Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi az igazság a fehérjével...

Mi az igazság a fehérjével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy fogyás idején sok fehérje kell. Mi a helyzet a sulytartassal? Úgy vettem észre itt gyakorin olyankor is a sok fehérjét ajánlják, de dietetikusok részéről mindig azt látom, hogy nem ajanlott a sok fehérje. Mi szerintetek az igazság?

2014. okt. 6. 12:59
 1/7 Osynho ***** válasza:
Mi számít soknak?
2014. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem például tegnap a fehérje/zsír/szénhidrát arányom 30/38/32 volt, igyekszem mindig minél több fehérjét enni. Eközben ma több helyen olvasom, hogy a dietetikusok 20/30/50 arányt ajánlanak. Itt gyakorin a legtöbben még a teljes kiőrlésű kenyeret meg a rizst is rossznak találják. Kinek lehet igaza?
2014. okt. 6. 15:24
 3/7 Osynho ***** válasza:

Összes kalória bevitel nélkül ez így nem pontos. :) Valaki tömegnövelés közben jóval többet eszik, és így jóval több fehérjét visz be, mint aki szálkásító diétán van. 1-2 g / tskg fehérjétől semmi bajod nem lesz. Sokan 3g körül nyomják és nem betegek, azért a vesét tudja terhelni, de ennyire extrém mennyiségűt úgysem visz be egy átlag ember.


Egyébként, vicces, hogy általában azok aggódnak a magas fehérjebevitel miatt, akik szinte csak szemét táplálékon élnek. Rájuk nem kell hallgatni. ;-)

2014. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fehérje akkor lényeges, ha normálisan edzel, mozogsz a diéta mellett. Az izmok fejlődéséhez. Ha csak diétázol és koplalsz és nem mozogsz semmit az extra fehérje bevitel kimondottan negatív eredményt produkál.
2014. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Osynho ***** válasza:
Koplalás mellett (mi egyébként bődületes marhaság), ugyanúgy fontos a fehérjebevitel! Magyarul, ha már minimálisat eszik az ember, akkor inkább a szénhidrátbevitelt csökkentse le. Tehát nem csak az izmok fejlődéséhez kell fehérje, hanem azok megtartásához is. Sőt, fehérje elengedhetetlen a mindennapi léthez is. :) A negatív eredményekre kíváncsi vagyok.
2014. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nagyon fontos, de a dietetikusok által ajánlott arány szerintetek jó? Mert itt általában azt mondják hogy több fehérje legyen mint Ch. Dietetikusok szerint meg feherjebol kell a legkevesebb
2014. okt. 9. 08:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem egyetlen jó arány van. De nem az arány számít, a szükséges fehérje- és zsírigényt grammban szokták megadni, egyedileg, a fehérje esetében minimum és maximum is szokott lenni, de ez diétafüggő is. A szénhidrát nem eszenciális tápanyag, ott nincs kötelező minimum, de persze sokunk nem bírná közel nullával. Ki kell tapasztalni, mi jó nekünk s mi felel meg a céljainknak (fogyás, tömegnövelés, miegymás, de a közérzetet is komolyan befolyásolni tudja a szénhidrátbevitel mértéke, s minősége is).

Zsírmentes testsúlykilogrammonként 1-2 g (vagy valamivel több) fehérje egész normális mennyiség, ezen belül attól függ, szálkásításkor és sok edzés esetén tipikusan több kell, mint máskor.


A dietetikusok arányai nem érdekelnek, a napjaim arányai elsősorban a kalóriabeviteltől függően különbözően alakulnak, de az ilyen 20/30/50-nek soha a közelében sem vagyok :) Inkább 15/77/8, ha jó napom van (bár hogy ez sikeres napnak számít-e nálam, az a kalóriabevitel függvénye).

Nálam a fehérje több, mint a szénhidrát, jelen életmódomban, de attól még teljesen jó egy ettől gyökeresen eltérő arány is. A fő, hogy az ember vigye be a szükséges mennyiségű s lehetőleg minőségű tápanyagot... Hogy melyik makrotápanyagra alapoz, az egyéni döntés. Életem során láttam már embereket fanatikusan a saját kedvenc stílusukhoz ragaszkodni s mindenkit rávenni arra, hogy csatlakozzon s lesajnálni azt, aki máshogyan él... Nekem ez iszonyúan intoleráns, plusz nem vagyok szakértő, örülök, ha saját magam számára megtalálom a jó életmódot... De elég bizonyos is vagyok benne, hogy nem mindenkinek jó ugyanaz, sőt egy ember is el tud lenni nagyon különböző életmódokon. Vannak ilyen példák, sokan szinte 180 fokos fordulatot tesznek...

Az a jó, ami Neked működik. Bár többnyire nem látod előre táplálkozásod hosszú távú hatásait, azért sok esetben már rövidtávon jelez a test, hogy ez így neki jó. Minek erőltetni valami másra, csak mert valakik szerint az csak úgy jó? Túl egyediek vagyunk s ahogy írtam, nem is csak egyféle helyes út van. Miért ne választhatnánk a legjobbat, legélvezetesebbet?

2014. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!