Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem lehetek természetes...

Miért nem lehetek természetes valómban jó nő? Miért kell hozzá teljesen átváltoztatni a testemet?

Figyelt kérdés

Olyan elegem van. Tudom, hogy lejárt téma, de akkor is. Mindig egyre rosszabb lesz, ahogy nézem. Hiába írja mindenki, hogy nem ez számít, azért mindenhol mégis csak azt olvasom, hogy a férfiak arra gerjednek rá, aki modell kinézetű. Nemcsak az arányokra gondolok, hanem az enyhén barna bőr, az ápolt műköröm, enyhe smink, sehol egy narancsbőr, egy szőrszál, őrült szőrtelenítés, modell ruhák otthonra is, divatos kiskabát, meg minden, amerre nézek.

Annyira elegem van, mert engem ezek nem érdekelnek, egyszerűen nem, csak mivel itt élek és szocializálódtam, valamilyen szinten ezeknek meg kell felelnem. De már egyre fárasztóbb! És ha kilógok a sorból, nem kellek a kutyának se. Mi a francért ugyan? Miért ültették el a nőkben, hgy igénytelenség, ha nem borotválja a lábát, a hónalját, a p*náját, mindenét, amikor emlékszem még arra az időre, amikor édesanyámék fiatalkorában (totyogós voltam, mindig mellette totyogtam) anyu lábán a nejlonharisnya alatt átlátszott a fekete szőr és én mindig azzal játszottam. Vagy visszanézem a régi képeket, olyan, hogy szemöldökszedés hírből sem volt nekik. Néha fodrász, egy kis konty, és cső. Most meg? Ha kicsit is benő a szedett szemöldököm (mert szedetem, próbálnám meg nem szedetni), már kapom a megjegyzéseket, hogy "brezsnyev". Pedig nem is vastag, csak kicsit összenő. És ha nem egyből tudok szaladni szedetni mindenáron? Akkor már szabad kigúnyolni? Meg amúgy is az egyre vékonyabb, sőt a rajzolt a legújabb mánia. Na most, ha engem agyonvernek, akkor sem fogom ennél vékonyabbra szedetni.


Marha alacsony vagyok, 158 cm, eleve hátránnyal indulok. Talán mostanra megtanultam úgy viselkedni, mint egy minibomba (nem a tipikus bombázóra gondolok, hanem viselkedésre), de azért ha a magasabb lányokkal vagyok, először velük fognak elkezdeni beszélgetni. Na ja, tőlem nem nehéz magasabbnak lenni.


Aztán itt van a súlyom. Ehhez a d.gósághoz 55 kg voltam, és mindent ettem, de szó szerint összevissza, csipszet, csokit, cukrot, cukros üdítőket, teát, sütit, zsírosat, mindent. Persze, alig volt mellem, az érettségi tablóképemen két kis bogyóka van.

Aztán beteg lettem és meghíztam, most vagyok 65 kg. Anyám szerint ez épp a határ, még nem mondana kövérnek, de már ne hízzak. Pedig mostmár nem eszem semmit, nemhogy összevissza mindent. Édesség, csipsz, sütik nuku, teljesen nulla. Már kajálni se szeretek, napokig elvagyok, hogy nem eszek, szinte csak azért eszek, hogy ne haljak éhen. Mégis 65 kg vagyok, de arányosan. Nem szeretek ennyi lenni, nehogy ezt higgyétek. De nem tudok mit tenni. Ruhában csak a dicséreteket kapom, mert formás lettem, már van mellem is. De bikinit már neccesebben veszek el. Aztán úgy vagyok vele, hogy lesz*rom, ez is én vagyok, így fogadjatok el, ha lehet.

Ha tehetném, nem szőrteleníteném magam. Nem! Utálom ezt is. De muszáj, mert különben hétfejű sárkánynak néznek. Nem is szoktam, csak hónaljban meg bikinivonalon, a pasikkal közöltem, hogy ha csupaszat akar, akkor menjen a gyerekekhez.

A lábamat is úgy hagyom többnyire nadrág alá, és egyszer cikiben maradtam, mert úgy hozta a helyzet, hogy pasi is látta. Mondom, még nem volt rá időm, hát ez vagyok én. Nézett egy darabig, majd azt mondta, hogy miért is kell szőrteleníteni? Ez a természetes, hogy szőr nő rajtad. Nagyon hálás voltam neki, hogy ilyen normálisan állt hozzám. De ez a társadalmi elvárás mindenhol... Lassan minden társkeresőben benne van, hogy intim szőrtelenítés. Legszívesebben beírnám, hogy mi közöd hozzá? Nem is töltöm ki soha.

Smink. Mióta eszem tudom, soha nem használtam és ez így is marad. Max alkalomra, de ahhoz már nagyon nagy alkalomnak kell lennie.

Ékszer szintén.

Szeretek természetes lenni, és nem is kell mondanom azt sem, hogy hófehér vagyok. De miért kell nekem ahhoz bőrszínt változtatnom, hogy tetsszem bárkinek is? Komolyan, szinte már rasszizmusnak érzem. Csak akkor vagy jó nő, ha szolibarna vagy. Affenéket. Fehérnek születtem és az is akarok maradni.

Se szőrtelenség, se szoli, se smink a kukáig, se erőltetett 40 kg-ság nem kell nekem! És akkor most maradjak egyedül? Csak abban értek egyet, hogy nem szabad elfolyni, tehát kövér nem akarok lenni. De ha egyszer nem tehetek róla, akkor mostmár ássam el magam?

Nagyon bánt, hogy most lennék fiatal, mégsem vagyok "jó nő", pedig minden nő álma, hogy tetsszen. Ha édesanyám fiatalságában lennék fiatal, akkor az egyik legjobb lennék, mert anyu is szépnek számított.

Bocsánat, hogy hosszú voltam, de jólesett kiírni magamból.


Egy 24 éves lány


2010. jan. 23. 01:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Érdekes a meglátásod, hál istennek engem mindig elkerültek ezek a típusú pasik (nem nevezném férfinak őket).

Biztos sok függ attól, milyen körökben mozogsz.

Én nagyon szeretek kerékpározni, túrázni, hasonló érdeklődésű emberekkel jöttem össze mindig szerencsére akik nem azt nézték hogy vagyok felöltözve, hány szál szőr van rajtam.

Mostani párom egy igazi lovag, valódi FÉRFI és noha tetszik neki, ha néha szépen felöltözök, kisminkelem magam, de ő engem szeret és nem a ruháim, sminkem, nem mutogatni való báb vagyok, hanem egymás társai ahol a belső értékek számítanak.

Mindketten dolgozunk, estére elfáradunk, ő sem várja el, hogy minden este rohanjak még edzeni, mániákusan cibáljak ki minden szál szőrt magamból és számoljam a kalóriákat.

Igazi nő vagyok nagy mellekkel, markolni való derékkal, nem pedig egy piszkafa, nagyon jól érzem magam a bőrömben és ez számít igazán.


Abban igazad van, hogy nagyon sok pasi van mostanság, aki nem a belső értékeket nézi, de hidd el, vannak még férfiak is akiknek te számítasz nem pedig a látszat!

2010. jan. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 24 éves lány! :D


Én már 54 éves vagyok (tehát simán lehetnék az anyukád), de már az én tini-koromban is természetes volt a szőrtelenítés, sminkelés, igényesség...


Nekem ez soha nem volt terhemre, nem elsősorban a pasik miatt szőrtelenítettem le a lábam, karom, hónaljam, bikinivonalamat, hanem magam miatt, mert sokkal jobban érzem magam így, mint szőrcsomóval a hónaljamban, szőrös lábakkal...


Soha nem voltak 5 cm-es műkörmeim, de a körmeim ápoltak, tiszták, színtelen lakkal szoktam bekenni...


Soha nem használtam erős sminket, műszempillát, de nem mennék ki az utcára természetes alapozó nélkül, kis természetes rúzzsal, enyhe pici pirosítóval...

(Soha nem szoláriumoztam, de az alapozó kis színt ad, ez elegendő.)


Tini korom óta a magammal szembeni igényesség miatt szőrtelenítek, mert én magam így érzem jól magam a saját bőrömben!!!


Neked a nőiességeddel van valami baj, mert szerintem aki valóban nőies nő, annak alapvető igénye van a szépítkezésre, sminkelésre, ékszerekre... Még egy lakatlan szigeten egyedül is!!!


Nem lehet, hogy valami hormonális problémád van???


Amúgy gondolj csak bele : neked mennyire lenne vonzó egy borotválatlan, izzadságszagú férfi?!

Mert ő is mondhatná, hogy minek borotválkozzam, szőrösnek születtem, ez vagyok, akinek nem tetszik forduljon el!...

Vagy : minek használjak dezodort, izzadni természetes, akinek nem tetszik a szagom, az menjen arrébb!...

Ugye, neked is jobban tetszik egy igényes, ápolt pasi, mint egy ápolatlan szőrös!


Szóval, az anyukád fiatalkorában sem lettél volna bombázó, ebben biztos lehetsz... :-[

2010. jan. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak nagyon köszönöm, remélem, megtalálom azt a férfit, aki természetesen szeret.


A másodiknak mondanám, hogy abból, amit írtam, hol jött le az, hogy igénytelen lennék? NEM VAGYOK BÜDÖS ÉS ÁPOLATLAN! Attól, hogy nem szeretek szőrteleníteni -de megteszem-, nem vagyok büdös. 600 féle dezodorom és izzadásgátlóm van+naponta zuhanyzom, nyáron naponta 2x, 3x is, koszosban nem járok. Az, hogy régebben te szőrtelenítettél, azt elhiszem, hisz akkor is voltak kivételek, de akkor te voltál a kivétel, ma meg elvileg én. Nem volt akkoriban általános ez az egész, még anyu is emlékszik rá.

2010. jan. 23. 02:42
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Brezsnyev :DDDDD
2010. jan. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen igazat adok neked. Olyan világban élünk, ahol felborult a normális értékrend. Mindenhol azt látod, hallod, hogy ahhoz hogy sikeres, gazdag és boldog legyél, 40 kilónak, szoláriumozottnak, stb. kell lenned. Az sem árt ha időnként levetkőzöl. A fiatalok pedig befolyásolhatóak, és megpróbálnak ennek megfelelni.

Ne foglalkozz azzal mások mit csinálnak. Ne aggódj nem, nem fogsz egyedül maradni, azért vannak még normálisan gondolkodó emberek, csak meg kell találni őket. Én soha nem sminkeltem, nem szoliztam, nem zörögnek a csontjaim, bevallom télen a nadrág alá nem szőrtelenítek, mégis jól érzem magam a bőrömben, elégedett vagyok az életemmel.

2010. jan. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%

"...Az, hogy régebben te szőrtelenítettél, azt elhiszem, hisz akkor is voltak kivételek, de akkor te voltál a kivétel, ma meg elvileg én. Nem volt akkoriban általános ez az egész, még anyu is emlékszik rá..."


Nem tudom hol élt fiatal korában az anyukád, én Mo-on, Bp-en...

Teljesen általános volt a szőrtelenítés, ezért is lehetett kapni az illatszerboltokban szőrtelenítő folyadékot illetve szőrtelenítő dörzslapocskákat is!

Alapozót sem külföldről hozattam magamnak : mindenütt kapható volt és minden lány használta!

(Én is azért használtam ezeket, mert a többiektől is ezt láttam.)

Kozmetikushoz is jártunk, teljesen ismert és a legtöbb nő által használt volt a gyantázás is! (Az én anyukám is járt kozmetikushoz, tinikoromban ő vitt el az első kezelésre a saját kozmetikusához.)


Nem, egyáltalán nem voltam "kivétel"!


Emlékszem, hogy 1988-ban jelent meg külföldön az első epilátor, ami gyökerestől húzta ki a szőrszálakat, na, ezt 1989-ben egy bp-i dolláros boltban vettem meg magamnak, utána 2 év múlva már a boltokban is kapható volt.


Akkor csak azt tudom elképzelni, hogy anyukád lakhelyén nem volt szokásban az ilyesmi az ő fiatalkorában?


De azt is leírhatom neked, hogy már az ókori Egyiptomban is szőrtelenítettek, törődtek a testükkel az emberek!

2010. jan. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek szinte midnen szabadidejüket ebbewn a témakörben töltik az oldalon. Mégis miért csodálkoztok, ha ilyen marhaságokon gondolkozztok?


Nekem meg már elegem van abból, hogy férfiként állandóan magyarázkodnom kelljen... akkor hidd ezt, élj így, és kész.

2010. jan. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Legeslegelső kérdésem ez ebben a témakörben,de még a szépség témájában is. Pont nem én vagyok,aki mindig ezzel foglalkozik. De jó olvasni,hogy férfiként így gondolkodsz.
2010. jan. 23. 07:16
 9/28 anonim válasza:
92%

Szerintem nem az a 158cm az "eleve hátrányod",

hanem pillanatnyilag az összevissza gondolatok, tulajdonképpen pont jó, hogy kiírod magadból.


Te magad válogatod ki a problémádat, a reális dolgokat lesz*od, az irreálisakat dédelgeted.

158 cm nem eleve hátrány, még előny is lehet!,nem kell szoli mindenáron.... mégis ezeket gondolod.

Minimális smink egyértelmű előny,mégis elzárkózol előle.

Szőrtelenítés előny...de te nem értékeled az előnyt.

2010 van, anyukád kora elmúlt.


Ha majd tényleg akarsz valakinek tetszeni, akkor azt fogod észrevenni, hogy örömmel fogadod a praktikákat te is. Talán csak az a valaki hiányzik , aki beindítson.


Lehet, nincs is semmi bajod, csak összezavartak a Tv az újságok meg a többiek körülötted.

2010. jan. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen egyetértek veled, bár szerintem túlzás, hogy minden pasi csak a külsőségekre bukik. Igen első ránézésre, lehet, hogy hozzájuk mennek oda, de azért rövid időn belül kiderül, hogy van-e a külcsin mögött belbecs is. :)

Azért én nem irigylem a magas lányokat se, főleg aki "sajnos" 180 cm környékére nőtt. (Ide tartozom.) Gondold már el, milyen ciki ha a nő nagyobb a pasinál, és szerintem ez a fiúk többségének is visszataszító erő. Másrészt én ha meggebbedek, se tudok 50 valahány kiló lenni, ha pedig elmondom a súlyomat, akkor eleve kövérnek gondolnak, csak ha élőben látnak akkor derül ki, hogy még "szerencsére" messze járok ettől.

A divattal kapcsolatban, pedig azt kövesd amivel azonosulni tudsz. Egy ideig nekem is meg kellett szenvedni a miért nem öltözködsz nőiesen. (Értsd top, pici szoknya, vagy egyberuha.) Próbálkoztam vele, de a topban úgy nézek ki a magasságom miatt mint egy kinőtt ruhában, a pici szoknyáról a széles csípő miatt meg ne is beszéljünk. Eleve borzasztó hátránnyal indulok a ruhavásárláskor, ami tetszik ruhába, és cipőbe abból tuti nincs a méretemben, úgyhogy én egy jó ideje, csak a méreteket nézem, aztán felpróbálás után derül ki minden. A múltkor 3/4 óráig próbáltam a farmerokat mire egy jó lett rám. A magassarkú cipőben meg vagy felbuknék, vagy nagy eséllyel kiszorítanám a 185 cm-es fiúkat is, hogy valaha szóba álljanak velem. :D

Csak azért írtam le, hogy nehogy azt hidd, hogy magas lányként egyszerű lenne a helyzeted, amúgy aki szeret, azért fog elfogadni amilyen vagy, de ha állandóan kételkedsz magadban, és mások után mész akkor nem találod meg önmagad.

2010. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!