Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ma ki akartam próbálni a...

Ma ki akartam próbálni a zabkását, mert mindenhol azt hallom, hogy érdemes beilleszteni a diétába. Viszont: 1 adagban 92 gramm szénhidrát van, és 484 kcal. Akkor most hogy is fogyókúrás?

Figyelt kérdés
2014. okt. 5. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nalam egy agad az kb 40 gramm, az kozel sincs 500 kcal-hoz es 100 g szenhidrathoz. Ne egyel meg belole egy kilot, 40-50 gramm pont eleg ahhoz, higy jol lakj ebedig.
2014. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit én veszek, abban 359 kcal van. Nekem egy adagot elég 2-3 dkg. Az arányok miatt jobb mint pl. a búzadara, mivel ebben több a fehérje és kevesebb a ch ezért jobban laktat, és lassabban szívódik fel, mivel teljes kiőrlésű, jobb a glikémiás indexe is.

zabpehely: fehérje: 14 ch:56

búzadara fehérje 9 ch:73

2014. okt. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kalóriabázison írták az egy adagra jutó értékeket, lehet hogy rosszul?

Akkor mekkora az az adag, amit megehetek? Mármint hány kanál, vagy egyéb mérési eszköz? (nincs mérlegem)

2014. okt. 5. 09:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Te hogyan csináltad meg?

Én 20g zabkorpából csinálom vízzel,bele édesítőszer és eszek hozzá pl egy almát. Ez nekem kb 200 kcal

2014. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Én meg inkább reggelire húst, halat vagy tojást eszek rizzsel/teljes kiörlésű kenyérrel, nem pedig szénhidrátot gyümölcs cukorral. Persze biztos én vagyok balfa.sz
2014. okt. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 50 gr-ot eszek, az csak 30 gr szénhidrát.
2014. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Saját magad mérj, az ilyen egy adag étel nem megbízható, hisz mindenki másképp csinálja. Megnéztem a kalóriabázisost, sok zab, aszalt gyümölcs, méz... Jó, hogy szénhidrátos. Bár a zab eleve szénhidrátbomba, hiszen gabona.... De nem mindenki fogy erősen szénhidrátszegényen... Pár deka zabból készült kása (természetesen rengeteg aszalt gyümölcs és méz nélkül) sokaknak jó, mert számukra laktató s nem oly rengeteg kalória. Nekem nem lenne jó, én töményebben és szénhidrátszegényebben eszem. Kinek mi az alkalmas.
2014. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Off! Mert a kenyér és a rizs nem szénhidrát?
2014. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!