Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem lehetek természetes...

Miért nem lehetek természetes valómban jó nő? Miért kell hozzá teljesen átváltoztatni a testemet?

Figyelt kérdés

Olyan elegem van. Tudom, hogy lejárt téma, de akkor is. Mindig egyre rosszabb lesz, ahogy nézem. Hiába írja mindenki, hogy nem ez számít, azért mindenhol mégis csak azt olvasom, hogy a férfiak arra gerjednek rá, aki modell kinézetű. Nemcsak az arányokra gondolok, hanem az enyhén barna bőr, az ápolt műköröm, enyhe smink, sehol egy narancsbőr, egy szőrszál, őrült szőrtelenítés, modell ruhák otthonra is, divatos kiskabát, meg minden, amerre nézek.

Annyira elegem van, mert engem ezek nem érdekelnek, egyszerűen nem, csak mivel itt élek és szocializálódtam, valamilyen szinten ezeknek meg kell felelnem. De már egyre fárasztóbb! És ha kilógok a sorból, nem kellek a kutyának se. Mi a francért ugyan? Miért ültették el a nőkben, hgy igénytelenség, ha nem borotválja a lábát, a hónalját, a p*náját, mindenét, amikor emlékszem még arra az időre, amikor édesanyámék fiatalkorában (totyogós voltam, mindig mellette totyogtam) anyu lábán a nejlonharisnya alatt átlátszott a fekete szőr és én mindig azzal játszottam. Vagy visszanézem a régi képeket, olyan, hogy szemöldökszedés hírből sem volt nekik. Néha fodrász, egy kis konty, és cső. Most meg? Ha kicsit is benő a szedett szemöldököm (mert szedetem, próbálnám meg nem szedetni), már kapom a megjegyzéseket, hogy "brezsnyev". Pedig nem is vastag, csak kicsit összenő. És ha nem egyből tudok szaladni szedetni mindenáron? Akkor már szabad kigúnyolni? Meg amúgy is az egyre vékonyabb, sőt a rajzolt a legújabb mánia. Na most, ha engem agyonvernek, akkor sem fogom ennél vékonyabbra szedetni.


Marha alacsony vagyok, 158 cm, eleve hátránnyal indulok. Talán mostanra megtanultam úgy viselkedni, mint egy minibomba (nem a tipikus bombázóra gondolok, hanem viselkedésre), de azért ha a magasabb lányokkal vagyok, először velük fognak elkezdeni beszélgetni. Na ja, tőlem nem nehéz magasabbnak lenni.


Aztán itt van a súlyom. Ehhez a d.gósághoz 55 kg voltam, és mindent ettem, de szó szerint összevissza, csipszet, csokit, cukrot, cukros üdítőket, teát, sütit, zsírosat, mindent. Persze, alig volt mellem, az érettségi tablóképemen két kis bogyóka van.

Aztán beteg lettem és meghíztam, most vagyok 65 kg. Anyám szerint ez épp a határ, még nem mondana kövérnek, de már ne hízzak. Pedig mostmár nem eszem semmit, nemhogy összevissza mindent. Édesség, csipsz, sütik nuku, teljesen nulla. Már kajálni se szeretek, napokig elvagyok, hogy nem eszek, szinte csak azért eszek, hogy ne haljak éhen. Mégis 65 kg vagyok, de arányosan. Nem szeretek ennyi lenni, nehogy ezt higgyétek. De nem tudok mit tenni. Ruhában csak a dicséreteket kapom, mert formás lettem, már van mellem is. De bikinit már neccesebben veszek el. Aztán úgy vagyok vele, hogy lesz*rom, ez is én vagyok, így fogadjatok el, ha lehet.

Ha tehetném, nem szőrteleníteném magam. Nem! Utálom ezt is. De muszáj, mert különben hétfejű sárkánynak néznek. Nem is szoktam, csak hónaljban meg bikinivonalon, a pasikkal közöltem, hogy ha csupaszat akar, akkor menjen a gyerekekhez.

A lábamat is úgy hagyom többnyire nadrág alá, és egyszer cikiben maradtam, mert úgy hozta a helyzet, hogy pasi is látta. Mondom, még nem volt rá időm, hát ez vagyok én. Nézett egy darabig, majd azt mondta, hogy miért is kell szőrteleníteni? Ez a természetes, hogy szőr nő rajtad. Nagyon hálás voltam neki, hogy ilyen normálisan állt hozzám. De ez a társadalmi elvárás mindenhol... Lassan minden társkeresőben benne van, hogy intim szőrtelenítés. Legszívesebben beírnám, hogy mi közöd hozzá? Nem is töltöm ki soha.

Smink. Mióta eszem tudom, soha nem használtam és ez így is marad. Max alkalomra, de ahhoz már nagyon nagy alkalomnak kell lennie.

Ékszer szintén.

Szeretek természetes lenni, és nem is kell mondanom azt sem, hogy hófehér vagyok. De miért kell nekem ahhoz bőrszínt változtatnom, hogy tetsszem bárkinek is? Komolyan, szinte már rasszizmusnak érzem. Csak akkor vagy jó nő, ha szolibarna vagy. Affenéket. Fehérnek születtem és az is akarok maradni.

Se szőrtelenség, se szoli, se smink a kukáig, se erőltetett 40 kg-ság nem kell nekem! És akkor most maradjak egyedül? Csak abban értek egyet, hogy nem szabad elfolyni, tehát kövér nem akarok lenni. De ha egyszer nem tehetek róla, akkor mostmár ássam el magam?

Nagyon bánt, hogy most lennék fiatal, mégsem vagyok "jó nő", pedig minden nő álma, hogy tetsszen. Ha édesanyám fiatalságában lennék fiatal, akkor az egyik legjobb lennék, mert anyu is szépnek számított.

Bocsánat, hogy hosszú voltam, de jólesett kiírni magamból.


Egy 24 éves lány


2010. jan. 23. 01:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha Te így érzed jól magad, akkor jó.

21 vagyok és a Te nézeteid szerint ezek szerint piszkafa. De én teszek ezért. Tornázom, diétázom, mert nem akarom, hogy valaki a szemebe mosolyogjon, hogy "de csini vagy" a hátam mögött meg "ledisznóz".

Szerintem hetente mindenkinek van 15-20perce arra, hogy leepilálja a lábát (ennyit a gép előtt is eltöltesz). Én elsősorban magam miatt szőrtelenítek, mert kiráz a hideg a gondolattól, hogy valahova szőrösen menjek.

Smink...szerintem sem nagy dolog naponta egy szempillaspirált felkenni. Persze, ha itthon vagyok a 4fal között, akkor én se sminkelek, de ha kimegyek az emberek közé, akkor ez alap nálam.

Nem járok szoliba, mert nem tartom egészségesnek.

Nem festetem a hajam, mert szép a természetes színe és különleges.

Áldozok naponta 1órát arra, hogy tornázzak. Igen, mellette tanulok, háztartást vezetek. Max 1órával korábban felkelek reggel és hajrá.

Szerintem amíg Te nem békülsz meg magaddal, vagy nem adsz esélyt a "modern civilizáció" termékeinek, addig csak az irigyet fogják benned látni.

Félre ne érts, nem leszóllak vagy valami, csak leírtam a véleményemet.

2010. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
Egyetértek :)
2010. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nekem például nem szereti a párom, ha ki vagyok sminkelve. És egyszer épp nagytakarítottam, és a legrosszabb ruhámban voltam, meg nem is volt megmosva ahajam, mert koszos lett a takarítástól, és még úgy is megállt mellettem, és azt mondta, hogy "de gyönyörű vagy". Pedig felesleg is van rajtam, kb. 5 kg, és nem vagyok egy különlegesen szép. Meg egyszer nagyon száraz, beteg volt a bőröm (ekcéma - de elmúlt), és akkor mindentől viszketett, és amikor legyantáztam, akkor is, ha borotváltam, akkor is, és ezért megmondtam, hogy szeretném úgy hagyni, hogy ne viszkessen, mert megőrülök tőle. Szóval egy hónapig vagy kicsit tovább szőrös volt, mint egy férfinak, csak kevesebb szőröm van, és világosabb, de amúgy majdnem olyan volt a lábam, mint neki, de megértette, és ugyanúgy kívánt, szeretett. De egyébként én nem a társadalmi divat miatt szőrtelenítek, hanem azért, mert amikor kicsi voltam, már akkor sem tetszett anyukám lábán a szőr, és a hónalján. És mikor kinőtt a szeméremszőröm, elsírtam magam, hogy miért kellett. Nekem alapbúl nem tetszik, és a páromnak is akarok tetszeni. ugyanannyira szeretne engem akkor is, ha nem csinálnék semmit a testemmel (persze a fürdés/zuhanyozás és hajmosás az alap). Egyébként hófehér bőröm van majdnem. Tavaly nyáron minden nap napi 2 órát a napon töltöttem (nem délidőben), mert gyalog jártam dolgozni. De még a vállamat sem fogta meg a nap, még az arcomat sem. Valaki meg is szólt a strandon, hogy milyen vakító a bőröm, de mondtam neki, hogy nem tehetek róla, szolizni nem fogok emiatt, mert egészségtelen. Régen amikor keveset aludtam el nem tudtam képzelni, hogy smink nélkül menjek utcára (csak szemfesték), de amióta van időm kialudni a 8 órát, azóta így is szép az arcom. Nem különlegesen szép, de nem is akarom azt. Ha meg kifestem a szempillám, olyan az arcom, mint egy modellnek (csak ha kialszom magam), szóval olyant alkalmakra csinálok. Ja és nagyon ritkán van kifestve a körmöm - csak bulikba - és műkörmöm sose volt. A szemöldöket sem szedem, csak amikor valamelyik rosszul nő, egy egy szálból lecsippentek, és máris szép. És 150 cm vagyok, szóval nekem még rosszabb, ha ezt nézzük. :D Mindig gyereknek néznek. Pedig majdnem 21 éves vagyok.


De neked kell eldöntened, hogy mi tetszik neked, hol a határ. Nem kell totál megváltoztatnod a külsődet ahhoz, hogy szép legyél. Elég, ha egy-két dolgot csinálsz. Vagy ha az sem fér bele neked, akkor majd olyan embert találsz, aki nem a külsőd alapján választ ki (bár lehet, hogy így is megtetszenél neki). Amikor mi összejöttünk a párommal, akkor ránézésre nem is tetszett, és eszembe sem jutott, hogy vele járjak. Viszont annyira sokat beszélgettünk (munkatársak voltunk), hogy egyserűen egy élmény volt vele lenni. És mielőtt összejöttünk volna, pont egy pár nappal előtte voltam fodrásznál, aki úgy elcseszte a hajam, hogy azt el se tudom magyarázni, tök ronda lett, és mégis összejött velem a párom. Meg én is vele, holott nagyon csúnyának tartottam. De annyira nem tatottam csúnyának, hogy undorodjam tőle, csak olyan kockának vagy nem is tudom. Aztán azóta megszépült. (De tényleg, fényképen is látszik, szóval nem csak én látom szebbnek.)

2010. ápr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Nekem alapbúl nem tetszik, és a páromnak is akarok tetszeni. ugyanannyira szeretne engem akkor is..."


javítom:


"Nekem alapból nem tetszik, és a páromnak is akarok tetszeni. Bár ugyanannyira szeretne engem akkor is.."


De azért persze jobban tetszem neki, ha szőrtelen vagyok.

Viszont amikor a szeméremszőrzetemet gyantáztam, és iszonyúan fájt már a sokadik alkalom is (extra érzékeny a bőröm), akkor mondta, hogy ne csináljam, mert nem akarja, hogy fájjon nekem. Azt mondta, nem ér neki annyit, hogy nekem fájjon.


Persze azért én szőrtelenítem továbbra is, de azóta inkább 0-ás géppel, nem lesz olyan, mintha kislány lennék (csupasz), mert egy fél miliméter ott marad, de így is szép. A borotvától meg ott eléggé kiütéses leszek, epilálni meg nem akarom a fájdalom miatt.

2010. ápr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
szexi
2010. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nézd, nem arról van szó, hogy azért, mert nem teljesíted a közfelfogásban szexinek tartott külső jegyeket (karcsúság, barnább bőr, műköröm, smink, szexi ruhák, cipő), attól nem vagy jó nő, hanem arról van szó, hogy a nők és a férfiak között is verseny megy, és mivel ezek a nők a felfogás szerint esztétikusak és szexik (és feltűnők), ezért őket fogják inkább észrevenni a pasik.
2010. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

De ha neked nincs a szépítkezésre belső igényed, akkor azért nem vagy önmagában kevésbé nő, csak azt kell tudomásul venni, hogy ha versenyhelyzet van (és az van), és több lány van egy pasi előtt, akkor nem valószínű, hogy téged vesz észre, hanem azt, aki inkább megfelel ezeknek az esztétikai követelményeknek. És ennek következtében, lehet, hogy neked csak a neked nagyon nem tetsző, igénytelen, visszataszító férfiak maradnak.

Szóval valamilyen szinten megéri szépítkezni - ha nem is belső igényed -, mert így több férfiból is válogathatsz.

2010. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a barnaság is olyan dolog, hogy esztétikusabb és egészségesebb hatású a picit barnább bőr (nem a rothadó kinézetű szolibarna!!!), mint a hullafehér. De én is hófehér bőrű vagyok, de marhára nem kerül semmilyen energiabefektetésbe, hogy picit barnább legyek, párszor elmész a boltba, vagy kirándulni, vagy sétálni és máris kap az ember egy kis barnás színt, ami nem egészségtelen, de sokkal szebben áll minden ruha, az arc élettel telibb lesz stb.
2010. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!