Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mind hány kalória lehet?

Ez mind hány kalória lehet?

Figyelt kérdés

készítettem krumplifőzeléket, de sajna nincs konyhai mérlegem, pedig nagyon szeretném tudni, hogy ez az étel hány kalóriát tartalmazhat. Íme az összetevők:


- 5-6 szem közepes krumpli

- 7 evőkanál liszt

- kb. 4 evőkanál napraforgó olaj

- 1 nagy fej hagyma

- egy doboz joghurt (ezt tudom, rá van írva a dobozra)

- 1 kocka tyúkhúsleves kocka


asszem nem hagytam ki semmit. ha valakinek van ötlete mennyi lehet, akkor írjon! egyébként ez a mennyiség kb. 3 étkezésre elegendő.


2010. jan. 16. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Rengeteg ettől csak hízni fogsz mert a helyes recept: Fél kanál liszt, egy kanál olaj, leveskocka csak az ellenségednek. Ahogy én csinálom: vöröshagyma dinsztelve egy kanál olaljal, babérlevél, kömény, só, majoranna,amikor kész felét vedd ki és turmixold le ez is süriti ha vissza öntöd, és egy jogurt fél kanál teljes kiőrlésü lisztel keverve bele és kész.
2010. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

elkezdek számolni:

krumpli lehet kb fél kg kb 450 kcal

liszt: egy evőkanál= 2 dkg ez így 14 dkg ami 515 kcal

4 evőkanál olaj az 120 kcal

nagy fej hagyma 40 kcal

kocka arról fogalmam sincs max 50 lehet

joghurt 90 kcal (attól függ mekkora)

hát ez akkor kb 1265 kcal

egy adag akkor 420 kcal körül van

lisztből használj kevesebbet, akkor jobb lesz :D

2010. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi!

ez így rendben van, mert nagy adag. a lisztből azért tettem ennyit, mert azt olvastam, hogy annyi kanál liszt kell, amennyi joghurtot teszek bele. most megettem az egyharmadát, és teljesen eltelített. lehet, hogy ma már nem is eszek belőle, csak holnap. ha ez az adag 500 kcal, még úgy is tök jó, hiszen próbálom tartani a napi 1200 kalóriát, csomó vizet iszom, meg mályvateát + mályva kapszulát. így még belefér 2-3 kocka csoki is, utána mályvatea, és már át is rohant a szervezetemen :)

2010. jan. 16. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!