Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a diéta mellett súlyzós...

Ha a diéta mellett súlyzós edzést csinálok hogy megy a fogyás?

Figyelt kérdés
Mennyire hatásos? Kardiót is csinálok, de most elkezdtem komolyan súlyzós edzést csinálni. Melyikkel érek el nagyobb hatást? Ill. látványosat? Egyenlőre kilóban semmi viszont centiben látszik. Gondolom az izom miatt.
2010. jan. 15. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A súlyzós edzés a legalkalmasabb fogyás céljából.

(ha helyesen végzed)

Kardióznod nem kell eleinte, később (2 hónap után kb.) is elég heti 2x.

Fogyassz elegendő fehérjét minden étkezésnél, és este kerüld a szénhidrátokat! (nagyon fontos az izmoknak, hogy este is egyél, csak szénhidrátra nincs szükségük mozgás hiányában)

Csinálj magadról fényképet, mert a mérleg és a centi sem mérvadó. A test-összetételed változik, az izom-zsír arány eltolódik az izom felé. Ez nagyon jól látható, ha mondjuk havonta csinálsz egy-két fehérneműs képet magadról és azokat összehasonlítod később.

2010. jan. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
2hónapja járok edző terembe, de eddig a főhangsúlyt a kardióra fektettem szinte minden nap 1-1,5 óra (10% emelkedőn gyors gyaloglás, ill. taposógép) és csak minden másnap 30óra súlyzó.. Centiben mértem, de látványos is derék és csipőnél. Combból és karból semmi. 2hónaptól nagyobb eredményt vártam. 1hete elkezdtem edzővel edzeni és főleg súlyzós edzés csinálunk (keményebben mint eddig csináltam), ami mellett fele annyit kardíózok mint eddig. Ezért kérdeztem hogy így is fogyok majd vagy csak megerősödök a zsír alatt? Szeretnék erősödni is és szép formás izmokat, de az elődleges cél még a fogyás (nem szeretnék nagyobb lenni). Ezek szerint így menni fog?
2010. jan. 16. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!