Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti nem vettétek még észre,...

Ti nem vettétek még észre, hogy ha valaki nagyon kövérről lefogy, akkor nagyon elszáll magától?

Figyelt kérdés

Meg az emberek is teljesen elszállnak tőle, hogy milyen ügyes... Pl van egy ismerősöm, velem egyidős, de nem túlzok, hogy kb 120/130 kilós volt. Egy ideje nekiállt fogyózni, állandóan rakja ki a facebookra, hogy mennyit fogyott meg mennyit sétált a futópadon meg ilyenek. Nemrég kiírta, hogy elérte a -30 kilót. De még most is 90-100 körül mozog. Nem mondom, hatalmas teljesítrmény, de azért mostmár kezd elszállni magától. Rakja fel minden nap a képeket magáról, jönnek rá a kommentek százával, hogy milyen csinos lett. De persze a csinostól nagyon távol áll. És rajta is azt látom, hogy míg ducin kedves, szerény volt, mostmár kezd nagyon elszállni magától. És tudom, hogy rosszaság, de zavar, mert én nap mint nap küzdök, hogy ne hízzak el, hogy tartsam a súlyom, mert baromi nehéz nekem is. AHogy egy kicsit abbahagyom a diétát, hízok 5-8 kilót egy hónap alatt. Szóval baromi kemény munkám van abban, hogy ilyen vagyok, még ha nem is vagyok sovány(65 kg körül van az átlag). Mégse teszek ki magamról képet, mert ígyis kövérnek látom magam( az is vagyok), bezzeg ő aki majdnem kétszer akkora mint én, kirak magáról naponta 5-6 képet, és mindenki el van ájulva tőle.

Ti tapasztaltok ilyet?


2014. okt. 13. 10:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen barátnőm. Én évekkel ezelőtt fogytam le 20 kilót, ami sehova nem került ki, senkinek nem dicsekedtem, egyszerűen megtörtént, de azóta is szégyellem, hogy valaha is akkorára híztam. Más tekintetben nem érdekel ez a dolog. Ő most kevesebb túlsúlyról kezdett fogyni, de a 2. leadott kilótól kezdve megállás nélkül erről beszél és ír mindenkinek... én elismerem az eredményt, de mivel én azóta komolyan sportolok, eléggé szánalmasnak tartom, hogy valaki arra veri magát, hogy éhezéssel leadott 2 liter vizet a szervezete. Megmozdulni persze nem képes, mert délután 2-kor ér haza, és már "fáradt". Majd ha leadta a 30 kiló súlyfeleslegét, és a helyére izmot épített, és mindezt egészségesen, na akkor fogom dicsérni, mert akkor már megérdemli. Persze tudom, neki is azért ilyen a stílusa, mert nagyon sokat bántották a súlya miatt, nem sok barátja van, párja sincs... de ezzel nem fog magán segíteni, ellenben a saját eredményét csökkenti, mert egy idő után senkit sem fog érdekelni többet, hogy mennyit fogy, ha minden deka után kiírja, ráadásul ekkora arccal...
2014. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

a kérdésedre válaszolva: embere válogatja. van aki elszáll magától, van aki nem. mindenki különbözőképpen éli meg azt, ami számára hatalmas öröm (és urambocsá engedtessen meg neki, hogy úgy ünnepelje, ahogy akar).

én 115 kilóról indultam 5-6 hónapja és most 89 vagyok, messze még a vágyott 60-63 kilótól, de én is szinte nap mint nap kapom a dícséreteket, hú de sovány (!) vagy stb., de én tudom, hogy ezt csak azért mondják, mert minden relatív. 89 kiló még rengeteg és bár sokat fogytam, egyáltalán nem szálltam el ettől, sőt, akkor sem fogok, amikor végre elérem majd a célomat. egyszerűen örülni fogok, hogy végre egészséges vagyok.


ha neked ekkora küzdelem tartani a súlyodat (havi 5-8 kiló ha nem figyelsz oda??!!), akkor egyrészt kérdezz meg egy dokit, hogy mi lehet a bajod és/vagy állíts/állíttass össze magadnak egy étrendet, amit élvezel, be tudod tartani és egészséges is.

2014. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 angelside ***** válasza:

Szerintem ne mással foglalkozz! Van életed, éld!

A másik meg élje a sajátját.

2014. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Csak biztatják őt, olyan "hajrá, csak így tovább!" stílusban.

És ha biztatják a "Milyen csinos vagy!" szövegekkel, az azért van mert önbizalmat szeretnének belé táplálni. Mert ha a diéta előtt félénk gátlásos lány volt, jót fog számára tenni a változás, az önbizalom és az elégedettség mindenkinek jár.

És, hogy a napi képek...? Nos, egy idő után már megunja, és majd nem fognak számára kelleni a bókok, mert már magától jól fogja magát érezni a bőrében.

Ne légy rá irigy, ha azt írják, hogy csinos az főképp a motiváció miatt van.

Egy kis idő és elmúlik, -ezt tapasztalatból mondom.

2014. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez engem is zavarna és letiltanám :) Ennél egyszerűbb megoldás nincs rá.

Ilyen ismerősöm nincs és nem is volt, hogy egy nagy fogyás után szállt volna el és telepakolta volna a netet magával. Nem kell ahhoz fogyás és semmilyen teljesítmény, csinálják anélkül is!!

Sokszor látok ilyen "de csini vagy" kiírásokat, olyan fotóknál, hogy magam sem értem. Szerintem csak kedveskednek és nem őszinték.

2014. okt. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

értem hogy téged mi bánt, hogy ő csak a zabálástól hízott el, most átállt a normálisra és fogy, te meg komoly diétát tartasz, amitől ha eltérsz elhízol.

orvos nem tud neked segíteni? nincs vmi bogyó? csak a diéta van?

gondolj arra, hogy te tartod a dolgot, ő meg lehet, hogy megint elkezd majd zabálni és megint hízik!

2014. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Na, a mai alakítása a legjobb, kirak egy képet magáról, amire ráírta magának, hogy csinilány.... Ez csak szerintem szánalmas? Egy kb 95-100 kilós 27 éves felnőtt nő ilyen képet rak ki magáról. És jönnek rá a likeok meg a komentek, hogy igen, tényleg csinos... Az agyam eldobom...
2014. okt. 26. 10:13
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

12-es voltam.

kérdező, te tényleg reménytelen vagy.

az itteni válaszok ellenére még mindig ezen pattogsz, akkor legyen meg az örömöd, szenvedj, irigykedj tovább.

de akkor meg minek írtad ki a kérdést.

2014. okt. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem ezen pattogok az életem minden napjának minden percében. Csak mikor ma ezt megláttam eszembejutott, hogy ezt muszáj leírjam ide. De úgylátszik én vagyok a szörnyen rosszindulatú, mindenki másnak tök természetes, hogy egy 100 kilós nő csinilánynak titulálja magát...
2014. okt. 26. 19:49
 20/20 anonim ***** válasza:
A pozitív énkép nagyon fontos, az emberek inkább megdicsérnek egy vidám, önbizalommal teli dagi lányt, mint egy búval baszott morgolódó soványt, és ez így van.
2015. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!