek mi számít egészséges táplálkozásnak, ami mellett könnyű megtartani a normál testsúlyt?

Figyelt kérdés

Anno kisiskolásként elégtelent kaptam, más elképzeléseim voltak a táplálkozási piramisról. ( [link] ha valaki nem ismerné)

Szüleim igen jó húsban voltak, és gyanítottam, hogy nem a sok hús miatt, mivel nem sok került az asztalra, ellenben tele volt szénhidráttal. Így nekem így néz ki az a bizonyos piramis: Alacsony ch tartalmú zöldségek < alacsony zsírtartalmú fehérjék < alacsony ch tartalmú gyümölcsök < zsírosabb húsok < magas chtartalmú zöldségek, gyümölcsök, tejtermékek < szénhidrátok


Kíváncsi lennék, ki mit tart egészségesnek, életkorral feltüntetve. Utóbbi azért érdekel, folyamatos letolást kapok, amikor szüleimmel eszek, hogy miért nem figyelek az egészségemre. (Pl. zsírosabb hús mellé miért eszek zöldségeket, és nem kenyeret, amikor a kenyér "szívja fel" a zsírt) :)


2014. aug. 15. 00:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a zavaros fogalmazásért, telefonról nem tudtam visszaolvasni, mielőtt elküldtem. Remélem a lényeg érthető :)
2014. aug. 15. 00:09
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

"a kenyér szívja fel a zsírt " :-DDDDD

Hát ez óriási!

Sajnos a diétánál vagy az egészséges táplálkozásnál a legnagyobb problémát az ember saját környezete jelenti...

Esetleg kérdezd meg a szüleidet,hogyha az általuk preferált táplálkozás oly' nagyszerű, akkor miért van annyi elhízott, beteg ember...?

2014. aug. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja,38 F.
2014. aug. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Kérdezz meg egy 80 évest, aki a kertben dolgozik, hogy mit evett egész életében, hogy egészséges maradt?
2014. aug. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kerdezo, en teljes mertekben egyetertek veled, sot, kulon koszonom is, hogy ilyen jol osszefoglaltad az egeszseges etelpiramist. 29/N


Utolso: sajnos a nagyim nem ertr meg a 80-at, pedig a kertben dolgozott. A nagypapim meg a 70-et sem. Nincs olyan sok eegeszseges 80 eves, hogy lehessen toluk erdeklodni. Nekem egyebkent eletcelom, hogy egeszseges 80-as legyek, majd 50 ev mulva lehet hozzam jonni erdeklodni a titokrol :)


Addig is, nem fogok kenyeret enni a zsiroshoz. Nekemmis azt mondtak a szulok/nagyszulok, hogy azt ugy kell enni, most mindegyikuk tulsulyos. En mar nem vagyok az es ezt szeretnem igy is tartani.


Kerdezo, kivancsi lennek, hogy az olajos magokat hova sorolnad be. En talan meg a zsirosabb husokn ele, nekem fontosak a magok is a taplalkozasomban.

2014. aug. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mennyiségileg a végére, de minőségileg én is a zsíros húsok elé. :) Minden nap eszek olajos magvat, szerintem is fontos a táplálkozásban.

Egyébként nagymamám 80 éves elmúlt, és nagyon aktív életet él. Egész nap a kertben van, kertészkedik, kapál, van sok szilvafája, állatai, úgyhogy nem unatkozik. :)

Kevés húst eszik, leginkább hétvégén. Fiatalkorában amikor szegénység volt, nagyon sok puliszkát ettek. Semmiből sem eszik sokat, csak jóllakásig, mesterséges dolgokat nem használ. Viszont nála inkább a genetikán múlik, anyai ágon szinte mindenki 90 éves kor felett hunyt el.


Szüleim részéről már inkább vannak tévhitek, mert ők a mesterséges ételeket is megeszik, ezen kívül olyan "hasznos" tanácsokat kapok tőlük, hogy egyem meg a tápérték nélküli, agyoncukrozott levest, mert az készíti fel a gyomrot a második fogásra; ha fogyni akar valaki, akkor ne egyen húst és zsíros dolgokat, csak a köretet; és a klasszikus "héjában van a vitamin"- kenyérfélék esetén is. :)

Leírva viccesen hangzik, de komoly vitáink szoktak lenni az eltérő szokásaink miatt.

2014. aug. 15. 11:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, nem vagyok szakértő és amikor utánanéztem táplálkozási dolgoknak, olvastam mindent és az ellenkezőjét is... Azt gondolnánk, kutatják a testet és vizsgálják az ételeket s világos, mi meddig, de nem úgy tűnik, hogy ez így van :(

A tapasztalatokra némiképp lehet hagyatkozni, van, amiben szinte mindenki egyetért s azért vannak tények, józan ész... Én mindenesetre igyekszem ellavírozni és nem kicsit figyelek a testemre.

Nem gondolom, hogy van egyetlen ideális táplálékpiramis, nem vagyunk egyformák s az emberi test elég változatos étrendeken el tud lenni jól. Nálam a táplálékpiramis elég egyszerű, van pár alappillér (tojás, zöldség, olajos magvak, zsírok) s némi egyéb (fűszer, kakaó, méz, miegymás, fontos még a gyümölcs, de ritkán eszem belőle sokat). Előfordul egyéb is, de nem számottevő.

A zöldségek és gyümölcsök ch tartalma csak ketogén napon érdekel külösebben, bár máskor is igyekszem vigyázni rá, ha fogyni akarok, nekem sok szénhidráttal nem megy.

A zöldségeket alapvetően fontosnak tartom, s a megfelelő fehérjebevitelt is, zsírra is szükség van, s azt hiszem, a legtöbbünknek némi szénhidrátra is, kinek kevesebbre, kinek többre.


Az én táplálkozásomba sosem szóltak be otthon (csak rokonoknál, ahol pont az, aki nem volt rokon, azt akarta, hogy repetázzak, ha jóllaktam, ha nem. ezt nagyon rossz néven tudom venni, az egyik ember ne tömje a másikat, az nem szeretet, ha rosszullétig eteti vagy érzelmileg zsarolja).

Nekem teljesen evidens, hogy zsíros étel mellé zöldség kell. Mindig furcsa számomra, ha valahol nem adnak hozzá... Természetesen a zsíros zöldségételhez is nyers zöldséget eszem, ezt azért néha humorosnak tartom, bár teljesen logikus és finom számomra.


A párom táplálékpiramisa hasonló az enyémhez, csak kicsit mások az arányok és a bázis a rizs, a sajt pedig nem hatalmas, de roppant fontos szerepet játszik benne. Mindkettőnké működőnek látszik saját számunkra.


Ő 35, én 38. 2 éve még egészen máshogyan táplálkoztunk, bár egyes elemek akkor is megvoltak (kevés tejtermék, az is inkább sajt, tej és túró sosem, sok zöldség és több-kevesebb gyümölcs, mindenféle nem oké adalékanyag sosem, húst annyit ettünk, mint most, vagyis évi egypárszor, akkor sem boltit).


A súlytartás sok tényezőtől függ. A párom kövér volt gyerekkorában, koplalással fogyott le gyorsan, manapság 2500 kalóriás szénhidrátdús, viszonylag zsírdús étrenden él és remekül tartja a súlyát. Nem izmos, viszont mozog, főleg biciklizik és gyalogol.

Én elég zsíros és többnyire mérsékelt szénhidrátbevitelű étrenden tartom a súlyom, most nyáron elég kevés mozgással. Viszont nekem feleslegem van. Célom mindig is zsírosan és nem szénhidrátdúsan táplálkozni, többet mozogni, úgyhogy nem hinném, hogy gond lenne majd a súlyommal (mindig remekül stagnáltam és elképesztően lassan tudok csak hízni, bármit (t)eszem), csak le tudjam fogyni a hátralevő feleslegemet.

2014. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!