Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem lehetek természetes...

Miért nem lehetek természetes valómban jó nő? Miért kell hozzá teljesen átváltoztatni a testemet?

Figyelt kérdés

Olyan elegem van. Tudom, hogy lejárt téma, de akkor is. Mindig egyre rosszabb lesz, ahogy nézem. Hiába írja mindenki, hogy nem ez számít, azért mindenhol mégis csak azt olvasom, hogy a férfiak arra gerjednek rá, aki modell kinézetű. Nemcsak az arányokra gondolok, hanem az enyhén barna bőr, az ápolt műköröm, enyhe smink, sehol egy narancsbőr, egy szőrszál, őrült szőrtelenítés, modell ruhák otthonra is, divatos kiskabát, meg minden, amerre nézek.

Annyira elegem van, mert engem ezek nem érdekelnek, egyszerűen nem, csak mivel itt élek és szocializálódtam, valamilyen szinten ezeknek meg kell felelnem. De már egyre fárasztóbb! És ha kilógok a sorból, nem kellek a kutyának se. Mi a francért ugyan? Miért ültették el a nőkben, hgy igénytelenség, ha nem borotválja a lábát, a hónalját, a p*náját, mindenét, amikor emlékszem még arra az időre, amikor édesanyámék fiatalkorában (totyogós voltam, mindig mellette totyogtam) anyu lábán a nejlonharisnya alatt átlátszott a fekete szőr és én mindig azzal játszottam. Vagy visszanézem a régi képeket, olyan, hogy szemöldökszedés hírből sem volt nekik. Néha fodrász, egy kis konty, és cső. Most meg? Ha kicsit is benő a szedett szemöldököm (mert szedetem, próbálnám meg nem szedetni), már kapom a megjegyzéseket, hogy "brezsnyev". Pedig nem is vastag, csak kicsit összenő. És ha nem egyből tudok szaladni szedetni mindenáron? Akkor már szabad kigúnyolni? Meg amúgy is az egyre vékonyabb, sőt a rajzolt a legújabb mánia. Na most, ha engem agyonvernek, akkor sem fogom ennél vékonyabbra szedetni.


Marha alacsony vagyok, 158 cm, eleve hátránnyal indulok. Talán mostanra megtanultam úgy viselkedni, mint egy minibomba (nem a tipikus bombázóra gondolok, hanem viselkedésre), de azért ha a magasabb lányokkal vagyok, először velük fognak elkezdeni beszélgetni. Na ja, tőlem nem nehéz magasabbnak lenni.


Aztán itt van a súlyom. Ehhez a d.gósághoz 55 kg voltam, és mindent ettem, de szó szerint összevissza, csipszet, csokit, cukrot, cukros üdítőket, teát, sütit, zsírosat, mindent. Persze, alig volt mellem, az érettségi tablóképemen két kis bogyóka van.

Aztán beteg lettem és meghíztam, most vagyok 65 kg. Anyám szerint ez épp a határ, még nem mondana kövérnek, de már ne hízzak. Pedig mostmár nem eszem semmit, nemhogy összevissza mindent. Édesség, csipsz, sütik nuku, teljesen nulla. Már kajálni se szeretek, napokig elvagyok, hogy nem eszek, szinte csak azért eszek, hogy ne haljak éhen. Mégis 65 kg vagyok, de arányosan. Nem szeretek ennyi lenni, nehogy ezt higgyétek. De nem tudok mit tenni. Ruhában csak a dicséreteket kapom, mert formás lettem, már van mellem is. De bikinit már neccesebben veszek el. Aztán úgy vagyok vele, hogy lesz*rom, ez is én vagyok, így fogadjatok el, ha lehet.

Ha tehetném, nem szőrteleníteném magam. Nem! Utálom ezt is. De muszáj, mert különben hétfejű sárkánynak néznek. Nem is szoktam, csak hónaljban meg bikinivonalon, a pasikkal közöltem, hogy ha csupaszat akar, akkor menjen a gyerekekhez.

A lábamat is úgy hagyom többnyire nadrág alá, és egyszer cikiben maradtam, mert úgy hozta a helyzet, hogy pasi is látta. Mondom, még nem volt rá időm, hát ez vagyok én. Nézett egy darabig, majd azt mondta, hogy miért is kell szőrteleníteni? Ez a természetes, hogy szőr nő rajtad. Nagyon hálás voltam neki, hogy ilyen normálisan állt hozzám. De ez a társadalmi elvárás mindenhol... Lassan minden társkeresőben benne van, hogy intim szőrtelenítés. Legszívesebben beírnám, hogy mi közöd hozzá? Nem is töltöm ki soha.

Smink. Mióta eszem tudom, soha nem használtam és ez így is marad. Max alkalomra, de ahhoz már nagyon nagy alkalomnak kell lennie.

Ékszer szintén.

Szeretek természetes lenni, és nem is kell mondanom azt sem, hogy hófehér vagyok. De miért kell nekem ahhoz bőrszínt változtatnom, hogy tetsszem bárkinek is? Komolyan, szinte már rasszizmusnak érzem. Csak akkor vagy jó nő, ha szolibarna vagy. Affenéket. Fehérnek születtem és az is akarok maradni.

Se szőrtelenség, se szoli, se smink a kukáig, se erőltetett 40 kg-ság nem kell nekem! És akkor most maradjak egyedül? Csak abban értek egyet, hogy nem szabad elfolyni, tehát kövér nem akarok lenni. De ha egyszer nem tehetek róla, akkor mostmár ássam el magam?

Nagyon bánt, hogy most lennék fiatal, mégsem vagyok "jó nő", pedig minden nő álma, hogy tetsszen. Ha édesanyám fiatalságában lennék fiatal, akkor az egyik legjobb lennék, mert anyu is szépnek számított.

Bocsánat, hogy hosszú voltam, de jólesett kiírni magamból.


Egy 24 éves lány


2010. jan. 23. 01:41
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
33%

mert dagadt vagy és rusnya ...

Deja vu érzésem van...

2010. jan. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
26%

"...már az ókori Egyiptomban is szőrtelenítettek, törődtek a testükkel az emberek!"


Na ne már, hogy a szőrtelenítés egyenlő legyen az igényességgel!

A kérdező írta, hogy ő nem egy olyan ember, aki zsíros hajjal, igénytelen ruhákban jár és hetente egyszer fürdik...

Hanem végre egy NORMÁLIS gondolkodású nő, aki nem mindenféle szokásnak akar megfelelni, hanem úgy él, ahogy neki jó.

Én is ilyen vagyok, mégis van és mindig is volt párom és boldog vagyok.

2010. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
76%
ez nem társadalmi elvárás, hanem ha megszeretsz egy fiut, tetszeni akarsz neki, akkor leborotválod a lábad bikinivonalad és a hónaljad! Ha szép szeretnél lenni a kedvesed előtt! Ennyi. de ezt ha szerelmes vagy megteszed!
2010. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy élek, ahogy akarok és az igényesség magam felé meg szerintem az ápoltságba beletartozik a megfelelő szőrtelenítés...:D
2010. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:

"...már az ókori Egyiptomban is szőrtelenítettek, törődtek a testükkel az emberek!" - na ez tenyleg igy van, mert a gyanta is toluk ered, de nekik kave es cukor alapu volt. Na de arra gondoltal, hogy nekik nem sok gondjuk volt foleg a farao felesegeinek. Eleve mas borszinuk volt igy nem kellett a szolarium. Naluk a kenceficek termeszetes alapuak voltak, lasd pl azt, hogy szenet hasznaltak vizzel elkeverve a szem satirozasahoz.

Na meg a gazdagsagot is jelkepezte elvegre nem mindenkinek volt kihuzzva a szeme, a ruhazatuk is eltero volt. Nekik inkabb trukoket kellett bevetniuk, hogy hoditsanak.


Neked meg azt mondom, hogy a mai vilagban is ugyenez a helyzet, a no mindig azert kuszkdik, hogy felhivja magara a pasik figyelmet.

Egyre tobbet szolariumoztatjak magukat,(ezt foleg a licis es az egyetemistak eseteben fordul elo, de nem csak)...Iden lettem elso eves egyetemista, mivel olyan karra jarok ahol sokan vagyunk megfigyeltem a bandat, lassam mar en is mitol masok...

A legtobbjuk (70%) agyonbarnitott cicababak a szolarium vagy a barnitokrem altal, mondanom sem kell, hogy atlagban 19-20 evesek, na de nem ez latszik rajtuk hanem plusz 5-10 ev, a szemuk karikas, sot szarkalabuk is van, meg megjelentek "enyhe" rancok- ezek ilyen korban meg nincsenek a normal embernel.

Aztan ne mondjam, hogy sotet arcborhez sotet festet haj dukal. Vagy a fekete vagy a "fos"-en annak nevezek, mert lenyegebben nem lehet eldonteni, hogy milyen szinu is lett volna. Aztan vannak a tarka-barkak, ha egy szin nem eleg rogton harmat is alkalmaznak.

Na de a legjobban azon csodalkozok ha mar a festesre adtak a fejuket akkor miert nem teszik meg rendszereseggel? Vagy jobb lenott hajjal jarkalni.

Az alapozokrol ne is beszeljek, olyan szinuek mint a papagajok. Bohocos vakolatuk van. En is szerettem volna alapozot venni, hogy neha-neha hasznaljam, de mivel nem talaltam meg a megfelelo arnyalatot na meg az eladok meg egy pipereboltban sem tudnak tanacsot adni, ugy dontottem hagyom a fenebe megvagyok nelkule is.


A szortelenitesrol meg annyit, hogy nem csinalom rendszeresen, az intim teruleten vagy boroltvalom vagy gyantaztatom- inkabb azert, mert higienikus plane ha a menses is megjon. Na meg a pasik sem dijazzak. A szemoldokommel nincs gondom, megvagyok vele elegedve. A labamrol meg hiaba szednem le a szoroket mert mindig ugy nezz ki mintha kiuteses lenne. Apro piros foltocskak vannak amiben meg talalni szor is gondolom szorbenovesrol van szo. Na ezzel egy dermatologushoz fordultam, mert en is szeretnek szoknyat viselni, de csak harisnyaval, mert nem szeretem mutatni a kiuteses labamat. Engem zavar, meg olyan erzesem lenne, hogy pont azert bamuljak. A orvos siman csak annyit mondot: torodj bele, mert eleted vegeig olyan lesz (amit nem hiszek, koszonom a biztatast, na meg az ember igy menjen el az orvoshoz, hogy semmibe veszik).


A kovetkezo: sulyproblemaim vannak. Ket eve 15 kilot szedtem magamra, nem mintha addig nem voltam formas. Az endokrinologus azt mondja semmi gond nincs, minden normalisan mukodik. Kerdem en akkor mitol hiztam meg? A szennyezo anyagokkal dusitott levegetol? Azert batran ajanlott nekem valami fogyoszereket amiert eleg rendesen kell fizetni- es meg mondja, hogy nincs semmi gond, plane ha az o zsebere megy mivel o is foglalkozik ilyesmivel.

Semmi sem valtozott az evesi szokasok teren, de megis ott a plusz.... Most meg azon torom a fejem, hogy mivel lehetne hatasosan fogyni. A pasik mondjak jo, hogy formas vagyok mert van mit fogni rajtam, ha lemenenek azok a kilok meg mindig lenne mit fogni rajtam, mert meg akkor sem lenek sovany csak csinos.

Hiaba van mit fogni rajtam ha nem az en tipusom jon be nekik, mindig a vezna piszkafa lanyoknak van pasijuk. Es ezt nem csak ugy mondom, korulnezek es majdnem mindegyiknek van.


Az oltoszkodesrol ne is beszeljek, bemegyek egy uzletbe az en formas testemmel- nem vagyok kover, de azert megis van rajtam folosleg- en persze egy nadragot nem vehetek meg abbol ami nekem tetszene, mert mind 26-28 -as meretu, na meg a felsokrol ne beszeljek. Nem akarok magamnak tul bo ruhat, mert meg tobbet mutat mint emennyi na meg szuket sem akarok, hogy aztan mindent kidobjon.


Csak azt tudom neked ajanlani amit en is megteszek. A hajad mindig rendezve legyen, soha nem megyek el ugy valahova, hogy zsiros. Megmosom es beszaritom, hogy jol nezen ki mintha a fodrasztol jottem volna. Nem festem, mert szeretem amilyen szine van, plane, hogy tobb arnyalat is megcsinlan.

Az arcomat lemosom valami tisztitoszerrel, hogy legyen tiszta. Sminkelni meg ritkan szoktam, olyankor a bandanak leesik az ala a kulombseg miatt. Ha mindennap sminkelned magad akkor egy kulonosebb alkalomra nem tudnad mivel fokozni a hatast, esetleg azzal, hogy ugy nezzel ki mint egy bohoc. Nem nem tudom mit nem hasznalok es megis nem vagyok rancos, szarkalabu, hanem sima arcom van ami fiatalos.

Szortelenites az meg csak elkell, ha nem is mindig csinalod az sem baj. A honaljrol leszedem, az intim zonarol nem mindig, de azert nem is ugy nezz ki mint egy dzsungel. A labakrol meg nyaron leszedheted, kulonben a nadrag takar.

Test apolasrol meg annyit, hogy hasznalj valami hidratalo kremet neha. A kormok meg legyenek tisztak, apoltak es normal meretuek nem holni saskormmok. A mukorom, meg nem is fontos, csak korlatozod magad veluk, mert allandoan vigyazni kell rajuk, meg nem csinalhatsz veluk egy csomo munkat, arrol ne is beszeljek, hogy borsos aruk van. Ha valami szinkavalkadot akarsz, akkor valasz ki valami szep koromlakot.


Kb ennyi amit ugy gondoltam, hogy elszeretnek mondani. Az ekezeteket ne nezetek, mert nem akartam veluk bajodni.


20 L

2010. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
Az utolso vagyok. A valaszom hosszabbra sikeredet mint a te irasod. :)
2010. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Jaj lányok hagyjuk már ezt a "piszkafa" dumát, meg a szolizás, és a cicababák fikázását... Savanyú a szőlő??? Nem hisztizni kell, meg nyafogni és másokat leszólni, hanem megbarátkozni önmagatokkal. Ha jeti akarsz lenni legyél az, és találj magadnak egy másik jetit! Nem a világot kell megváltoztatni és szidni, neked kell magad jól érezni a bőrödben! Nekem rengeteg olyan tulajdonságom van ami nem trendi, vagy nem szokványos. Nem bulizom, nem iszom, nem szívtam soha füves cigit, mindig csak sportoltam, mert ezt imádtam, imádom ma is. Végtelenül kiegyensúlyozott vagyok, és nyugodt, tőlem mindenki lerészegedhet, meg bulizhat, és kiütheti magát hétvégenként, nem érdekel. :) De nem fogok hisztizni, hogy jaj miért ilyen a világ. Lesz@rom konkrétan, én így jól érzem magam, megtaláltam a magam társaságát, és boldog vagyok.

Ha te valóban jól éreznéd magad szőrösen, akkor nem lennél kiborulva. Baromira nem izgatna mások mit mondanak... Ahelyett, hogy megtalálnád önmagad, inkább a világra haragszol...hagyjuk már ezt.

Az meg, hogy régen mi volt.... Régen volt boszorkányüldözés is, meg karóbahúzás, egy időben azt hitték, hogy a föld lapos.


Maradj szőrös, és ne diétázz, senki sem tart pisztolyt a fejedhez! A lényeg, hogy neked se legyenek hasonló elvárásaid.

Ha majd lesz egy pasi akinek nagyon bejön ahogy vagy, akkor majd ne zavarjon ha copfban hordja a haját, flanel inge van, nem sportol, és szőrös mint egy majom. Majd elmeséli neked, hogy neki ez a 30 évvel ezelőtti stílus jön be :)

Te életed, ne hisztizz, döntsd el mit akarsz... Ha jól érzi magát az ember akkor nem hüttyög, hanem mosolyog. Neked nincs önbizalmad az a bajod... ezt meg sem gyanta, sem smink, és ezek ellenkezője sem fogja megadni...


Féfriként meg azt mondom, nekem mocskosul gusztustalan egy szőrös női láb, vagy hónalj. És ez nem divat kérdése... Régen egyébként vidéken nem fürödtek az emberek minden nap, vagy ágytálaztak, mert a kertibudi hideg volt télen... Akkor most ez egy hülye divat, hogy fürdünk mindennap, meg parfümözünk, és nem az ágy alá sz@runk??? Nem hiszem...

2010. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!


Teljesen igazad van, aki mást ír, hülye.


Utálom én is ezt a sok baromságot.

2010. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
12:49! Biztos nem gondoltad volna,de beletrafáltál: a copfos,hosszú hajú pasik a gyengém...
2010. jan. 23. 14:34
 20/28 anonim válasza:

Ez csak egy lehetőség, te döntöd el, hogy akarod-e alkalmazni vagy sem.

Ismerek olyan nőt, akinek a férje tiltotta(!) meg, hogy leszedje a lábáról a szőrt, és biztos van, akinek ez alapkövetelmény.

Régebben, amikor még átlag alattinak éreztem magam, mindig ügyeltem, hogy szőrmentesítsek. Most, hogy felnőttem már nem az az elsődleges. Igaz, a sokévnyi epilálás után már szinte nincs is mit leszedni szerencsére. Akikkel eddig viszonyom volt, a beszélgetéseinkből (még természetesen ruhaledobás előtt) le tudtam szűrni, hogy mit gondolnak erről a témáról, és ha nem egyezett, ki erre fordult, ki meg arra. Senki nem kényszeríthet olyanba, ami neked nem jó, ez a lényeg! Még ha ez másnak apróság is, úgymond feláldozható egy kapcsolat miatt, nem szabad engedni, mert nem éreznéd jól magadat és úgy veszett ügy az egész.

2010. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!