Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A cukrozatlan házi lekvár...

A cukrozatlan házi lekvár nagyon hízlal? Kenyér és egyebek nélkül.

Figyelt kérdés
Zabkorpából készült "tejbegrízre" szeretnék egy picit tenni belőle. Nincs benne semennyi hozzáadott cukor. Így is nagyon hízlal? Kb. mennyi kalória lehet egy kanál házi lekvárban? Ez sárgabarack.
2010. jan. 19. 20:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
a kalóriát sajnos nemtudom, de viszont nemhiszem, hogy hízlalna reggelire egy-két kanál belőle.
2010. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

A sárgabarackban sok kalória van, jó cukros... De hihetetlen, hogy ezen aggódsz, mikor a tej tele van cukorral, és annyi benne a kalória, mint bármelyik cukros üdítőben :D

Ha lekvár, akkor raktatok hozzá ilyen zacskós izét... amitől lekvár állaga lesz... Na abban is rengeteg a kalória...

2010. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nyugi, 1-2 evőkanál nem a világvége :)

Szerintem olyan 40 kcal lehet egy evőkanállal, de ha nincs benne cukor, lehet hogy még annyi sincs.

2010. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért ha már havonta ennyi tejet sem lehet megenni/meginni, az gulág-diéta lenne. Nem hiszem el, hogy annyi lenne benne a kalória, mint egy cukros üdítőben. Kizárt. A tejtermékekre is szükség van néha.
2010. jan. 19. 23:07
 5/18 anonim ***** válasza:
Jobb a házi mint bolti.edd csak nyugodtan.
2010. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%

Oké ne hidd el... Te figyelj, ez nem attól függ, hogy elhiszed-e vagy sem! :D Tejtermékekre egyáltalán nincs szükség... az állatok se szopkodják felnőttként egymás tejét... nem tűnt még fel? :D A tej víz, cukor, zsír, meg egy csomó allergén anyag... vitamin és ásványi anyag tartalma szinte nulla, mivel az összes tej ma már porból van... De feltettél egy kérdést, én korrektül megválaszoltam az igazságot, te meg vitatkozol... ennek mi értelme?

Bemásolok neked ide egy kalóriatáblázatot, hogy nehogy meg kelljen mozdulni :D

Igazad van tévedtem, a tejben több a kalória! :D Mivel nem csak cukros, zsíros is!... ugyan fehérje is van benne, de az elenyészően kevés.


1dl kcal cukor g/1dl zsír g/1dl

Cola 45 11 0

Fanta 45 11 0

Tonic 41 10 0

tej(2,8%) 62 5,3 2,8

tej(1,5%) 47 5,3 1,5

2010. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én is utánanéztem közben, elnézést! De inkább tejet iszom, mint üdítőt, mert az teljesen felesleges kalória. A zabkorpát meg nem lehet önmagában megenni...ennyire azért nem esek túlzásba. Szóval az, hogy plusz 50-60 kcal van a tejben, nem zavar. Belefér a napi 1200-ba. :) Szerintem szükség van tejtermékekre is (főleg, hogy szoptatok és amúgy is CA hiányom van), én meg semmi mást nem eszem ilyenekből, tejet kb. havonta 2-szer használok vmihez. Szerintem ez jó arány, nem?
2010. jan. 20. 13:03
 8/18 anonim ***** válasza:

Persze, havonta kétszer belefér.

Egyébként, hogy ne csak kritizáljalak, megsúgom, hogy a zabkorpa a lehető legjobb rost és szénhidrátforrás :) Én minden reggel zabkásával indítok... VÍZBŐL! :D

De ahogy írtam, kálciumot inkább szedj külön, a tejben ami van az semmi...

2010. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja és mégy annyi, hogy ez a házi lekvár dolog. Én is rakok el (férfi létemre :D ) De inkább meggyből meg szilvából, azok messze nem olyan cukrosak. Pici édesítő, meg van egy ilyen befőző cucc... egy kis tasak amitől lekvárszerű lesz az állag. Na a sok kalória abban van... de arányaiban az sem sok egy üvegre nézve.
2010. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam vízzel, de nem jött be...nem szeretek gyógyszereket szedni az az igazság (mindig el is felejtem őket bevenni), szóval jó lenne valamiből több kalciumot természetes formában megenni. De hát ha nem, nem, a lényeg a fogyás.
2010. jan. 20. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!