Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 170 cm és 90 kg vagyok,...

170 cm és 90 kg vagyok, szerintetek mennyit kéne fogynom? És milyen módszert javasoltok? (: 20/L

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

-30 kg

Rendszeres, változatos étkezés. Napi 4-5x. Odafigyelni az adagokra is.

Sok zöldség és husi. Kevesebb kenyérféle, péksüti. Semmi nassolás. De azért néha lehet egy kis süti, csoki, fagyi. Csak nem bezabálni belőle.

Semmi cukros üdítő, semmi félkész, fagyasztott kaja.

Rendszeres mozgás, kezdésnek heti 3x.

2014. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 25 kg körül, de függ a testalkatodtól.

Mindenképp életmódváltást javaslok. Ne diétázni, fogyókúrázni akarj, az nem tartható fenn sokáig úgy sem.


Napi 5 étkezés. Nasik, félkész termék, fehér lisztes termékek, cukros üdítők kizárása. Napi 2-2,5 liter víz.

Reggelire mehet lassú felszívódású szénhidrát pl. zabpehely (finom zabkásákat lehet készíteni), tk. kenyérből sonkával, paradicsommal, paprikával, uborkával szendvics, tükörtojásos tk. kenyér szendvics stb.

Tízóraira nem kell sokat enni, csak áthidaló megoldás ebédig, hogy ne essen le a vércukorszint és ne legyél farkaséhes ebédre. Ilyenkor jó lehet valami gyümölcs, egy maréknyi olajos magvak (sótlan!), zöldség, natúr joghurt, kefir.

Ebédre próbálj meg minél egészségesebb kajákat készíteni. Sok zöldség párolva, grillezve, salátának, fehér húsok, halak. Köretként mehet még barna rizs is. Néha lehet tésztás étel is, de durumtésztát használj. Főzeléket lehetőség szerint a főzelék egy részével sűrítsd, vagy zabliszttel ilyesmivel.

Uzsonnára szintén nem kell sokat enni, ez is egy áthidaló megoldás. Gyümölcsöt ilyenkor már ne nagyon egyél, mert nehezebben emészti meg a gyomor. Inkább zöldséget, olajos magvakat, natúr joghurtot.

Vacsorára már kerüld a szénhidrátot. Egy kevés mehet, de ne azon alapuljon a vacsorád, inkább a fehérjén és a zöldségeken. Ilyenkor jó a túró, tojás, hal, hús és zöldségek.


A fehérjebevitelre mindenképp érdemes nagy hangsúlyt fektetni, tudom, hogy a hús, túró stb. drága, de sajnos be kell látni, hogy az izomnak fehérjére van szüksége. Ha nem kap elegendő fehérjét, elkezd leépülni. Így is lehet fogyni, de nem célszerű. Hiszen a testzsírszázalék attól ugyanannyi lesz, csak gyenge, erőtlen leszel.


Mindezek mellett el kell kezdeni rendszeresen sportolni. A lényeg, hogy fokozatosan szoktasd hozzá magad az edzésekhez, ne terheld túl a szervezeted. Pihenőnapot mindenképp tarts. Abba nem akarok beleszólni, mit mozogj, hiszen neked kell megtalálni azt a mozgásformát, amit szivesen csinálsz, örömet okoz neked és hatásos is. Mondjuk egyet javaslok: nagyobb felesleggel mindenképp valami kíméletes edzést válassz először, pl. futni nem érdemes, nehogy tönkre menjenek az ízületeid.

2014. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) igazából senki sem néz ennyi kilónak pedig ennyi vagyok, szerencsére nem úgy van hogy pl olyanok a lábaim mint egy oszlop egyforma vastag a combom meg a vádlim vagy ilyesmi, meg nemis görnyedve járok mint ahogy sokakon látom, meg a felsőtestem sem egy tönk, egész arányos a testalkatom szerencsére csak a hasam amin látszik a felesleg

már többször próbálkoztam hogy ne legyek ennyi kilo, de ez valamilyen szinten genetika is lehet mert a családomban mindenki100 felett van főként betegség miatt, én sokat próbálkoztam néha leis ment valamennyi de amikor este 7kor érek haza akkor már ritkán tudtam magam rávenni a mozgásra

most azonban 2 hete elkezdtem az insanityt és érzem magamon a változást :) ami így most lemegy azt szeretném megtartani :) addigra talán lehetőségem lesz ezeket az élelmiszereket megvenni, most 11 körül szoktam reggelizni tojást, felvágottat sok zöldséggel és kb negyed tenyérnyi házi kenyérrel és 4-5 körül ebédelni azt ami éppen van de nem eszem hozzá kenyerek, igyekszem minnél kevesebb krumplit, tésztát enni és ennyi nemis vagyok éhes, emellett 2,5 3 l vizet iszom

köszönöm a segítséget :)

2014. aug. 15. 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

genetika persze...

miért olyan nehéz vállalni a felelősséget,hogy igen szénhidrát függő vagyok a családom is az,így nőttem fel ilyen környezetben?

főleg egy anonim oldalon.


edzésnek nem kellene ugrabugrálnod mert tönkre teszed magad.

egy szobabiciklit vegyél azt tekerd napi 40-50 percet és kezd el a fegyencedzést napi 15-20 percben.

étrendben a paleo-ra kellene átállnod teljesen,ha nem akarsz kalóriát számolni,ami elsőre lehet kicsit drasztikus lenne,főleg egy ch függőnek,de az eredménye garantált.

aztán 60 kiló környékén döntesz,hogy maradsz a paleonál vagy teszel hozzá némi ch-t,gabonát,hogy ne lógj ki a sorból otthon.

2014. aug. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, örülj neki hogy neked nem kell megtapasztalnod azt hogy milyen az hogy semmi látszata sincs annak amit csinálsz és hogy megteheted azt hogy azt eszel amit akarsz :)

szerintem az a negyed szelet kenyér nem ch függőség, főleg hogy emellé társul napi6-8 óra fizikai munka pl kerti munka, állattartás, favágás igen ezeket én csinálom mert olyan helyzetben vagyunk hogy kell, és emellé pihenésnek minden hétvégén legalább 5km-s túra plussz 3-4 naponta ugyanez biciklivel. és nem megy le rólam pedig nem iszom cukros üdítőt, nem eszem édességet, és ebédre sem zabálok be ha krumplit vagy tésztát eszem az sosem több a fél tenyerem méreténél és ezt még utánna bőven lemozgom.

egyszerűen nem megy le rólam 1 deka sem, ezért kértem segítséget nem pedig lefujjogást arra amiről fogalmad sincs :)

2014. aug. 16. 11:48
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Azóta mi történt, sikerült lefogyni?

2023. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!