Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szakember segítségét kéne...

Szakember segítségét kéne kérnem? Mit tegyek, hogy ne érezzem magam kövérnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves lány vagyok, ősztől a Semmelweis Egyetem Fogorvosi Karára fogok járni. Évek óta evészavarral küzdök. 175 cm magas vagyok, a legkevesebb, ami voltam az 58-59 kg. Akkor nagyon rosszul éreztem magam, gyenge voltam, és nagyon fáradt állandóan. Most a nyáron híztam kicsit, 62 kg körül vagyok. És állandóan a sírás kerülget, hogyha majd egyetemre megyek, mindenki kövérnek fog tartani. Volt úgy, hogy iskola alatt hetekig alig ettem valamit, és heti 4x jártam edzeni. Azonban nyáron ez nem működött pl. mert a tanárok is nyaralni voltak, vagy mert én voltam táborokban. Jól éreztem magam, híztam kicsit, és most nagyon bűntudatom van. Megint a koplalás szélén állok, ideges vagyok, hogy híztam. Mit tegyek? Próbálom hanyagolni a mérleget, de van, hogy muszáj ráállnom, egyszerűen nem tudom kihagyni a napomból.


2014. aug. 18. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerinted itt van szakember? Itt fahéjasmézevő parasztok vannak. Legalább Emberek témakörbe tetted volna fel, de ott is ugyan ez lett volna a válasz: Pszichológus.
2014. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy van barátom 1,5 éve, és nagyon szeret, imádja az alakomat, és próbál nekem segíteni, hogy magamat szépnek lássam, és én nagyon erőlködöm, de nehéz. A testvéreim, szüleim aggódnak, régen nem voltam ennyit beteg, de most sokkal többet, és félnek, ha bekerülök a hajtásba, a stressztől megint fogyok egy csomót. Mindenki szerint jó vagyok így, de én nem így érzem :(
2014. aug. 18. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2014. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Helyesbitek: pszichiater. Az osszes 'noi magazint' kidobni, az osszes divatlapot kidobni, az osszes 'fitness' magazint kidobni, bongeszobol torolni az ilyen jellegu elozmenyeket, az osszes 'fogyozos' ismerossel megszakitani a kapcsolatot. Ja, es pszichiater, vagy ezt mar mondtam?
2014. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szeresd magad, olyan vagy amilyen vagy, az vagy aki vagy. Szerinted Teréz Anya egy manöken alkat volt.? :D Hát nem volt az. Szerinted a testéért szerették.? Hát nem azért. Szerinted panaszkodott.? Soha nem panaszkodott. Nem magára figyelt hanem arra hogy miként tudja jobbá szebbé tenni az emberek életét és örömet okozni másoknak.


Te mit csinálsz.? Pont az ellenkezőjét, panaszkodsz és mindenkitől lehúzod az energiát azzal hogy aggódnak érted. Talán bekéne ezt már fejezni és adni a szeretteidnek és akkor már nem magaddal leszel örökké elfoglalva.


Az egyetemen szerinted valakit érdekel hogy mi van veled vagy utcán gondolod csak téged figyel mindenki. hát nem. Mindenkinek megvan a saját tennivalója és légyszives ne legyél még egy púp az emberek hátán az örökös siránkozásoddal.


Ha meg szeretnéd a tested jó formában látni akkor azt tanuld meg mit kell enned és sportolnod hogy jó formában legyél. Erre egy kitűnő könyv "A sárga kapszula" ebben le van írva mit miért. Mi az amitől fogysz és mi az amitől hízol, ha megvan a tudás úgy kontrollálod a tested ahogy akarod és akkor amikor akarod. Minden probléma oka a tudás hiánya.

De pl itt is van egy jó könyv: [link] testépítők írták, nincs tévesztés, megalapozott tényekkel van alátámasztva.

De ettől még felkereshetsz egy pszichológust és panaszkodhatsz tovább, de az ő célja is az lesz hogy fordíts az agyadon 180 fokot de ő sem tud rajtad fordítani ha te nem akarod. Csak tőled függ minden, Te döntöd el hogyha rossz kedved van és azt is ha jó, nem mástól függ csak tőled. Alap :)

2014. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán panaszkodom másoknak. Nem tudja az anyám, a családom, hogy nekem ilyen problémáim vannak, annyit tudnak, hogyha stresszelek, akkor lefogyok. Arról fogalmuk sincs, hogy így gondolkodom. Amúgy pedig nem jókedvemből hiszem ezeket, ha olyan könnyen le tudnám dobni, akkor hidd el megtenném...
2014. aug. 18. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, azt elhiszem hogy nem jókedvedből hiszed ezeket, mert ha jó a kedved van nem is tudsz ilyeneket hinni magadról :) A jókedv kizárja a stresszt mert más energia. A stressz legjobb gyógyszere a jókedv és a bátorság. Stresszt az okoz sokszor ha félsz valamitől vagy tudod hogy valamit meg kéne tenned de nem teszed meg, félsz hogy nem felelsz meg, félsz hogy mi van ha nem sikerül, félsz hogy mi lesz ha ez meg az fog történni.


Tegyél meg minden tőled telhetőt, törekedj a legjobbra, alakítsd ki a saját nézőpontodat, fogad el hogy mindenkinek más a nézőpontja, ezen nem lehet változtatni. Valaki szeretni fog valaki utálni, mindenkinek nem tudsz megfelelni és nem is kell :) Minek erre energiát pazarolni.

Pl ha tetszik neked amit írtam, nekem így is jó, ha nem tetszik nekem úgy is jó :D Tényleg :)

2014. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!